Спеціальні потреби

Як тікають бойовики ІДІЛ і що лишають по собі : Фото, Відео, розповіді з Фаллуджі


Наступ іракських урядових сил на Фаллуджу, яка у 2014-му році була захоплена бойовиками "Ісламської держави"
Наступ іракських урядових сил на Фаллуджу, яка у 2014-му році була захоплена бойовиками "Ісламської держави"

"Іракські урядові війська знаходять у Фаллуджі жахливі свідчення майдже двох років господарювання ІДІЛ у місті. Обезголовлені тіла. Стрижені бороди бойовиків, які побрились, щоб злитись із цивільними втікачами із міста. В'язниця, у якій ув'язнених тримали у клітках, які підійшли би собакам середніх розмірів", - так змальовує ситуацію у місті, яке на сьогодні майже повністю звільнено іракськими військовими видання The New York Post.

300 000 мешканців нарахувала у Фаллуджі, яка відома в Іраку, як "місто мечетей", міжнародна організація Human Rights Watch у 2016-му році.

Бойовики терористичного угрупування "Ісламська держава" захопили Фаллуджу на почтаку 2014-го року. Операція по звільненню міста стартувала у лютому 2016-го. Складовою частиною операції, яка на даний момент підходить до завершення, була повна облога міста.

Іракські військові розповіли ЗМІ, що ІДІЛ облаштували оборону по периметру міста. Після її прориву, вихід до центральних районів міста був відкритий. Бої тривають на західних околицях міста, де тримаються джихадисти, які прибули до Іраку з інших країн.

"По собі бойовики лишили чимало книжок про Ваххабізм, екстремальну течію у суннітському ісламі, якою надихаються бойовики ІДІЛ, а також книги, присвяченні колишньому диктатору Іраку Саддаму Гусейну, чиї методи правління за допомогою залякувань та секретності бойовики наслідують", - розповідає The New York Times.

У 2004-му році Фаллуджа стала сценою повстання проти військ США в Іраку. Операція з повернення контролю за містом тоді обернулась значними втратами для військових США. Повторна втрата контролю над Фаллуджею вже іракським урядом обернулась значними репутаційними втратами для США, а звільнення його від ІДІЛ стало справою принципу і для Вашингтона.

"Руйнування такі, що деякі частини міста нагадують сцени з науково-фантастичних стрічок. Коли вітер піднімає пил видовище стає апокаліптичним. Інші частини міста постраждали порівняно мало", - йдеться у матеріалі The New York Times.

Звільнення міста - як і усі військові дії у центрі яких місто лишається фактично безперервно з 2003-го року - обернулось стражданнями для звичайних мешканців. Деякі з них розповіли The New York Times, що життя під орудою "Ісламської держави" було стерпним аж до облоги міста урядовими військами, яка почалась у грудні.

"Якщо чесно, я просто хочу, щоб хтось забезпечив тут безпеку. Байдуже ІДІЛ це зробить, чи уряд у Багдаді", - розповіла виданню місцева лікарка.

Дивіться також: Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ

Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

XS
SM
MD
LG