Спеціальні потреби

На сході України продовжуються сутички з сепаратистами


За два дні до президентських виборів у східному районі України продовжуються збройні сутички між урядовими силами і проросійськими сепаратистами.

Очевидці і представники українських органів безпеки повідомляють про сутички в містах Семенівка, Рубіжне, а також у районі Донецька.

У результаті атаки сепаратистів у четвер в Донецьку загинуло 13 урядових солдатів, що викликаєє побоювання про збільшення хвилі насильста перед виборами в неділю.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун осудив хвилю насильства, кажучи, що всі сторони повинні подвоїти зусилля для запевнення вільних, справедливих і безпечних виборів.

Українські офіційні особи звинувачують Росію у намаганні збільшити конфлікт і завадити проведенню виборів, які не мають підтримки з боку Москви.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у п’ятницю звинуватив, за його словами, «мегаломанію Заходу» у спричиненні кризи.

Виступаючи на конференції в Москві, Лавров заявив, що Захід намагається стримувати Росію, використовуючи для цього тактику періоду «холодної війни».

Президентські вибори в Україні вважаються важливим крокм у напрямку розв’язки політичної кризи, яка загрожує поділом України. Український уряд розгорнув тисячі службовців міліції, щоб гарантувати безпечне голосування. Проте це завдання буде важким у східних районах, де сепаратисти вже ранішне захопили понад десять міст.
XS
SM
MD
LG