Спеціальні потреби

США: санкції проти Росії не стосуються агропродукції та ліків


Фото: Завантаження зерна в румунському порті Констанца, червень 2022 року. (AP Photo/Вадим Грида)
Фото: Завантаження зерна в румунському порті Констанца, червень 2022 року. (AP Photo/Вадим Грида)

Міністерство фінансів США видало загальні роз'яснення до режиму санкцій проти Росії а також визначило виключення із санкцій, що стосуються агропродукції та аграрного устаткування, ліків, медичних приладів, лікування та діагностики COVID-19.

Роз'яснення покликане відповісти на занепокоєння страхових компаній та постачальників агропродукції і аграрного устаткування. Воно видане на тлі повідомлень про прогрес у перемовинах між Туреччиною, Україною та Росією щодо розблокування експорту українського зерна через Чорне море.

"Сполучені Штати рішуче підтримують зусилля ООН із доставки українського та російського зерна на світові ринки, щоб зменшити вплив неспровокованої війни Росії в Україні на світове постачання продукції та ціни", - йдеться в повідомленні.

У США заперечують закиди Росії про те, що санкції, а не війна, стали перепоною для вивезення зерна і наголошують на тому, що санкцій проти експорту зерна та добрив з Росії немає. “Ніщо – ніщо – не заважає продовольству та добривам покинути Росію, – заявляв про санкції держсекретар США Ентоні Блінкен. - І тільки одна країна блокує вихід з України продуктів харчування та добрив, і це Росія”.

"Сполучені Штати не запроваджували санкції на виробництво, продаж, або транспортування аграрних товарів (включаючи добрива), аграрного обладнання, або ліків, пов'язаних з Російською Федерацією", - мовиться в роз'ясненні.

У виключенні з санкційного режиму, який Міністерство фінансів США опублікувало в четвер, вказується, що хоча такі транзакції і дозволено, вони не можуть проводитись через центральні фінансові установи РФ, центробанк, або Фонд національного добробуту Росії, що перебувають під санкціями.

В Росії привітали крок США. В коментарі Reuters, голова Російського союзу експортерів зерна назвав такий крок "жестом доброї волі" і висловив сподівання, що інші країни зроблять кроки, щоб "зняти приховані санкції, які становлять перепони для поставок зерна до країн, які цього потребують".

Серед інших виключень з санкційного режиму, опублікованих Міністерством фінансів США в четвер - зняття санкцій проти SEFE (Securing Energy for Europe), компанії, відомої раніше як Gazprom Germania. Ця компанія, що опікується деякими газовими сховищами в Німеччині, раніше належала "Газпрому", але була передана до німецького регулятора, щоб уникнути банкрутства. Також із санкційного переліку вилучено Казахський Альфа-банк, власність якого перейшла до іншої установи - CenterCredit.

В статті використано матеріал Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG