Спеціальні потреби

Розвідка США звітуватиме перед Конгресом щодо заяв Трампа про прослуховування


Директор ФБР у понеділок дасть свідчення на слуханнях у Конгресі. ВІдео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Директор ФБР у понеділок дасть свідчення на слуханнях у Палаті представників. ВІдео

У понеділок керівники двох ключових розвідувальних відомств США дадуть публічні свідчення в зв'язку з сенсаційними, але поки що нічим не підтвердженими заявами президента США Дональда Трампа про те, що колишній президент Барак Обама віддавав розпорядження про прослуховування його телефонів під час торішньої передвиборчої кампанії.

Директор ФБР Джеймс Комі і глава Агентства національної безпеки (АНБ) адмірал Майкл Роджерс, швидше за все, знали б про прослуховування, якщо воно відбувалося. У понеділок вони постануть перед членами комітету Палати представників з розвідки, щоб відповісти на питання законодавців.

Кілька днів тому Джеймс Комі вже обговорював ці теми із топ-сенаторами США, але за закритими дверима.

"На брифінгу обговорювали надсекретну інформацію та усі такі вразливі питання ", - заявила сенатор-демократка Даян Файнстайн.

Уже два тижні Трамп відмовляється дезавуювати свої заяви про прослуховування, зроблені 4 березня в Twitter, хоча цілий ряд офіційних осіб, включаючи спікера Палати представників Пола Раяна і високопоставлених республіканців і демократів в обох палатах Конгресу заявили, що немає ніяких доказів, що підтримують твердження президента. У Комітеті Сенату з розвідки також кажуть, що не мають жодних доказів того, що у вежі Трампа велося прослуховування, як до, так і після виборів. Навіть деякі однопартійці президента приєднуються до демократів: у них немає доказів, які б підтримали заяви Трампа у Twitter.

"У нас немає ніяких доказів того, що це відбувалося. Я не думаю, що вежі Трампа дійсно прослуховувались", - каже голова Комітету з розвідки Палати представників республіканець Девін Нуньєс.

У ФБР обіцяли сенаторам провести класифіковані брифінги, натомість директор Джеймс Комі буде роз’яснювати ці складні питання на публічних слуханнях, в понеділок.

"Ми будемо запитувати директора про те чи є у нього якісь докази, які обґрунтують закиди президента. Мене глибоко турбує той факт, що голова держави робить такі звинувачення, не маючи доказів. І ми вважаємо, що це в інтересах суспільства, що усе це директор відкрито пояснив", - пояснює свою позицію член Комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф.

Ні Роджерс, ні Комі не виступали з публічними заявами з приводу тверджень президента. Однак директор ФБР Комі хотів, щоб Міністерство юстиції, яке здійснює нагляд за його відомством, спростувало заяви Трампа незабаром після того, як вони були зроблені. Мін'юст, однак, не став робити будь-яких заяв.

Міністр юстиції Джефф Сешнс, який був затятим прихильником Трампа під час виборчої кампанії, заявив кілька днів тому, що ніколи не давав президенту приводу вважати, що його прослуховували в останні кілька тижнів перед виборами.

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер кілька днів тому припустив, пославшись на заяви юриста-аналітіка телекомпаніі Fox News Ендрю Наполітано, що прослуховуванням займалися британські агенти. Британський центр урядового зв'язку (GCHQ) назвав ці заяви «абсолютно безглуздими» і закликав їх ігнорувати. Проте, коли його запитали про це на прес-конференції в Білому домі в п'ятницю, Трамп не став нікого звинувачувати за спроби пов'язати британську влади з його заявами про прослуховування.

«Принаймні, можливо, у нас є щось спільне», - пожартував Трамп, стоячи поруч з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, чиї телефонні розмови відстежувалися адміністрацією Обами.

«Все, що ми зробили, це процитували дуже талановитого юриста, який сказав це по телебаченню. Вам треба говорити не зі мною, а з телекомпанією Fox», - сказав Трамп, коментуючи твердження, що Обама залучив на свою сторону британську владу, щоб організувати його прослушку.

Незабаром після цього ведучий Fox News заявив: «Телекомпанія Fox News не може підтвердити висловлювання судді Наполітано. Fox News не має будь-якої інформації, яка підтверджує, що нинішній президент Сполучених Штатів був коли-небудь об'єктом будь-якого прихованого спостереження. Крапка".

У спільній заяві лідерів комітету Сенату з розвідки республіканця Річарда Берра і демократа Марка Ворнера, поширеній кілька днів тому, йдеться: «Ґрунтуючись на наявній у нас інформації, ми не бачимо ніяких доказів про те, що убдівля Трампа (Trump Tower - ГА) була об'єктом стеження з боку будь-якого органу уряду Сполучених Штатів, як до, так і після виборів 2016 року».

Твердження про прослуховування є частиною більш широкого розслідування, яке ведуть ФБР і законодавці в зв'язку з висновками американського розвідувального співтовариства, що Росія втручалася в хід виборів, прагнучи допомогти Трампу здобути перемогу над його суперницею-демократом, екс-держсекретарем США Гілларі Клінтон.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Новий спалах громадянської війни у Сирії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG