Актуально
- Голос Америки
Трамп у Варшаві наголосив на основних викликах і закликав Росію припинити «дестабілізуючі дії в Україні»

«Ми закликаємо Росію припинити дестабілізуючі дії в Україні та деінде і припинити підтримувати ворожі режими, включаючи Сирію та Іран, а, натомість, приєднатись до спільноти відповідальних країн в боротьбі проти спільних ворогів і захисті самої цивілізації», - сказав президент США Дональд Трамп виступаючи в Варшаві.
Перед лицем нових форм агресії, включаючи пропаганду, фінансові злочини та кібервійну, ми повинні адаптувати наш альянс, щоб ефективно змагатись новими засобами на нових полях битвиДональд Трамп
Трамп наголосив на основних загрозах, які стоять перед західною цивілізацією, зазначивши: «Захід сьогодні протистоїть силам, які хочуть перевірити нашу волю, зруйнувати нашу впевненість і кинути виклик нашим інтересам. Перед лицем нових форм агресії, включаючи пропаганду, фінансові злочини та кібервійну, ми повинні адаптувати наш альянс, щоб ефективно змагатись новими засобами на нових полях битви».
Трамп підкреслив відданість США зобов’язанням НАТО, окремо відзначивши підтримку принципу колективної безпеки, закладеному в Статті 5 НАТО: «трансатлантичний зв’язок між Сполученими Штатами та Європою – потужний як ніколи».
Він окремо наголосив на загрозі «радикального ісламського тероризму». «Нам протистоїть ще одна репресивна ідеологія, яка прагне експортувати тероризм і екстремізм по всьому світові. Америка та Європа потерпають від однієї терористичної атаки за іншою».
«Під час історичного зібрання в Саудівській Аравії я закликав лідерів 50 мусульманських країн, об’єднатись, щоб протистояти цій загрозі людству, - підкреслив Трамп, зазначивши, - ми маємо об’єднатись проти нашого ворога, щоб позбавити його території, фінансування та будь-якого виду ідеологічної підтримки, яка у них може бути».
«Ми не будемо приймати тих, хто відкидає наші цінності і виправдовує насильство ненавистю», - проголосив він.
Окремо серед основних загроз Трамп відзначив «урядову бюрократію, яка виснажує життєві сили та добробут людей» по обидва боки Атлантики. «Захід досягнув величі не через документообіг та зарегульованість, а тому, що люди могли слідувати за своїми мріями і створювати свою долю. Нам потрібно протистояти силам, які загрожують цим цінностям і шкодять культурі та традиціям, які зробили нас тим, ким ми є».
Виступ Трампа відбувся на площі Красінських на фоні пам’ятника Варшавському повстанню 1944 року, зведеному на честь сотень тисяч польських військових та цивільних громадян, які загинули під час повстання проти нацистів, яке тривало два місяці.
«Багато поколінь поляків мріяло про вільну, стабільну та безпечну Польщу, - відзначив Трамп, додавши, - наші супротивники приречені не тільки через силу нашого альянсу, міць нашої економіки, нашу потужність вони приречені через те, що ми ніколи не забудемо, хто ми є».
Дивіться також: Чого очікують польські оглядачі від візиту Дональда Трампа
Всі новини дня
- Голос Америки
Саме двопартійна підтримка забезпечила вражаючий рівень допомоги Україні – Салліван про дискусію у Конгресі США

Саме двопартійна підтримка – від демократів та республіканців – забезпечила вражаючий рівень допомоги, яку США змогли надати Україні.
На цьому наголосив під час брифінгу 21 вересня радник з національної безпеки США Джейк Салліван, коментуючи свою недавню зустріч із спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті.
“Я не збираюся вступати в дебати зі спікером Маккарті з трибуни”, – сказав Салліван та нагадав, що Маккарті “сам був прихильником надання Україні військової допомоги та голосував за попередні пакети”.
Крім того, наголосив радник президента США, велика кількість республіканців і в Палаті представників, і в Сенаті були великими прихильниками військової допомоги Україні.
“Вони самі виходили й доводили своїм виборцям і світу, чому це так важливо”, – сказав Салліван про політиків Республіканської партії США.
За його словами, у Білому домі вірять, що існує сильна більшість на двопартійній основі як у Палаті представників, так і в Сенаті, щоб забезпечити підтримку і надалі.
Щодо зустрічей у сенаті, Салліван назвав їх конструктивними та змістовними: “У членів Палати представників були чудові запитання. У них також було багато конструктивних пропозицій щодо того, як найбільш ефективно продовжувати допомогу Україні, щоб згуртувати світ на допомогу Україні захистити свою територію”.
Салліван також розповів про зустріч президентів США та України у Білому домі, що, за його словами, “відбувається у важливий момент, коли українські війська продовжують прогрес у своєму контрнаступі” та саме тоді, коли Росія розпочала ще одну жорстоку хвилю авіаударів по п’яти містах України.
“Щоб допомогти захиститися від таких нападів, нападів з повітря, президент Байден сьогодні оголосить про новий пакет військової допомоги, який включає значні засоби протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ”, – сказав Салліван.
Як повідомляв Голос Америки, ці можливості допоможуть Україні зміцнити оборону напередодні, зими, коли Росія, ймовірно, поновить напади на українську критичну інфраструктуру. За словами Саллівана, президент Байден вирішив, що наразі не надаватиме танків та далекобійних ракет ATACMs Україні, але не виключає такої можливості в майбутньому.
Раніше Голос Америки інформував, що Спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відмовився зобов’язатися поставити на голосування до кінця цього року пакет додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів.
Думки багатьох законодавців розділилися щодо збільшення допомоги, їх також турбує, чи Україна зможе перемогти, і чи використовує допомогу США відповідально.
- Голос Америки
США допоможуть зміцнити захист України перед суворою зимою, але наразі без ATACMs – Білий дім

Президент США Джо Байден сьогодні оголосить про новий пакет військової допомоги, який включає значні засоби протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ.
Ці можливості допоможуть Україні зміцнити оборону напередодні, ймовірно, суворої зими, сповненої нових нападів Росії на українську критичну інфраструктуру, заявив під час брифінгу 21 вересня радник з національної безпеки США Джейк Салліван.
За словами Саллівана, Росія спробує “позбавити невинних людей таких необхідних речей, як тепло та електроенергія”.
Президент Байден вирішив, що наразі не надаватиме танки ATACMs Україні, але не виключає таку можливість в майбутньому, сказав Джейк Салліван.
Посадовець висловив сподівання, що Польща продовжить підтримувати Україну.
А також, що американська підтримка триватиме і у наступному фінансовому році, тобто після 30 вересня. “Це означає, що ми хотіли б отримати додаткові ресурси від Конгресу 1 жовтня, щоб мати можливість забезпечити відсутність перебоїв у постачанні”, – сказав Салліван.
Стосовно позиції Польщі Салліван додав, що представники США консультуватимуться із польськими партнерами, “щоб переконатися, що ми повністю розуміємо суть позиції Польщі”.
Що пакету, який сьогодні оголосить президент США, то його надання має на меті допомогти Україні зберегти темпи контрнаступу, сказав Салліван. Як повідомляв Голос Америки, президент США Джо Байден планує оголосити пакет військової допомоги Україні на суму 325 мільйонів доларів у четвер під час візиту до Вашингтона президента України Володимира Зеленського.
Очікується, що пакет оборонної допомоги включатиме другий транш касетних боєприпасів, які запускаються зі 155-міліметрової гаубичної гармати, сказав американський чиновник.
“Війна за своєю суттю непередбачувана, – сказав Салліван. – Тому… нам потрібно мати певну гнучкість і адаптивність у нашому підході щодо потенціалу у боєприпасах, систем протиповітряної оборони та інших критичних елементів, які Україна продовжуватиме отримувати від своїх партнерів з НАТО та інших країн світу. І ми, Сполучені Штати, прагнемо переконатися, що вони їх отримають”.
- Голос Америки
“Думаю, тут є пріоритети” – спікер Палати представників США не зобов’язався поставити допомогу Україні на голосування до кінця року

Спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відмовився зобов’язатися поставити на голосування до кінця цього року пакет додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів. Про це повідомляє мережа CNN.
Під час спілкування з пресою, Маккарті назвав зустріч з президентом України Володимиром Зеленським “продуктивною”, однак, наголосив на пріоритетності видатків на внутрішні потреби США.
“Я думаю, тут є пріоритети”, - заявив Маккарті.
Маккарті також повідомив, що він відмовився скликати спільне двопалатне засідання Конгресу для зустрічі з Зеленським на прохання української сторони.
“Мене просили про спільне засідання. У нас немає часу на спільне засідання”, – цитує Маккарті мережа CNN. “Отже, я зробив саме те, що я зробив з прем’єр-міністром Італії, прем’єр-міністром Великої Британії. Я завжди скликаю, коли приїздять лідери, я скликаю двопартійну групу лідерів”.
Своєю чергою, як вже передавав Голос Америки, голова Комітету Палати представників із закордонних справ республіканець Майкл Маккол, коментуючи зустріч із Зеленським, зазначив: “[М]и маємо дати їм те, що їм потрібно. І якщо ця адміністрація не дасть їм цього, то ми маємо прописати у законопроєкт про бюджетні асигнування зброю, про яку він просив”.
Маккол висловив впевненість, що додаткове фінансування для України буде надано, попри опозицію і занепокоєння частини конгресменів та оглядачів.
“Я завжди казав, що більшість підтримує це”, - додав Маккол.
Такі заяви збігаються з позицією Білого дому. Як передавав раніше Голос Америки, радник з національної безпеки США Джейк Салліван на брифінгу 15 вересня заявив, що “Обидві палати Конгресу підтримують продовження фінансування” потреб України.
У Білому домі також заявили, що є “критична потреба” у підтримці Конгресом запиту на додаткове фінансування України для її контрнаступальних можливостей, і що допомога “матиме значний вплив на боротьбу України”, повідомляє CNN.
- Голос Америки
Зеленський зустрівся з Остіном у Пентагоні й вшанував пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Пентагоні із міністром оборони Ллойдом Остіном.
Після переговорів, Зеленський і Остін, разом із першою леді Оленою Зеленською та головою Об'єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі вшанували пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001 року і поклали квіти до Національного меморіалу 9/11.
Раніше у четвер український президент провів переговори із законодавцями у Палаті представників і Сенаті. Як повідомляв Голос Америки, лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова Зеленського із приватної зустрічі: "Якщо ми не отримаємо допомогу, ми програємо війну".
Далі Зеленський вирушає до Білого дому, де зустрінеться із президентом США Джо Байденом. Адміністрація Байдена раніше повідомила, що Байден планує оголосити новий "суттєвий" пакет допомоги Україні. Однак представник Ради безпеки США Джон Кірбі не уточнив, чи в нього входитимуть ракети далекої дії ATACMS, але сказав, що ведуться "активні" дискусії з цього питання.
Перша леді України нині пізніше виступить перед студентами університету Джорджтаун.
У статті використано матеріали Reuters
Лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер зацитував слова президента України. Відео
Лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова президента України Володимира Зеленського із приватної зустрічі.
Форум