Спеціальні потреби

Путін відмовився від Ассада


Володимир Путін
Володимир Путін

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін несподівано заявив, що дні режиму Ассада, можливо, добігають кінця, і що в Сирії повинна бути укладена угода про припинення вогню.

В умовах, коли у президента Сирії Башара аль Асада стає все менше прихильників, Путін ухилився від прямої підтримки диктатора, хоча колись виступав на його боці.

«У нас ніяких особливих відносин із Сирією немає», – заявив російський прем'єр у розмові з редакторами шести провідних міжнародних газет, зокрема таких видань як «The Globe and Mail».

«Самі сирійці повинні домовитися, хто буде керувати їхньою країною, але треба домогтися, щоб вони припинили одні одних вбивати», – сказав Путін.

Коли його запитали, чи може Ассад зберегти владу, він відповів:

«Я цього не знаю. Цілком очевидно, що є серйозні проблеми. Реформи, які запропоновані, очевидно, потрібно було давно проводити. Чи здатне сирійський уряд знайти якийсь консенсус, прийнятний для всіх, мені невідомо».

Під час тригодинного обіду в своїй підмосковній резиденції російський лідер торкнувся низки тем внутрішньої і зовнішньої політики. Пізніше він провів окрему бесіду з журналістом «The Globe and Mail» підчас гри в хокей з російськими зірками Олександром Якушевим і В'ячеславом Фетисовим в одному з московських спортивних клубів.

У тому, що стосується Сирії, Путін засудив Захід за застосування «подвійних стандартів»: від Асада вимагають вивести війська із зони конфлікту в той час, як немає закликів до повстанців скласти зброю.

Також Путін закликав уряд Канади на чолі зі Стівеном Гарпером знайти інші ринки збуту енергоносіїв, крім США, сформувати спільну з Росією групу з визначення кордонів у Арктиці і збільшити обсяг торгівлі та інвестицій в Росію.

Звернувшись до конфлікту навколо ядерної програми Ірану, Путін заявив, що Іран та Ізраїль повинні залишити свою «войовничу» риторику щодо ядерної програми Тегерана і її наслідків. За його словами, Росія буде робити все можливе для запобігання військовому конфлікту, який, як побоюється Путін, може перекинутися до південних кордонів Росії.

Щодо європейської боргової кризи, то ця проблема, на думку Путіна, ще не вирішена:

«Я не думаю, що найгірше вже позаду, тому що фундаментальні причини виникнення кризи не вирішені».

За його словами, урядам європейських країн треба піти на більш істотні скорочення бюджетних дефіцитів і ввести додаткові обмеження на фінансові деривативи.

«Не можна перестрибнути прірву в два стрибки. Треба стрибнути один раз. Це так само як не можна обрізати хвіст собаці по частинах. Потрібно це зробити відразу», – коментує російський прем'єр-міністр.

У найближчі два роки в Росії пройде нова хвиля приватизації, розповів Путін. При цьому влада спробує уникнути скандальних продажів власності за безцінь, що відбувалися в роки Єльцина:

«Звичайно, ми не будемо робити так, як це було в 90-ті роки. Ми будемо домагатися того, щоб держава отримувала реальну ціну за ці активи. Наша мета – провести структурні зміни і передати їх у приватні руки, але продавати державне майно за безцінь не будемо».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG