Спеціальні потреби

Президент Дому Свободи Дейвид Креймер про ситуацію в Україні


Експерти у США вважають, що перебування у Києві Вікторії Нуланд є важливим фактором стримування. Водночас президент Дому Свободи та колишній заступник державного секретаря Дейвид Креймер переконаний, що США мають займати ще активнішу позицію, зокрема, вже зараз вводити санкції проти українських посадовців. Він сказав:

«Я вважаю, що уряд США повинен вже зараз говорити про можливі санкції, щоб це стало застереженням для уряду, щоб він і не думав про застосування сили проти демонстрантів. Для Віктора Януковича та інших в Україні повинно бути чітко зрозуміло – їх чекають серйозні наслідки, якщо проти демонстрантів буде застосована сила».

Дейвид Креймер також висловлює спостереження, що українські урядовці поки не зважають на ризик санкцій:

«Я вважаю, вони повинні дещо більше хвилюватися, ніж вони це роблять тепер (уряд, щодо можливості запровадження санкцій). Я спілкувався з деякими американськими урядовцями останніми днями. Як виглядає, Сполучені Штати серйозно розглядають таку можливість. Санкції – це дуже серйозна справа. Про що йдеться, треба уточнити, це не санкції проти країни, це особисті санкції проти певних осіб, які відповідальні за порушення прав людини в країні. Вони можуть починатися з самої гори, з президента Януковича. Для ЄС завжди складніше накласти санкції, оскільки потрібна згода всіх країн-членів Євросоюзу. Для Сполучених Штатів це простіше. Cанкції будуть мати значний ефект, якщо їх запровадять».

Колишній американський високопосадовець, а нині президент Дому Свободи, закликає Віктора Януковича подивитись на ситуацію тверезо:

«Якщо на вулиці вийшло так багато людей, лідер країни повинен подивитися в дзеркало і подумати про можливість того, що він веде країну у невірному напрямку і, можливо, йому треба подати у відставку».

Президент Дому Свободи також каже, що олігархи, які підтримують сьогодні уряд, мають підштовхнути президента до компромісу. У протилежному випадку вони розділять відповідальність за дії влади:

«Ситуація дуже складна. Лише якщо тиск на Януковича суттєво посилиться, якщо з Партії регіонів почнуть виходити ключові гравці, якщо багато олігархів чітко стануть на сторону учасників протестів, – лише це може спонукати Януковича до відставки. Але без цього він не буде залишати посаду. Він не може дозволити собі піти у відставку. Він збудував родинний бізнес завдяки корупційній системі. Коло наближених до нього осіб занепокоєне, що в разі втрати влади, Янукович поміняється місцями з Юлією Тимошенко і опиниться в тюрмі. Але з іншого боку напруга посилюється. Вимоги учасників протестів до Януковича піти у відставку будуть ставати все більш категоричними. І будь-який інший варіант розв’язання ситуації, на мою думку, не влаштує учасників протестів», – переконаний Дейвид Креймер.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG