Спеціальні потреби

Дайте Януковичу останній шанс – колишній посол США


Пайфер радить говорити з Януковичем
Пайфер радить говорити з Януковичем
Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, а нині експерт Інституту Брукінґса, вважає, що ситуація в Україні стала наслідком низки помилок президента Януковича - починаючи від небажання проводити економічні реформи три роки тому і закінчуючи прорахунком щодо реакції українського народу на застосування сили «Беркутом». Тим не менш, він просить українське суспільство та опозицію дати своєму президенту останній шанс та погодитися на переговори:

«Я думаю, що опозиції варто, принаймні, спробувати взяти участь в дискусії і зробити для себе висновок, чи готовий президент зробити реальні кроки, щоб розв’язати кризу, чи це буде просто показуха. Хоча я не думаю, що президент Янукович готовий піти у відставку внаслідок цього процесу, але існують і інші кроки розв’язання цієї ситуації. Наприклад, може бути розглянута ідея створення технічного уряду, який міг би відновити переговори з ЄС щодо Угоди про асоціацію».

США, говорить Пайфер, дуже чітко висловили своє незадоволення діями президента. Рішення щодо подальших кроків буде прийматися у найближчі дні - в залежності від розвитку ситуації в Києві. І у Сполучених Штатів існує чимало важелів тиску, зазначає Пайфер:

«Я не думаю, що уряд США мусить публічно розповідати про конкретні важелі впливу, але ми їх маємо. Якщо ви подивитеся на американський Конгрес, то там вже говорять про можливість введення персональних санкцій проти окремих українців. Але є і інші методи. Наприклад, український уряд хотів би закінчити переговори з МВФ щодо кредиту. Але готовність американського виконавчого директора підтримати це рішення, на мій погляд, залежить від того, як буде розгортатися політичний процес».

Також Пайфер завірив, що Вашингтон у своїй стратегії щодо вирішення української кризи не виходить від побажань Володимира Путіна:

«Позиція Росії не має впливу на те, як США діє щодо України. Я думаю, що США розглядають кризу в Україні як таку, що має бути вирішена, у першу чергу, українцями та вимагає процесу, до якого має бути залучений уряд та представники опозиції і громадянського суспільства. Також у Вашингтоні існує чітке переконання, що Україна, як країна, мусить сама обирати свій зовнішньополітичний курс. І протягом всієї кризи я не бачив, щоб хтось через позицію Росії змінив свою думку в цьому питанні», - заявив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG