Спеціальні потреби

Розгляд імпічменту супроводжують посилені заходи безпеки у Конгресі США


Сотні службовців Національної гвардії США прибули для охорони будівель Конгресу
Сотні службовців Національної гвардії США прибули для охорони будівель Конгресу

У Палаті представників Конгресу США розпочались дебати стосовно резолюції, що передбачає оголошення другого імпічменту президентові США Дональда Трампу.

Демократи в Конгресі закидають Трампу «підбурювання до повстання» 6 січня, коли натовп пішов на штурм будівлі американського парламенту, Капітолію. В результаті нападу загинуло п‘ятеро осіб.

На час дебатів в середу в Капітолії було введено додаткові заході безпеки. Будівлю оточено металевою огорожею, периметр охороняють озброєні нацгвардійці, рух в районі парламенту обмежено.

Всередині будівлі Капітолію, в залах, зазвичай відкритих для туристів, а також в історичній ротонді розташувались сотні нацгвардійців.

Деякі американські законодавці висловили вдячність Національній гвардії за захист.

«Засмучує те, що серце нашої демократії потребує військової оборони, але я вдячний кожному з членів Нацгвардії, хто захищає Капітолій», - написав сенатор-демократ з Іллінойсу Джефф Мерклі.

Військовий ветеран, конгресмен-республіканець Браян Маск провів екскурсію по Капітолію для нацгвардійців.

Деякі ж конгресмени висловили невдоволення підвищеними заходами безпеки, серед яких встановлення рамок металодетекторів на вході. Законодавці нарікали, що така пересторога відволікає ресурси і затримує прибуття парламентарів для голосування, пишуть ЗМІ.

В будівлі американського парламенту все ще видно наслідки подій 6 січня- деякі вікна забиті фанерою, видні пошкодження, пишуть ЗМІ. Юрба, що минулої середи увірвалась штурмом до будівлі Капітолію, вибила вікна, двері, смітила, паплюжила предмети мистецтва і навіть влаштовувала всередині невеликі вогнища.

В підземному переході, що сполучає будівлю Палати представників із приміщеннями офісів облаштовано меморіал на вдячність поліції Капітолію за захист конгресменів 6 січня. До меморіалу приносять квіти, листівки від законодавців та дитячі малюнки, пишуть ЗМІ.

Дивіться також: У Вашингтоні, окрім підготовки до інавгурації, працюють над покаранням усіх винних у нападі на Конгрес. Відео

XS
SM
MD
LG