Спеціальні потреби

Інавгурація президента США: професорка Університету Джорджа Вашингтона прокоментувала підхід до запрошення перших осіб інших держав


Джо Байден та Камала Гарріс
Джо Байден та Камала Гарріс

Перші особи інших держав не завжди запрошуються на церемонію інавгурації президента США. Про це у ході представленого Державним департаментом США брифінгу "Попередній перегляд інавгурації президента" для ЗМІ заявила Лара Браун, професорка Університету Джорджа Вашингтона у столиці США.

Текст розміщений на сайті Держдепу відзначає, що погляди виражені спікерами, які не представляють уряд США, є їх власними і не мають розглядатись, як погляди уряду США.

"Звичайно, перші особи інших країн іноді запрошуються до офіційні події, але не обов'язково на саму церемонію. Частково це пов'язано із переконаннями, які існують у США вже давно та з прощальною промовою Джорджа Вашингтона, які містять ідею, що Америка не повинна мати будь-яких заздалегідь визначених союзників, або опонентів; що зрештою, ми хочемо, щоб президент починав з чистого листа, як нейтральний гравець, який провадитиме міжнародну політику на власний розсуд. Я думаю, що певним чином ідеться про захист недоторканості дипломатичних відносин та захист їх від будь-яких натяків на заполітизованість, або партійність Йдеться про те, що уникнути питань на кштал "А що означатиме, що така-то особа відвідала, а така-то ні?", - поділилась думкою професорка.

Чим інавгурація Байдена буде відрізнятися від попередніх церемоній. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Раніше президент Мексики Мануель Лопес Обрадор заявив, що не отримав запрошення на інавгурацію президента США Джо Байдена.

Численні ЗМІ відзначають, що цьогорічна інавгурація президента США значно відрізняється від попередніх.

"В умовах заходів безпки, які нагадують військову зону, відсутності глядачів та дотриманням дистанціювання через коронавірус для гостей, заприсяження Джо Байдена, як 46-го президента США буде приглушеною подією не схожою, на будь-яку попередню інавгурацію", - повідомляє агенція новин AFP.

Раніше мерка Вашингтона закликала американців відвідувати інавгурацію віртуально.

Дивіться також: На Мангеттені відкрили центр масової вакцинації

На Мангеттені відкрили центр масової вакцинації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG