Спеціальні потреби

У Вашингтоні буде понад 20 000 нацгвардійців до інавгурації Байдена - Нацгвардія пояснила, чому військові сплять на підлозі


Столиця США готується прийняти тисячі додаткових військовослужбовців Національної гвардії, які братимуть участь в підтримці порядку під час передачі влади на наступному тижні.

«Думаю, можна очікувати, що тут буде більше 20 тисяч військовослужбовців Національної гвардії», - заявив журналістам у середу виконувач обов'язків глави столичного департаменту поліції Роберт Конті.

Представники Міністерства оборони США підтвердили видачу дозволу на збільшення контингенту.

Про це стало відомо через кілька днів після того, як Національна гвардія заявила, що вона направить до Вашингтона до 15 тисяч військовослужбовців для забезпечення безпеки напередодні інавгурації обраного президента Джо Байдена 20 січня.

Політичний репортер видання Huffington Post пише, що поспілкувався з нацгвардійцями, які зараз перебувають у Капітолії, і що чимало з них "дуже молоді".

"Ледь зі школи. Вперше відвідують Капітолій, де люди їхнього віку зазвичай стоять у черзі на екскурсію. Тепер вони тут в уніформі та зі зброєю", - пише журналіст.

Національна гвардія складається з солдатів, які суміщають службу з основною роботою, яких можуть направити за кордон, але частіше закликають на допомогу в разі надзвичайних ситуацій в їх штатах.

У ЗМІ широко розійшлися кадри американських нацгвардійців, які сплять на підлозі в урядових будівлях. Після того, як численні активісти організували збір спальних предметів для військових, Національна гвардія оприлюднила повідомлення про те, що військові насправді мають належне житло, коли не несуть службу.

Поширювані фото показують військових "поза несененням служби у встановлених для відпочинку зонах, між змінами".

Кадри сплячих на підлозі військових обурили численних оглядачів.

"Де командування військ у столиці? Чому у них немає постілі, прихистку, їжі? Це скандал, і їх командування відсутнє", - твітував Лу Доббс, ведучий популярного шоу на каналі Fox.

За словами офіційних осіб, очікується, що 10 тисяч гвардійців прибудуть до Вашингтона до п'ятниці. Решта прибудуть трохи пізніше.

Більше 6 тисяч службовців Національної гвардії знаходяться на службі у Вашингтоні і Капітолії з 6-го січня, коли натовп штурмував будівлю Конгресу.

У заяві, виданій у понеділок, начальник Бюро Національної гвардії генерал Деніел Хокансон повідомив, що вони будуть займатися «підтриманням безпеки, матеріально-технічним забезпеченням, зв'язком і комунікаціями».

Однак з вечора вівторка військовослужбовці Національної гвардії, що працюють в Капітолії, також носять зброю.

«З таким запитом звернулися федеральна влада, і він був схвалений міністром сухопутних сил», - заявила Національна гвардія округу Колумбія.

Фотографії озброєних солдатів в камуфляжі, які охороняють Капітолій і стоять в коридорах, в середу поширилися в соціальних мережах.

Для порівняння, чотири роки тому, коли відбувалась інавгурація Трампа, тільки 8 тисяч військовослужбовців Національної гвардії брали участь в забезпеченні безпеки у Вашингтоні.

Цього року заходи безпеки включають закриття більшості вулиць в районі Капітолію. У закриту зону зможуть пройти лише законодавці, їх персонал, і співробітники служб безпеки.

Дивіться також: Американські військові експерти та дипломати закликають Україну до проведення реформ судової системи

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG