Спеціальні потреби

​Українська художниця з Канади перемогла в конкурсі новорічного дизайну для чашок Starbucks


Анна Буччіареллі (Шинлова)
Анна Буччіареллі (Шинлова)

Анна Буччіареллі (Шинлова) стала однією з 13 фіналістів конкурсу, що проводився у грудні минулого року американською кавовою компанією та мережею кав’ярень Starbucks. Більше 1 200 людей зі всього світу взяли участь, опублікувавши фотографії зі своїми варіантами новорічного дизайну чашок у соціальній мережі Instagram. Дизайн Анни та інших переможців тепер на чашках у кав’ярнях Starbucks в 75 країнах.

Фото Анни в Instagram, яке привернуло увагу Starbucks

Дизайн Анни охоплює традиційні новорічні елементи – ялинку та маленькі будинки, вкриті снігом, Санту на санях, запряжених оленями, а також унікальні елементи українського петриківського розпису – квіти та листя.

Анна переїхала з України в Канаду ще підлітком. Проживаючи в Києві, вона вивчала техніку петриківського розпису, що сформувало її як художницю.

Що чи хто надихнули Вас до створення дизайну?

Анна Буччіареллі (далі - А. Б): На мій стиль вплинуло навчання класичному українському живопису «петриківка». Після переїзду в Канаду, я продовжувала використовувати цей стиль у всіх своїх роботах. Цей конкурс був чудовим шансом продемонструвати унікальну естетику «петриківки» світові. Також я дуже вдячна своїй мамі, яка завжди надихає мене малювати і не забувати про мистецтво.

Як Ваше ознайомлення з технікою петриківського розпису вплинуло на Ваше формування як художниці?

А. Б.: ​Ця декоративна естетика справила величезний вплив на мій підхід до дизайну, особливо коли мова йде про складні лінії роботи й органічні елементи (абстрактні квіти, листя, птахи тощо). Володіння технікою петриківського розпису допомогло мені виділитися і диференціювати себе як художника в Північній Америці.

Дизайн, створений Анною і натхнений «петриківкою», прикрашає вулиці Торонто

Чим особливий петриківський розпис? Що він може донести до світу про Україну, українську культуру?

А. Б.: Петриківський розпис відображає унікальне й особливе бачення світу, яке ми як українці усі поділяємо – дуже оптимістичне, позитивне та натхненне. Я думаю, що передусім він передає сильне почуття нашої єдності з природою і світом природи навколо нас.

Що Ви відчуваєте, знаючи, що з цих чашок питимуть люди в 75 країнах світу?

А. Б.: Я горда ділитися унікальною естетикою «петриківки» і своїм походженням зі світом!

Більшість людей погодиться, що Ваше досягнення – це успіх. Як думаєте Ви? Що для Вас успіх і який Ваш особистий рецепт успіху?

А. Б.: Дякую. Я вважаю, що найбільшим успіхом для мене було вміння знайти гарний баланс у моїй ролі як матері, кар’єрі в бізнесі та пристрасті до художньої творчості.

Як Вам вдається балансувати бізнес, материнство та творчість?

А. Б.: Чесно кажучи, три речі: по-перше, дивовижна підтримка від мого чоловіка і родичів; по-друге, я не витрачаю час надаремно та фокусуюся тільки на тому, що справді важливо; по-третє, фітнес – це надає мені енергію, щоб бути в русі весь день.

Чи можливо заробляти на життя мистецтвом? Якими способами? Де Ви знаходите проекти як фрілансер?

А. Б.: Я не зайнята художньою творчістю повний час. У мене диплом магістра в галузі бізнесу, і я працюю у великій лікарні в Торонто. Таким чином, як художник можу собі дозволити працювати тільки над проектами, якими я захоплена. Клієнти, як правило, знаходять мене в соціальних мережах або на моєму сайті.

Художниця декорує об'єкт на вулиці Торонто

Чи залишається місце для мистецтва в цифрову епоху? Як художник може використати сучасні технології, соціальні медіа для своєї творчості?

А. Б.: Технології та соціальні медіа відкрили цілий світ для художників. Тепер ви можете досягти мільйони людей миттєво – це розкіш, якої не мали попередні покоління. Я мала великий успіх з просуванням своїх робіт за допомогою соціальних медіа і думаю, що всім художникам – традиційним та цифровим – необхідно оволодіти цими інструментами.

Які Ваші цілі на майбутнє?

А. Б.: Продовжувати художні починання і ділитися своїми орнаментами зі світом! Можливо, одного дня я зможу співпрацювати з художниками, які малюють у техніці української «петриківки» – це було б для мене честю!

Дивіться також: Українська дівчинка із синдромом Дауна стала знаменитістю і прикладом для наслідування в США

  • 16x9 Image

    Аліна Голіната

    Приєдналася до команди "Голосу Америки" у 2016 році в ролі журналіста і редактора соціальних медіа. До того працювала у сфері маркетингу. В Україні вивчала журналістику, у США - гуманітарні науки. Висвітлює життя української діаспори у США та історії успіху українців.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG