Спеціальні потреби

Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу


Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Курт Волкер: Кремль подає відверто неправдиву інформацію з метою впливу

У понеділок Кремль оголосив, що президент Росії Володимир Путін віддав наказ про відведення військ, що знаходяться у Ростовській, Білгородській та Брянських областях, в місця їх постійної дислокації. В Москві це пояснили тим, що весняні маневри завершилися. В НАТО до цієї заяви поставилися скептично.

«Я думаю, що це вже третя заява Путіна про відвід військ, але досі ми не бачили жодного відведення. Про це я говорю з розчаруванням, бо відведення російських військ було б першим важливим внеском росіян у деескалацію кризи. Немає жодної причини для росіян скупчувати війська в такій кількості на кордоні з Україною», - заявив під час прес-конференції у Брюсселі генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

Колишній посол США в НАТО Курт Волкер назвав ці заяви Путіна частиною інформаційної кампанії.

«Путін веде вдалу інформаційну кампанію. У той час, як він дестабілізує Україну, вже анексував Крим та планує анексувати інші території, він тримає рівень занепокоєння в Європі та США нижче певного рівня. Це утримує їх від серйозної відповіді. Ці сигнали - тактика заспокоєння людей на Заході, поки він продовжує робити те, що вже робить», - сказав Волкер в інтерв’ю «Голосу Америки».

Подібним чином Волкер оцінив і заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про необхідність перегляду відносин між Росією та ЄС і НАТО, зроблену ним під час прес-конференції у Москві. Під час зустрічі зі своїм словацьким колегою Лавров сказав наступне:

«Ці відносини вимагають серйозного переосмислення. Разом з нашими партнерами по ЄС та НАТО ми намагаємося зробити аналіз для того, щоб краще зрозуміти, де ми знаходимося, де наше розуміння співпадає, а де воно відмінне. І що зробити, щоб повернути ці відносини там, де вони були, до цих документів, які є основою співробітництва Росії за НАТО, як також відносин між Європейським Союзом та Росією».

«Російські заяви робляться виключно з метою впливу. Вони не мають нічого спільного з правдою, поясненням, з реальною метою російської політики. Вони робляться виключно для того, щоб змінити уявлення та поведінку інших. Своєю заявою Лавров намагається вселити в європейцях думку про те, що вони якимось чином винні у кризі та напруженні між ЄС, НАТО та Росією і тому мають щось робити, аби задовольнити Росію», - пояснює Волкер.

У світлі інформаційної війни Волкер вважає мудрим рішенням використовувати для підтримання порядку на Сході України працівників місцевих заводів та шахтарів, які це робиться в Маріуполі.

«Росіяни та місцеві сепаратисти не хочуть стріляти по місцевому населенню. Вони раді стріляти по українській службі безпеки та вбити стільки, скільки вони можуть. Вони хотіли б спровокувати конфронтацію з використанням насилля такого роду, але вони не хочуть відкрито боротися з місцевим населенням. Вони ще не вирішили, якою в них буде тактика. Як вони зможуть здобути ці території, коли місцеві робітники та шахтарі відбивають в них захоплені будинки», - говорить він.

На думку Волкера, Путін не має чіткої стратегії анексії земель, а бере те, що «погано лежить». У разі рішучої відсічі чи необхідності заплатити високу ціну, він відступає та посилює тиск на інші території.

«Я очікую більше нестабільності в Придністров’ї, Південній Осетії. Також Москва використовує російськомовну пропаганду в країнах Балтії для впливу на російськомовне населення. І вони почали роздавати російські паспорти. І це все вселяє занепокоєння, тому що подібні кроки вони використовують для виправдання російської інтервенції», - вважає колишній посол США в НАТО Курт Волкер.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG