Спеціальні потреби

Дайте Януковичу останній шанс – колишній посол США


Пайфер радить говорити з Януковичем
Пайфер радить говорити з Януковичем
Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, а нині експерт Інституту Брукінґса, вважає, що ситуація в Україні стала наслідком низки помилок президента Януковича - починаючи від небажання проводити економічні реформи три роки тому і закінчуючи прорахунком щодо реакції українського народу на застосування сили «Беркутом». Тим не менш, він просить українське суспільство та опозицію дати своєму президенту останній шанс та погодитися на переговори:

«Я думаю, що опозиції варто, принаймні, спробувати взяти участь в дискусії і зробити для себе висновок, чи готовий президент зробити реальні кроки, щоб розв’язати кризу, чи це буде просто показуха. Хоча я не думаю, що президент Янукович готовий піти у відставку внаслідок цього процесу, але існують і інші кроки розв’язання цієї ситуації. Наприклад, може бути розглянута ідея створення технічного уряду, який міг би відновити переговори з ЄС щодо Угоди про асоціацію».

США, говорить Пайфер, дуже чітко висловили своє незадоволення діями президента. Рішення щодо подальших кроків буде прийматися у найближчі дні - в залежності від розвитку ситуації в Києві. І у Сполучених Штатів існує чимало важелів тиску, зазначає Пайфер:

«Я не думаю, що уряд США мусить публічно розповідати про конкретні важелі впливу, але ми їх маємо. Якщо ви подивитеся на американський Конгрес, то там вже говорять про можливість введення персональних санкцій проти окремих українців. Але є і інші методи. Наприклад, український уряд хотів би закінчити переговори з МВФ щодо кредиту. Але готовність американського виконавчого директора підтримати це рішення, на мій погляд, залежить від того, як буде розгортатися політичний процес».

Також Пайфер завірив, що Вашингтон у своїй стратегії щодо вирішення української кризи не виходить від побажань Володимира Путіна:

«Позиція Росії не має впливу на те, як США діє щодо України. Я думаю, що США розглядають кризу в Україні як таку, що має бути вирішена, у першу чергу, українцями та вимагає процесу, до якого має бути залучений уряд та представники опозиції і громадянського суспільства. Також у Вашингтоні існує чітке переконання, що Україна, як країна, мусить сама обирати свій зовнішньополітичний курс. І протягом всієї кризи я не бачив, щоб хтось через позицію Росії змінив свою думку в цьому питанні», - заявив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG