Спеціальні потреби

Трамп заявив, що не хоче насильства і розкритикував спроби оголосити йому новий імпічмент


Президент США Дональд Трамп перед відправленням до Техасу, 12 січня 2021 року
Президент США Дональд Трамп перед відправленням до Техасу, 12 січня 2021 року

Президент США Дональд Трамп у вівторок став на захист свого звернення до протестувальників 6 січня. Під час спілкування з пресою перед своїм візитом до Техасу, Трамп заперечив, що його слова погіршили ситуацію, або спонукали до насильства чи заворушень у Вашингтоні. «Люди вважали, що те, що я сказав, було абсолютно відповідним», - підкреслив він.

«Ми не хочемо насильства, - заявив він. - Насильство - ніколи. Ми не хочемо жодного насильства».

Трамп також розкритикував ініціативу конгресменів від Демократичної партії США оголосити йому імпічмент.

«А щодо імпічменту - насправді, це продовження найбільшого в історії політики полювання на відьом. Це сміховинно. Це абсолютно сміховинно. Імпічмент викликає величезну лють. Ви це робите і це жахливо». Трамп додав, що імпічмент являє собою небезпеку.

В понеділок троє конгресменів від Демократичної партії США внесли до Палати представників Конгресу проект постанови про імпічмент президента США Дональда Трампа за «підбурювання до заколоту».

В проекті постанови конгресмени звинувачують Трампа у «навмисному підбурюванні до насильства проти уряду Сполучених Штатів». Зокрема йдеться про промову Трампа на акції протесту 6 січня, де він стверджував, що виграв президентські вибори і закликав прихильників йти до Капітолію. В результаті нападу юрби на Капітолій загинуло п‘ятеро осіб.

Трамп відправився до техаського містечка Аламо, що на кордоні з Мексикою. Своїм візитом президент планує відзначити завершення побудови більше 640 кілометрів стіни на кордоні.

Перед відльотом Трамп відзначив успішність свого проекту.

«Ми зупиняємо велику частину незаконної імміграції», - сказав він, Трамп додав: «Стіна справді змінила ситуацію на південному кордоні».

Побудова стіни на кордоні з Мексикою задля зменшення нелегальної імміграції була одним із основних пунктів передвиборчої програми Трампа в 2016 році. За час його президентства уряд побудував сотні кілометрів огорожі заввишки 9 метрів.

Дивіться також: Демократи у Конгресі заявляють, що Дональд Трамп повинен понести відповідальність за підбурювання людей до нападу на Капітолій. Відео

XS
SM
MD
LG