Спеціальні потреби

За імпічмент Трампа планують голосувати конгресмени від обох партій в Палаті представників США


Виступ президента США перед протестувальниками 6 січня під час сертифікації в Конгресі результатів голосування на президентських виборах
Виступ президента США перед протестувальниками 6 січня під час сертифікації в Конгресі результатів голосування на президентських виборах

Вдруге за 13 місяців Палата представників США голосуватиме за імпічмент президента США Дональда Трампа.

Під час голосування за перший імпічмент в грудні 2019 року, жоден конгресмен від Республіканської партії не підтримав ініціативу конгресменів- демократів оголосити імпічмент президенту на основі обвинувачень у зловживанні владою для тиску на Україну та перешкоджанні Конгресу.

Однак, тепер оглядачі очікують, що більше десяти конгресменів-республіканців голосуватимуть «за». Про намір підтримати імпічмент цього разу в середу заявила третя за рангом республіканка в Конгресі Ліз Чейні а також двоє інших конгресменів від Республіканської партії. Чейні поклала на Трампа відповідальність за напад на Капітолій 6 січня. «Президент міг негайно і рішуче втрутитись і припинити насильство. Він цього не зробив», - наголосила Чейні в своїй заяві. Однопартієць Чейні, конгресмен з Аризони Енді Біггз, розкритикував її позицію і закликав Чейні полишити керівну посаду в партії.

Демократи в Конгресі США закидають Трампу «підбурювання заколоту» 6 січня, коли натовп пішов на штурм Капітолію.

В проекті постанови про імпічмент конгресмени-демократи звинувачують Трампа у «навмисному підбурюванні до насильства проти уряду Сполучених Штатів». Зокрема йдеться про промову Трампа на акції протесту 6 січня, де він стверджував, що виграв президентські вибори і закликав прихильників йти до Капітолію.

Голосування заплановане на другу половину дня у середу.

Якщо імпічмент буде прийнято в Палаті представників США, повноваження відсторонити Трампа від виконання обов‘язків президента на основі імпічменту має Сенат, де більшість все ще контролює Республіканська партія.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, за повідомленнями ЗМІ, заявив своїм колегам, що вважає дії президента Трампа такими, що заслуговують на імпічмент.

Інавгурація новообраного президента США Джо Байдена має відбутись 20 січня, і, скоріш за все, розгляд імпічменту в Сенаті відбудеться вже після цієї дати.

Трамп різко засудив ініціативу демократів оголосити йому другий імпічмент і назвав її «продовженням полювання на відьом».

Напередодні Палата представників США проголосувала на постанову, в якій закликала віце-президента США Майка Пенса розпочати процедуру відсторонення Трампа від влади на основі 25 поправки до Конституції США, яка передбачає такі повноваження у випадку, якщо президент не здатний виконувати свої обов’язки.

Однак, Пенс, у своєму листі до спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі, відхилив цю ініціативу. «Я не вважаю, що такі дії відповідають найкращим інтересам нашої країни у відповідності до Конституції». Він додав, що використання 25-тої поправки «створить жахливий прецедент».

Дивіться також: У Вашингтоні, окрім підготовки до інавгурації, працюють над покаранням усіх винних у нападі на Конгрес. Відео

XS
SM
MD
LG