Спеціальні потреби

Єдине спільне між Каталонією та Кримом – літера "К" - Atlantic Council відповів Бершидському


Почесний дослідник аналітичного центру Atlantic Council, головний редактор канадського National Post Canada Даян Френсіс розкритикувала статтю письменника Леоніда Бершидського в Bloomberg "Чому Каталонія зазнає поразки там, де Крим досяг успіху".

"Ситуація в Каталонії викликає аналогії з Кримом в 2014 році і їх не так легко відкинути, як могли б думати ті, хто підтримує незалежність Каталонії", - пише Бершидський.

Будь-які інші порівняння (ситуації в Каталонії та Криму, крім факту сумнівного голосування) змішують дві історичні події настільки відмінні як стиль керівництва Сталіна та Ґанді
Даян Френсіс

Даян Френсіс з цим не погоджується. "Єдиний зв’язок в тому, що в обох юрисдикціях було проведене сумнівне голосування. Будь-які інші порівняння змішують дві історичні події настільки відмінні як стиль керівництва Сталіна та Ґанді".

"Насильство склало незручний фон для референдуму в Криму на користь приєднання до Росії. Установи було окуповано, центральний уряд було розібрано російськими військовими, опонентів було вбито, місцеву пресу – закрито і населення залякано присутністю солдатів з "калашніковими" на кожному розі вулиць", - заявляє Френсіс.

Бершидський пише, що референдум 16 березня було проведено не під дулом рушниці: "ні "маленькі зелені чоловічки", ані російські солдати в формі не були присутні на дільницях для голосування. На кримчан не чинився збройний тиск, навіть на кримських татар, які не підтримали відокремлення і в основному утримались від голосування...".

Автор (Бершидський) підтримує прокремлівську риторику і бреше
Якуб Якунда

"Це твердження показує, що автор підтримує прокремлівську риторику і бреше", - стверджує Якуб Якунда з празького аналітичного центру «Європейські цінності».

Бершидський повторює російську пропаганду, наче це правда, зазначає Френсіс, навівши його твердження про те, що «в Криму, 95,6% голосуючих підтримали приєднання до Росії... в Каталонії, відповідно до місцевих посадовців, близько 90%»

Лише 15% тих, хто проживає в Криму, проголосували за приєднання до Росії
Дайан Френсіс з посиланням на дані російської Ради з громадянського суспільства та прав людини

Ці цифри є сумнівними зазначає дослідниця, посилаючись на звіт російської Ради з громадянського суспільства та прав людини, в якому йдеться, що явка склала щонайбільше 30% і з них тільки половина проголосувала за анексію, що означає, що лише 15% тих, хто проживає в Криму, проголосували за приєднання до Росії, заявляє Френсіс.

"Цифри Бершидського щодо Криму "просто неправдиві", - каже Джон Гербст, колишній посол США в Україні, зазначаючи "хтось в Кремлі перехилив чарку чи дві водки, коли читав колонку Бершидського про Крим та Каталонію".

В червні 2014 року, Україна була близька до повернення всього Донбасу від керованого Кремлем повстання, коли ввійшли російські війська і сили Києва зазнали нищівної поразки
Джон Гербст

Бершидський також твердить, що голосування в Криму пройшло без насильства тому що уряд України, на відміну від Іспанії, був надто слабким в Криму і не зміг стримати прихильників відокремлення.

Однак, Гербст це спростовує: "Україна без проблем адмініструвала закони в Криму до російської військової інтервенції. В червні 2014 року, Україна була близька до повернення всього Донбасу від керованого Кремлем повстання, коли ввійшли російські війська і сили Києва зазнали нищівної поразки".

"З цих та інших причин, Bloomberg має прибрати всю статтю. Крим було завойовано. Крапка", - пише дослідниця.

Френсіс твердить: "голосування в Каталонії стосується культурного руху та намірів в середині Іспанії. Стаття Бершидського є помилковою і сплутує культурні амбіції та насильницьке приєднання, плутає кулі та бюлетені для голосування.

Ця публікація є образою для України і являє собою приклад нападу Росії на сусідів, західні цінності, інституції, пресу і власне на правду".

Дивіться також: Оголошення про незалежність Каталонії від Іспанії відкладено

Оголошення про незалежність Каталонії від Іспанії відкладено. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG