Спеціальні потреби

Чеченський лідер заперечує, що він надіслав бойовиків в Україну


Рамзан Кадиров
Рамзан Кадиров
Лідер Чечні заперечив, що він надіслав своїх бойовиків для боротьби на боці проросійських сепаратистів на сході України.

Рамзан Кадиров виступив із заявою на Instagram у вівторок «офіційно» заперечуючи твердження, що, як він висловився, «чеченські загони» з Росії «вторглися» у Східну Україну.

«Ніякі чеченські військовослужбовці», особливо «чеченські військові конвої», не приймають участі в конфлікті», пише Кадиров.

За його словами, Чечня є регіоном Російської Федерації, який, відповідно до Конституції Росії, «не має збройних сил», додаючи, що якщо чеченець був помічений у зоні конфлікту на сході України, то це його особиста справа».

Британська газета Financial Times повідомила у вівторок, що в Донецьку виявлено групу озброєних людей, які сказали, що вони були частиною чеченського підрозділу, який прибув в Україну, щоб боротися разом з сепаратистами.

Газета цитує одного з чоловіків, як кажуть, що Кадиров віддав наказ, щоб вони приєдналися до боротьби.

Також у вівторок, мер Донецька Олександр Лук’янченко сказав, що в числі 43 осіб, госпіталізованих у результаті бойових дій в районі аеропорту, було восьмеро російських громадян, і що серед восьми росіян були жителі столиці Чечні Грозного, і міста Гудермеса, що також у Чечні.

Близький союзник президента Росії Володимира Путіна, Рамзан Кадиров керує Чечнею, мусульманським регіоном на Північному Кавказі, з 2007 року.

Численні правозахисні групи повідомляють, що він править залізною рукою, використовуючи збройні формування, контроль над якими він отримав після вбивства його батька Ахмата Кадирова у 2004 році, який тоді очолював Чечню. Після смерті батька, Кадиров став головою служб безпеки Чечні, а пізніше прем’єр -міністром, перед тим, ніж офіційно стати главою республіки.

І батько , і син воювали проти Росії на стороні сепаратистів Чечні під час першої військової інтервенції Москви в регіоні з 1994 по 1996 році, але перейшли на бік Росії, коли Москва знову розпочала війну проти Чечні в 2000 році.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG