Спеціальні потреби

Росія готова до діалогу з Порошенком


Сергій Лавров
Сергій Лавров
Росія готова до співпраці з Петром Порошенком та попереджає київську владу не використовувати збройні сили проти сепаратистів на сході країни.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час прес-конференції. Повторюючи слова президента Росії Володимира Путіна, голова зовнішньополітичного відомства Росії заявив, що шлях до вирішення ситуації на Сході України полягає у переговорах.

«Як неодноразово казав президент [Путін], ми готові до діалогу з київськими представниками, ми готові до спілкування з Петром Порошенком», – заявив Лавров.

Його слова розцінили як визнання Кремлем виборів в Україні, принаймні на цей момент, та продовження впливу на майбутнє України.

За даними кількох екзит-полів, 25 травня Петро Порошенко набрав понад 50 відсотків голосів, що дозволяє уникнути другого туру президентських виборів.

Упродовж довгого часу російська влада ставила під сумнів легітимність виборів. Росія розмістила на кордоні з Україною кілька десятків тисяч своїх військових. Це викликало занепокоєння на Заході та побоювання, що Москва розпочне наземну операцію проти Києва з метою захисту російськомовного населення. Криза, яка розпочалася наприкінці 2013 року, і в результаті якої четвертий президент України Віктор Янукович утік до Росії, Крим було анексовано, стала найбільшим конфліктом між Кремлем та Заходом з моменту закінчення холодної війни. Аналітики в Москві говорять, що Путін бачить у Порошенку людину, з якою він зможе мати діалог.

«Беручи до уваги волевиявлення, яке ми поважаємо, ми будемо готові встановити прагматичний, рівноправний діалог на існуючому фундаменті, я маю на увазі, виконання всіх існуючих угод, у тому числі в торговельному та газовому секторі», – сказав Сергій Лавров.

Лавров безпосередньо не поставив під сумнів легітимність виборів, у яких мільйони потенційних виборців на сході не мали можливості проголосувати, але залишив відкритими двері для критики, заявивши що президентська кампанія була «не без проблем».

«Далеко не всі кандидати змогли пройти дистанцію. Багато хто залишив гонку, у деяких випадках побоюючись фізично за своє життя», – відзначив голова МЗС Росії.

Лавров сказав, що голосування було затьмарене українським урядом через операцію проти сепаратистів, які контролюють кілька селищ та міст.

«Коли ми говоримо як пройшло голосування та результати виборів, ми не можемо закрити очі на той факт, що так звана антитерористична операція не була зупинена», – заявив Сергій Лавров, і додав, що активізація АТО буде «великою помилкою». «Шанс встановлення діалогу, який базуватиметься на взаємоповазі та рівноправ’ї, не має бути втраченим».

Чільник російського зовнішньополітичного відомства додав, що йому не будуть подобатись умови, які Порошенко може висунути щодо діалогу між Києвом та Москвою, наприклад, посередництво у переговорному процесі США та ЄС.

«Ми, ймовірно, не потребуватимемо посередників», – заявив Лавров і додав, що Росія готова співпрацювати з ЄС та США і допомогти українському урядові та його опонентам зробити кроки, направлені на послаблення напруженості та вирішення кризи.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG