Спеціальні потреби

Засновник WikiLeaks погрожує оприлюднити чергову порцію секретних документів


У вівторок Джуліан Ассандж, засновник та редактор сайту WikiLeaks, опинився у лондонській в’язниці. Суддя Вестмінстерського магістерського суду відмовився відпустити його на поруки, аргументуючи це тим, що той веде кочовий спосіб життя, не має постійної адреси та має доступ до великих фінансових ресурсів. У в’язниці Ассандж чекатиме розгляду справи щодо його екстрадиції до Швеції. У цій країні проти Ассанджа були висунуті звинувачення у зґвалтуванні.

Джуліан Ассандж, який оприлюднив величезний обсяг секретної інформації, прибув до приміщення лондонського суду за власною волею. Ассандж, відкидає усі звинувачення у зґвалтування, висунуті йому у Швеції.

Протягом кількох останніх днів місцеперебування Ассанджа було невідомим. Він спілкувався з прихильниками та журналістами лише за допомогою електронної пошти та відео конференцій. Ассандж наполягав, що засудження його дій з боку урядів, не зупинить оприлюднення державних таємниць:

«Вони намагаються зробити так, щоб нам було якомога складніше оприлюднювати інформацію, сподіваючись, що ми взагалі не зможемо цього робити».

Останньою інформацією, оприлюдненою WikiLeaks, став список об’єктів інфраструктури за кордоном, які американські урядовці вважають критично важливими для безпеки та економіки США. Як наприклад гідроелктростанція в Канаді, яка живить енергією північ США, чи кобальтова шахта у Конго, яка забезпечує матеріалом виробників високотехнологічних технологій.

WikiLeaks вважає, що існування такого переліку доводить, що американські дипломати займалися шпигунством. В уряді США кажуть, що розголошення їхніх таємниць наражає багатьох на небезпеку та загрожує національній безпеці.

Утім, з арештом лідера WikiLeaks оприлюднення потоку секретної інформації може не припиниться. Ассандж заявляв, що якщо йому буде завдано фізичної шкоди чи сайт WikiLeaks буде остаточно закритий, буде оприлюднено новий пакет інформації, який Ассандж назвав «страхівка». До нього, ймовірно, входять внутрішня компрометуюча документація «Брітіш Петролеум» та найбільшого американського банку Bank of America, секретні військові матеріали про в’язницю Гвантанамо, а також відео американської повітряної атаки, від якої загинули мирні люди.

Речниця WikiLeaks також заявила, що арешт Ассанджа не змінює їхніх планів щоденного оприлюднення інформації на веб-сайті.

Утім, на цьому юридичні та інші проблеми Ассанджа та його колег тільки починаються. Напередодні швейцарський банк заморозив банківський рахунок Ассанджа. А у США триває кримінальне слідство за фактом оприлюднення секретних дипломатичних документів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG