Спеціальні потреби

Штайнмаєр написав про роль переговірника щодо «виживання України» та користь Мінських угод


Без Мінських угод, попри їх недосконалість, конфлікт в Україні вже давно вийшов би за межі Донбасу. Про це міністр закордонних справ Німеччини Вальтер Штайнмаєр написав у присвяченій закордонній політиці Берліна статті, яка вкупі з останніми заявами дипломата, викликала критичні зауваження у кількох експертів-міжнародників.

Штайнмаєр відзначив, серед іншого, що саме Німеччина разом із Францією взяли на себе роль головних переговірників з Росією з приводу питаннь європейської безпеки та виживання України.

«Німеччина не билась за цю роль, і ніхто її на неї не призначав. Довготривалі економічні та політичні зв'язки з Росію та Україною зробили Німеччину природнім посередником для обох сторін, попри очевидну підтримку жертв агресії Москви з боку Берліна. Інтенсивні політичні дебати, які розгорнулись всередині Німеччини з приводу відповіді на цей виклик, лише посилили довіру до Берліна, бо показали світу, що уряд Німеччини не ставиться до своїх рішень легковажно. Мінські угоди, які Німеччина та Франція допомогли укласти у лютому 2015-го, щоб покласти край бойовим діям - далекі від досконалості, але очевидно одне: без них, конфлікт вже давно вийшов би за межі Донбасу. Надалі Німеччина буде робити все можливе, щоб не дати напрузі перерости у нову "холодну війну"», - відзначив Штайнмаєр у статті.

Хоча дипломат наголосив у тексті на тому, що посередницька роль Німеччини високо оцінюється і Росією, і Україною, деякі оглядачі висловили протилежну думку.

«Значне досягнення Штаймаєра - створити таку ситуацію, у якій і російський, і українських уряд не сприймають його серйозно», - пише викладач Королівського коледжу у Лондоні Александер Кларксон.

Прикметно, що в тексті міністра закордонних справ Німеччини жодного разу не згадано НАТО.

На це зокрема звернув увагу колишній посол Канади в Україні Ендрю Робінсон.

«Як міг Штайнмаєр стільки написати про міжнародну роль Німеччини і ні разу не згадати НАТО?», - ділиться дипломат здивування у Twitter.

Раніше Штайнмаєр застеріг НАТО від розпалювання війни, коментуючи перебіг у Польщі масштабних навчань Saber Strike у ході яких, за інформацією Бі-Бі-Сі, відпрацьовувався сценарій нападу на Польщу з боку Росії.

«Чого не треба робити так це надалі подразнювати ситуацію стрясаючи зброєю та розпалюючи війну», - заявив Штайнмаєр у інтерв'ю для Bild am Sontag.

«Якщо хтось думає, що символічний танковий парад на східному кордоні НАТО принесе безпеку, він помиляється», - розповів міністр закордонних справ Німеччини.

Такі коментарі Штайнмаєра обурили деяких критиків Кремля.

«Коментарі міністра закордонних справ Штайнмаєра про "розпалювання війни з боку НАТО" знову показують, чому Агенція набезпеки США просто необхідна шпигувати за політичними лідерами Німеччини», - відзначив у Facebook Джеймс Кірчик, відомий американський журналіст-міжнародник, почилаючись на відомий скандал у відносинах Берлін-Вашингтон через інформацію про систематичне стеження американських спецслужб за німецькими політиками та чиновниками.

Вальтер Штайнмаєр є членом Соціал-демократичної партії Німеччини, канцлер Німеччини Анґела Меркель очолює Християнсько-демократичний союз Німеччини. Меркель часто уточнює позицію Німеччини з певних питань закордонної політики після заяв Штайнмаєра.

Дивіться також: Гройсман готовий створювати "офіс" для супроводу великих закордонних інвестицій

Гройсман готовий створювати "офіс" для супроводу великих закордонних інвестицій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG