Спеціальні потреби

Лідери ЄС закликали Росію вплинути на сепаратистів


Глави держав і урядів висловили надію на «щирий і відкритий діалог» Москви і Києва.

Лідери країн-членів Європейського Союзу дали високу оцінку виборам президента України, які пройшли 25 травня, і закликали Росію зробити все можливе, щоб покласти край сутичкам на сході країни.

На зустрічі в Брюсселі лідери 28 країн ЄС висловили сподівання, що Росія співпрацюватиме з «новообраним і легітимним президентом» України Петром Порошенком, який переміг на виборах минулої неділі.

У своїй заяві глави держав і урядів країн ЄС підкреслили, що Москва також повинна використовувати свої важелі впливу на озброєних сепаратистів заради деескалації ситуації у Східній Україні.

Лідери ЄС заявили, що Росія не повинна допускати проникнення сепаратистів і зброї в Україну зі своєї території. Крім того лідери ЄС вважають за необхідне подальше виведення з прикордонних територій російських військ.

«Ми закликаємо Російську Федерацію вступити в щирий і відкритий діалог - з урядом у Києві», - додали вони.

Лідери ЄС також обіцяли надалі надавати допомогу Україні, заявивши, що вони сподіваються на «тісну співпрацю» з Порошенком. У той же час вони відзначили, що Україна повинна вжити додаткових заходів щодо боротьби з корупцією, реформування судової системи та міліції, а також з поліпшення інвестиційного клімату.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG