Спеціальні потреби

Порошенко має історичну нагоду, але має "переступити через історію" - експерти


Обрання президентом України Петра Порошенка активно коментують західні експерти. Хтось вбачає у президентстві "шоколадного короля" гарантію реформ для України та перемогу зважених центристських настроїв, інші - нарікають, що Порошенка можна вважати лише президентом "більшої частини України".

Наприклад, віце-президент аналітичного центру "Атлантична рада" Деймон Вілсон побачив у перемозі Порошенка загальноукраїнський консенсус!
"Це перші президентські вибори в Україні, які не нагадують перепис населення Сходу та Заходу України. Порошенко переміг загалом по країні", - твітить експерт.
"Вибори в Україні це велика перемога центристів. У час кризи українці згуртувались навколо об'єднуючих фігур", - пише Вілсон.
Інше побачив президент "Eurasia Group" Ян Бреммер. Він у Twitter привітав Порошенка із обранням "президентом більшої частини України".
"Вибори не пройшли в Криму, більшості Донцької та Луганської областей, але правильно, що Захід заявляє про успіх", - пише Бреммер.

Експерт "Eurasia Group" Олександр Клімент відзначає парадокс президентських виборів в Україні.

"Порошенко представляє ледь не все проти чого боровся Майдан. Очікуйте значної політичної нестабільності навіть без втручання Росії".

При цьому Клімент переконаний, що "Порошенко має історичну нагоду змінити курс України".

"Для цього йому треба переступити і через власну історію і через історію країни", - твітує Клімент.
Строуб Талботт, президент впливового "Інституту Брукінгса" відзначає відмінність між результатами українських та європейських виборів.

"Порошенко гарантує, що Україна обрала "європейські цінності" 21-го сторіччя в той час як у самому ЄС націоналісти повертаються до цінностей 19-го сторіччя".

"Україна, яку надихнув та підтримав ЄС проголосувала за вихід з екзистенційної кризи, а громадяни ЄС навпаки проголосували за кризу, надавши підтримку про-путінським партіям", - пише Строуб Талботт.

Дивіться також : Тімоті Снайдер: Путін просто прикидається антифашистом
Тімоті Снайдер: Путін просто прикидається антифашистом
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00
XS
SM
MD
LG