Спеціальні потреби

У ЄС схвалили використання доходів від російських активів для купівлі зброї для України


Ілюстративне фото. Прапори ЄС та України біля будівлі Єврокомісії, Брюссель. European Union, 2022/Xavier Lejeune
Ілюстративне фото. Прапори ЄС та України біля будівлі Єврокомісії, Брюссель. European Union, 2022/Xavier Lejeune

Посли ЄС погодили закон про використання надприбутків, отриманих від заморожених російських активів, для посилення оборони України.

Європейські лідери все ще повинні схвалити текст, згідно з яким 90% доходів надходитимуть у фонд військової допомоги Україні, яким керує ЄС, а інші 10% будуть підтримувати Київ іншим способом, повідомили Reuters чотири джерела серед дипломатів ЄС.

Країни Групи семи заморозили фінансові активи РФ на суму близько 300 мільярдів доларів незабаром після вторгнення Москви в Україну у 2022 році.

Нещодавно президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що лідери ЄС погодилися спрямувати для України прибутки від цих активів, за оцінками, сума може скласти 15-20 мільярдів євро до 2027 року.

Як повідомляв Голос Америки, майже 70% коштів, 190 мільярдів євро російських державних активів, заморожених в світі після початку повномасштабної війни Росії в Україні, перебувають в бельгійському "Євроклір".

США намагаються переконати союзників використати доходи від активів, щоб залучити позику для України. Британський економіст Тімоті Еш в інтерв'ю журналістці Української служби Голосу Америки Оксані Бедратенко у квітні вказав, що американський варіант використання заморожених активів РФ дозволить залучити до 50 мільярдів доларів позики для України.

Однак, каже експерт, це значно менше, ніж потреба України, яка оцінюється у 100 млрд доларів на рік, й він сумнівається, що союзники домовляться забрати у Росії всю суму арештованих коштів у понад 300 мільярдів доларів.

В Україні сподіваються, що союзники України зможуть ухвалити рішення щодо заморожених російських активів вже у червні, на саміті країн "Групи семи".

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG