Актуально
Три унікальні методи американських учителів, що привели учнів до небачених успіхів

Академічний розрив між учнями різних рас у США давно є предметом наукових досліджень та суспільних дискусій. Американські державні школи належать до окремих шкільних округів, і кожна дитина потрапляє до того навчального закладу, що закріплений за місцем її проживання.
За даними Стенфордського центру аналізу освітньої політики, учні в шкільних округах з найбільшою концентрацією бідності мають середній бал на чотири рівні нижчий, ніж діти в найбагатших районах. Новий аналіз оцінок по всій країні підтверджує, наскільки велике значення мають соціально-економічні умови. І оскільки серед афро-американців та іспаномовних дітей вища частка походить із бідних сімей, то саме представники цих груп населення частіше запрограмовані на невдачі.
Перед учителями шкіл у бідних районах постає нелегке завдання не просто дати школярам знання, а й умотивувати їх до навчання, переконати у можливості розірвати цикл бідності та досягти успіху. Наступні історії показують, що часто для цього достатньо бути креативним і головне – вірити у своїх учнів, щоб вони самі могли повірити в себе.
1. Учитель Майкл Боннер створює з дітьми навчальні реп-відео, і це істотно піднімає їхню самооцінку та покращує академічні досягнення.
До початкової школи Ґрінвіл у Північній Кароліні, оточеної колючим дротом, з видом на кладовище, діти приходять розосередженими та емоційно розбалансованими. Усі учні живуть за межею бідності та деякі не мають домівки. «Уявіть, як це вчити дитину, яка плаче, бо вона голодна», – говорить Боннер.
Намагаючись знайти спосіб заохотити учнів до навчання, молодий учитель обрав музику, оскільки, за його словами, «це те, що пробуджує запал у кожного». Він почав записувати з дітьми навчальні відео у стилі реп. Школярі самі пишуть тексти, придумують танцювальні рухи, знімають відео, редагують матеріали. За словами Боннера, їхня самооцінка та віра у власні можливості почала зростати, і в школі нарешті почалися позитивні зміни.
Відеокліпи масово поширилися в соціальних мережах, що викликало в дітей неабияку гордість. Їхня слава дійшла до популярної телеведучої Еллен Дедженерес, яка запросила талановитого вчителя на свою програму та вручила йому різноманітне технічне обладнання для школи і чек на 25 тисяч доларів від торговельної мережі Walmart. Крім того, запустили публічну кампанію збору коштів, для якої люди пожертвували 75 тисяч доларів.
Ще одна цікава річ, яку практикує Боннер – приносити на урок гроші та давати дітям потримати в руках банкноти. За статистикою, кожен третій афро-американець у США в перспективі може потрапити у в’язницю, тому мета цієї вправи – дати дітям можливість зрозуміти, що можна отримувати дохід завдяки чесній праці.
2. Учитель Баррі Вайт використовує персоналізовані рукостискання з кожним зі своїх учнів, щоб побудувати глибокі та значущі відносини.
Інший учитель із Північної Кароліни знайшов оригінальний підхід до дітей, взявши приклад із баскетболіста Леброна Джеймса. За словами вчителя, все почалося з індивідуалізованого рукостискання з кількома школярами, а потім інші захотіли також. «Я бачив, як багато це означало для них», – ділиться Вайт. Тепер це ранковий ритуал, який заряджає дітей позитивною енергією перед уроками.
Кожне рукостискання особливе, створене з урахуванням індивідуальних особливостей дитини. Вайт стверджує, що пам’ятати різні рухи не так складно, як може здаватися, бо це на рівні м’язів.
Адміністрація школи підтримує ентузіазм, який дарує учням учитель, повідомляє ABC News:
«Єдиний спосіб допомогти нашим учням досягати на високому рівні кожного дня – це прийняти необхідність значущих і глибоких відносин, – говорить директор школи Мейґан Лофтас. – Рукостискання Баррі – це автентична спроба будувати ці стосунки. Коли я заходжу в класи, я бачу вплив цих сильних і довірливих відносин. Коли діти знають, що їхньому вчителю не байдуже, вони уважні, зацікавлені та націлені на успіх. Це культура, яку ми будуємо в Ешлі Парк».
3. Джошуа Мюррей кинув виклик старшокласникам здобути кожному хоча б п’ять тисяч доларів стипендії, і тоді він витатує їхні імена на своєму тілі. Учні отримали кошти – вчитель виконав обіцянку.
Для багатьох учнів школи Agua Fria в Аризоні вступ до університету ніколи не був перспективою на майбутнє, повідомляє телеканал Fox 7 Austin. «Ніхто з моєї сім’ї ніколи не навчався в коледжі, – говорить один зі школярів, – тому я, швидше за все, буду черговим, хто не піде до коледжу».
Проте ситуація змінилася кардинально, коли до своєї альма-матер повернувся вчителювати 25-літній Джошуа Мюррей. Він почав викладати курс підготовки до коледжу. Мюррей настільки вірив у своїх учнів, що пообіцяв групі старшокласників півтора роки тому: «Якщо кожен із вас зможе здобути хоча б п’ять тисяч доларів стипендії, я витатую ваше ім’я на своєму тілі».
Це було дивним викликом, але змусило кожного спробувати свої сили. І – несподівано – кошти від стипендій почали надходити. Учитель дотримав своєї обіцянки, і за чотири годин на його тіло нанесли 28 імен.
Усі юнаки та дівчата тепер мають шанс досягти своїх цілей, бо одного разу вчитель повірив у майбутнє, яке для них самих здавалося нереальним. «Він багато для мене означає, – зі сльозами на очах говорить учениця. – Він справді змінив моє життя. Я не можу це пояснити. У мене немає слів».
Дивіться також: Експериментальна школа імені Хана: щоб підготувати дітей бути успішними, вчителі звертаються до практик минулого
Всі новини дня
Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому. Відео
Як США вдалося відвернути шатдаун? І що буде з фінансуванням для України? Подробиці з Конгресу та Білого Дому – від Катерини Лісунової та Юлії Ярмоленко.
- Голос Америки
МЗС Словаччини звинувачує Росію у втручанні у вибори

За Україною стоїть сильна, дуже сильна міжнародна коаліція. І якщо Путін думає, що зможе пережити нас, то він помиляється.Карін Жан-П'єр
МЗС Словаччини звинуватило Росію у втручанні у вибори, відповідну заяву відомство оприлюднило у понеділок, 2 жовтня, після того, як партія Smer-SD здобула перемогу на парламентських виборах в країні. Лідер цієї партії Роберт Фіцо, якого критики вважають проросійськи налаштованим, був запрошений сформувати уряд.
МЗС Словаччини заявило про втручання у вибори, реагуючи на коментарі голови російської служби зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна. Ще до виборів Наришкін заявив про те, що центристська партія “Прогресивна Словаччина” є “довіреними особами США”.
“Прогресивна Словаччина” підтримує Україну, і на виборах прийшла другою, отримавши 18% голосів, тоді як Smer-SD посіла першість, її підтримали 23% виборців.
“Ми вважаємо таку навмисно поширену дезінформацію неприпустимим втручанням Російської Федерації у виборчий процес у Словацькій Республіці”, – йдеться у заяві МЗС Словаччини, яку цитує мережа AFP.
МЗС Словаччини також викликало співробітника російського посольства і зажадало від Росії “припинити дезінформаційну діяльність, спрямовану проти Словаччини”.
Москва відкинула звинувачення словацького уряду, заявивши, що “ми не втручаємося у внутрішні справи інших країн і не беремо участь у зміні режиму”.
Коментуючи вибори у Словаччині, американські посадовці заявили, що продовжать працювати з партнерами по НАТО задля забезпечення тривалої підтримки для України, яка протистоїть російській агресії.
Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр також зауважила, що США створили коаліцію з понад 50 країн, куди входить і Словаччина, для допомоги Україні, а також згуртували понад 140 країн в ООН, щоб засудити вторгнення Росії в Україну.
“За Україною стоїть сильна, дуже сильна міжнародна коаліція. І якщо Путін думає, що зможе пережити нас, то він помиляється. Він помиляється. І тому незабаром ми оголосимо ще один пакет допомоги для України, щоб засвідчити нашу постійну підтримку хороброго народу України”, - додала Жан-П’єр.
Своєю чергою, речник Державного департаменту США Метью Міллер зазначив, що США ознайомлені з повідомленнями про російське втручання у вибори у Словаччині.
“Ми тісно спілкуємося з нашими словацькими колегами щодо [повідомлень про втручання]. Загалом щодо виборів, я скажу, що Словаччина, звичайно, є ключовим союзником НАТО, партнером і другом Сполучених Штатів. Ми продовжуватимемо співпрацювати з урядом, обраним словацьким народом, для просування наших спільних цілей і взаємних інтересів. І, як я вже говорив про низку країн на цій трибуні, Сполучені Штати не приймають жодної сторони в іноземних виборах. Єдиний наш інтерес – у вільному та чесному виборчому процесі”, - заявив Міллер.
На виборах у Словаччині партія Роберта Фіцо отримала 42 місця зі 150 у парламенті. Тепер вона шукатиме партнерів для створення урядової коаліції. Потенційним партнером Smer-SD може виступити партія Hlas-SD, яка отримала 27 місць, як повідомляє AFP. Hlas-SD виникла у 2020 році, відколовшись від Smer-SD.
Третім членом коаліції може стати націоналістична проросійська Словацька національна партія, яка набрала 5,6% голосів, зазначає британське видання The Guardian. В такому складі коаліція може мати 79 місць у 150-місному парламенті.
- Голос Америки
Держдеп: Більшість коштів на безпекову допомогу Україні вже вичерпано, Конгрес має вжити заходів

Хоча у США є можливість продовжити підтримувати здатність України захищатися в найближчій перспективі, більшу частину наявного фінансування безпекової допомоги вже вичерпано, тож Конгресу необхідно вжити заходів. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу в понеділок, 2 жовтня.
При цьому він не уточнив, як довго США зможуть надавати Україні допомогу без відповідного рішення Конгресу.
"Хоча у нас ще залишилися повноваження щодо скорочення витрат, які ми можемо використати для продовження надання безпекової допомоги Україні в короткостроковій перспективі, і фактично у нас є ще один пакет скорочення найближчими днями, фінансування USAI було призупинено, фінансування FMF (Foreign Military Financing, допомога іноземним арміям - ред.) - припинено. Це програми, які дозволяють нам укладати контракти для України у довгостроковій перспективі, тому ми не зможемо це зробити без подальших дій із боку Конгресу", - сказав речник Держдепартаменту США.
Він зазначив, що у Білому домі розчаровані тим, що "попри тривалу і сильну двопартійну підтримку України, коли вона бореться із вторгненням Росії, тимчасова бюджетна резолюція, яку Конгрес ухвалив у суботу, не містить вкрай необхідної допомоги."
За словами Міллера, "переважна більшість в обох палатах Конгресу підтримує продовження надання допомоги Україні, оскільки це стосується не лише України".
"Йдеться про світ, у якому ми хочемо жити. Якщо ми дозволимо таким авторитарним діячам як президент Путін робити з іншими суверенними країнами все, що їм заманеться, весь Статут ООН зруйнується. І ми будемо жити у світі, де така агресія може статися будь-де та будь-коли," - сказав Міллер.
Представник Держдепу також наголосив, що призупинення допомоги Україні може бути набагато дорожчим і небезпечнішим для американського народу:
"Ми повинні продовжувати робити так, щоб Україна була в найсильнішому становищі, аби захищатися... Ми в жодному разі не можемо допустити, щоб підтримка України Америкою зупинилася. Наші союзники, наші супротивники та світ спостерігатимуть."
Про недопустимість призупинення американської допомоги Україні йдеться у заяві президента США Джо Байдена, опублікованій на сторінці Білого дому в суботу, 30 вересня. Пізно в суботу ввечері президент США підписав ухвалений Конгресом законопроєкт про тимчасове фінансування уряду, який не містить нової допомоги Україні.
"Я цілком сподіваюся, що спікер дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент", - йдеться у заяві Байдена.
Американські сенатори від обох партій після ухвалення законопроєкту про тимчасове фінансування уряду виступили зі спільною заявою на підтримку Києва.
Дивіться також:
- Голос Америки
Зеленський і фон дер Ляєн обговорили нові зернові коридори

Президент України Володимир Зеленський і президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили можливі альтернативні "коридори" для експорту українського зерна.
В офісі президента України наголосили, що Зеленський і фон дер Ляєн домовились підтримувати "конструктивний діалог" стосовно зняття обмежень на експорт зерна, введених деякими сусідніми з Україною державами.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський 2 жовтня заявив, що новий коридор, який дозволяє вантажним суднам перевозити українське зерно та залізну руду з чорноморських портів, значно знизив фрахтові розцінки, які, за його словами, швидше за все продовжать знижуватись і надалі.
Так званий тимчасовий гуманітарний коридор, про який говорить Микола Сольський, запустили у серпні, щоб уможливити експорт сільськогосподарської продукції після одностороннього виходу Росії із Чорноморської зернової угоди, що раніше протягом року дозволяла експортувати українське збіжжя морем.
Йдуть нові судна. Кожен фермер найближчим часом зможе відчути, що логістика за рахунок цього маршруту має подешевшати, а відповідно збільшиться (рентабельність) зернаМикола Сольський
"Йдуть нові судна. Кожен фермер найближчим часом зможе відчути, що логістика за рахунок цього маршруту має подешевшати, а відповідно збільшиться (рентабельність) зерна", – заявив Микола Сольський.
Нагадаємо, як повідомляв Голос Америки, міністр оборони Великої Британії Ґрант Шаппс заперечив повідомлення про те, що Королівський флот Великої Британії може допомогти захистити комерційні судна в Чорному морі, які перевозять українське зерно та інше продовольство для експорту.
Як пише Guardian, після інтерв'ю з міністром видання Sunday Telegraph повідомило, що "британський королівський флот може зіграти роль у захисті комерційних суден від російських атак у Чорному морі". Деякі медіа сприйняли це як зобов'язання, яке міністр нібито дав президенту України Володимиру Зеленському під час свого візиту до Києва минулого тижня, але нині на конференції Консервативної партії Шаппс заперечив це: "Я не думаю, що (про) це була моя розмова з президентом Зеленським".
Дивіться також: Українці провели мітинг у рідному місті спікера Палати Представників Маккарті. Відео
- Голос Америки
Сербія каже, що зменшила кількість військ на кордоні з Косово

Сербія вдвічі зменшила кількість військ на кордоні із Косово, повідомив начальник генштабу армії Сербії генерал Мілан Мойсіловіч
Число військових зараз дійшло до "звичайних" розмірів - 4500 осіб, уточнив генерал.
Сербія наростила в регіоні збройні сили минулого тижня на тлі інциденту, який стався на півночі Косова 24 вересня. Тоді 30 чоловіків напали на поліцейських у селищі Баньска. Під час сутички загинули один правоохоронець та троє нападників.
Міністр внутрішніх справ Косова Целал Свечла звинуватив в організації та озброєнні людей сербську владу. А також додав, що правоохоронці з'ясовують можливу причетність Росії до інциденту. На місці злочину знайшли російську зброю та обладнання, а також документи, які вказують на зв'язок з Москвою, пояснив міністр.
Натомість міністерка закордонних справ Косова Доніка Гервалла-Шварц заявила, що поведінка Сербії нагадує дії Росії перед нападом на Україну у 2022 році: "Мало того, що війська стягуються до кордону, так ще й всі схеми однакові. Мова, вибір слів, методи - все схоже на те, як Путін поводиться в Україні".
Джон Кірбі, представник Ради нацбезпеки США заявив, що на кордоні розгортається "безпрецедентна кількість сербської артилерії, танків та механізованих піхотних підрозділів".
Речник НАТО Ділан Вайт сказав, що Велика Британія надсилає до Косова додаткових 600 військовослужбовців, щоб підсилити миротворчий контингент.
Зрештою в ході телефонної розмови президент Сербії Александр Вучич та голова Держдепу США Ентоні Блінкен погодились, що "потрібна деескалація конфлікту".
Косово проголосила незалежність від Сербії у 2008 році, через 9 років після закінчення кровопролитної війни. Незалежність країни визнали 119 держав, в тому числі США та більшість країн ЄС. Україна не визнає суверенітету Косова.
Косово здебільшого населяють етнічні албанці, але на півночі більша частина населення - серби, що нерідко протестують проти присутності там поліції Косова.
У статті використано матеріали AP
Форум