Спеціальні потреби

Штайнмаєр назвав військові навчання НАТО «гучним брязканням зброєю»


Франк-Вальтер Штайнмаєр

«Якщо хтось вважає, що символічні танкові паради альянсу принесуть більше безпеки, він помиляється, – додав Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Теxт: Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розкритикував рішення НАТО проводити військові маневри у Cхідній Європі, попередивши, що такий крок може лише посилити напругу з Росією. Про це він розповів в інтерв’ю газеті «Більд».

Ця заява відображає зростаючий розкол у правлячій коаліції Німеччини у питанні політики щодо Москви. Соціал-демократична партія, членом якої є міністр Штайнмаєр, зазвичай прихильніша до Росії, ніж консервативний блок канцлера Анґели Меркель.

«Що ми не повинні зараз робити, це розпалювати ситуацію гучним брязканням зброєю та верескливим криком війни», – зазначив глава МЗС Німеччини.

«Якщо хтось вважає, що символічні танкові паради альянсу на східному кордоні принесуть більше безпеки, він помиляється, – додав Франк-Вальтер Штайнмаєр. – Ми є досить розсудливі, щоб не поновлювати стару конфронтацію».

Штайнмаєр не уточнив, які саме маневри має на увазі. Напередодні НАТО завершило широкомасштабні 10-денні військові навчання у Польщі «Анаконда-2016» (найбільші в історії цієї країни). У них брали участь 24 країни – члени та партнери НАТО. Військові відпрацьовували відбиття прихованого нападу зі сходу за умов відсутності офіційного оголошення війни. Німеччина також брала участь у цих навчаннях.

«Безвідповідальний сигнал»

Історія продемонструвала, що діалог та співпраця є необхідними елементами будь-якої успішної політики стримування, – сказав Штайнмайєр, який вважає, що НАТО мало б прагнути до відновлення діалогу з Москвою.

У цьому місяці Сполучені Штати, Великобританія і Німеччина оголосили про плани очолити нову силу НАТО на кордоні з Росією з наступного року, що спонукало президента Володимира Путіна оголосити позачергові перевірки бойової готовності своїх збройних сил.

За кілька тижнів до саміту НАТО у Варшаві, ці три союзники Північноатлантичного альянсу заявили, що кожен з них готовий командувати батальйоном на східному фланзі НАТО, щоб допомогти стримати будь-яку демонстрацію сили проти Польщі або країн Балтії. Саміт має відбутися 8 липня.

Коментарі Штайнмайєра викликали хвилю критики у європейському політикумі. Зокрема, співголова групи Зелених-Європейський вільний альянс у Європарламенті Ребека Гармс заявила, що Штайнмайєр надсилає такими заявами «безвідповідальний сигнал» Москві у той час, коли Росія досі відмовляється підтримати зусилля, щоб покінчити конфлікт і вивести війська зі Східної України.

Голова комітету закордонних справ Європейського парламенту Елмар Брок, близький союзник Анґели Меркель, сказав, що «без питань» ЄС продовжить економічні санкції щодо Москви, запровадженні через події в Україні. Це рішення, за його словами, ймовірно буде ухвалене наступного тижня.

Дивіться також: Частина підлеглих Керрі зневірились у дипломатії Обами, хочуть бомбардувань Асада

Частина підлеглих Керрі зневірились у дипломатії Обами, хочуть бомбардувань Асада. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

XS
SM
MD
LG