Спеціальні потреби

Обстріл Костянтинівки в день візиту Блінкена нагадує, що Україні треба надати ATACMS. Реакції оглядачів


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві відвідали Алею Героїв на Берковецькому кладовищі. Фото: МЗС України/AP
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві відвідали Алею Героїв на Берковецькому кладовищі. Фото: МЗС України/AP

Обстріл росіянами цивільного населення у Костянтинівці Донецької області, ще раз демонструє, що Путіну довіряти не можна, заявив колишній командувач армії США в Європі, генерал у відставці Бен Годжес. Він наголосив, що прийшов час, щоб Пентагон надав Україні ракети великої дальності ATACMS.

"Путін запускає ракету по зернових складах у день зустрічі з Ердоганом в Сочі. Він завдає ракетного удару, вбивши 16 невинних українських мирних жителів у день візиту Держсекретаря США Блінкена в Україну. Чому хтось бачить у Путінові надійного партнера для будь-яких переговорів?" - пише Бен Годжес у мережі Х (у минулому Твіттер) в середу, 6 вересня.

4 вересня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після розмови з Путіним запропонував Україні пом'якшити підхід у переговорах щодо відновлення експорту зерна.

Бен Годжес також відреагував на новину з Німеччини про надання Україні нового пакету допомоги, що включає боєприпаси для зенітних установок Gepard, набої для стрілецької зброї, боєприпасів до гранатометів та інше обладнання. Годжес запропонував Пентагону взяти приклад з Німеччини та їхньої політичної волі.

"Молодці Німеччина та компанія RheinmetallAG. Усі дискусії щодо браку боєприпасів є відображенням відсутності політичної волі, а не промислового потенціалу. Якщо це є пріоритетом, уряди інвестуватимуть гроші. Міністре оборони США, будь ласка, інвестуйте в ATACMS для України", - написав у мережі Х генерал у відставці Бен Годжес.

На ракети великої дальності для України натякає у повідомленні російський позиціонер Гаррі Каспаров, коментуючи обстріл Костянтинівки в день візиту в Україні держсекретаря США Ентоні Блінкена.

"Послання Путіна Блінкену під час його візиту: вбивати більше невинних українських цивільних. Ймовірно, стріляли зі зброї, США не дають Україні, зброю для знищення. Чи відповідь Блінкена стосуватиметься більше безпеки та оборони, а не перемоги?" - зазначив Каспаров, який вже багато років живе у США.

Раніше цього тижня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що рішення про надання Україні американських ракет ATACMS не закрите, і продовжує обговорюватись.

"Це рішення відкрите. Воно абсолютно не закрите. В останній розмові з державним секретарем США ми це обговорювали. Він підтвердив, що вони проводять аналіз деяких моментів, пов'язаних із застосуванням, кількістю, щоб ухвалити остаточне рішення", – сказав глава МЗС України Дмитро Кулеба.

До відповідальності притягнути Росію закликав представник України в ООН Сергій Кислиця. Він дивується, як росіяни в день вбивства цивільних громадян в Україні можуть вимагати зустрічі в рамках ООН, а тему постачання Україні західної зброї.

"16 людей загинули після того, як російська ракета влучила в ринок у Донецькій області на сході України, тоді як представник "путлера" в ООН закликав провести засідання Ради Безпеки на 12 вересня щодо постачань західної зброї в Україну, що негативно впливає на перспективи вирішення кризи. Його місце на лаві підсудних», - написав Кислиця.

Посол України при ООН анонсував також, що Україна обговорить питання "найбільш смертоносного російського ракетного обстрілу, у результаті якого загинули щонайменше 16 людей, у тому числі дитина", на засіданні Радбезу ООН у п’ятницю, 8 вересня. Засідання скликають Албанія, США та Україна.

"Рада Безпеки ООН і Генасамблея повинні засудити цей воєнний злочин", - додав Сергій Кислиця.

В день візиту в Україну Блінкена США проанонсували новий пакет військової допомоги США для України. Серед іншого, до цього пакету увійшли боєприпаси для танків зі збідненим ураном.

"Ми хочемо переконатися, що Україна має те, що їй потрібно, не тільки для досягнення успіху в контрнаступі, але має те, що їй потрібно в довгостроковій перспективі, щоб переконатись, що вона має сильний засіб стримування", — сказав Блінкен у Києві.

З часу російського вторгнення в лютому 2022 року уряд США надав Україні зброю та іншу військову допомогу на суму понад 43 мільярди доларів США. У середу, 6 вересня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG