Спеціальні потреби

Експерти: російська космічна програма після 2020 року під питанням


Експерти: Космічна програма Росії після 2020 під питанням
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Експерти: Космічна програма Росії після 2020 під питанням

Москва хоче повернутися до дослідження Місяця, але можливо не має достатньої кількості ресурсів для цього, вважають експерти.

Росія поки офіційно не підтвердила свою участь у роботі Міжнародної Космічної Станції до 2024 року, як раніше пропонували США. Натомість, росіяни говорять про припинення співпраці у 2020 році. Поки що основна співпраця Росії та США в аерокосмічній сфері не страждає.

Астронавт Рік Мастракіо, який нещодавно повернувся на Землю після шести місяців перебування на орбіті, говорить, що атмосфера на космічній станції дуже добра.

"Робоча атмосфера, яку ми маємо між людьми там, у космосі, і тут, на Землі, дуже добра. Ми не маємо ніяких проблем з нашими російськими колегами", - вважає він.

Особисті та професійні відносини поки не погіршились, але Скотт Пейс, директор Інституту з питань космосу Університету Джорджа Вашингтона, говорить, що наразі через політичну ситуацію під великим питанням опинились продовження співпраці у космічній галузі США та Росії.

"Питання у тому, чи це тимчасово чи ні. Чи поставить це під сумнів весь спектр пострадянської співпраці, яку ми маємо з Росією", - заявив Скотт Пейс з Інституту з питань Космосу.

Пейс говорить, що НАСА планує запустити капсулу «Оріон» з астронавтами на борту без участі Росії до 2017 року.

Із зменшенням суспільної підтримки та постійними скороченнями бюджету, що робить проблематичним відправку людей у Космос, міжнародне співробітництво стає необхідним.

Під час нещодавньої конференції щодо майбутнього космічних досліджень, голова НАСА Чарльз Болден-молодший, заявив, що його агентство це розуміє.

"Я повинен підкреслити, що всі у наших планах всі завдання виконуються у співпраці", - заявив голова НАСА.

Наприклад, силові та рухові установки для капсули «Оріон» надаються європейцями, причому основна частина будівництва робиться в Німеччині.

Російські чиновники не взяли участь у цій дискусії. Скотт Пейс каже, що Москва хоче повернутися до дослідження Місяця, але можливо не має достатньої кількості ресурсів для цього.

"Росія має прийняти рішення, що саме вона хоче робити у космосі після 2020 року", - заявив він.

Пейс говорить, що співпраця між США та Росією позитивно вплине на міжнародне космічне співробітництво, але це, здається, залежить від політичних сил поза космічною програмою.

Тим часом, новий американо-російський екіпаж відправиться до Міжнародної космічної станції сьогодні, 28 травня, на борту російського «Союзу».

Дивіться також: Чеченський народ засуджує дії кадировців в Україні - експерт
Чеченський народ засуджує дії кадировців в Україні - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00
XS
SM
MD
LG