Спеціальні потреби

Санкції може указом запровадити Обама - Пайфер


Санкції може указом запровадити Обама - Пайфер
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Санкції може указом запровадити Обама - Пайфер

Припинення кровопролиття – першочергове завдання, на якому повинні зосередитись політики як по обидві сторони барикад в Україні, як також на Заході, каже старший науковий співробітник Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.

«Це трагедія для України та українців. Надзвичайно прикро, що уряд зробив вибір на користь ескалації насильства. Ми отримуємо зображення бійців спецпідрозділів, які стріляють з автоматичної зброї - це абсолютно страшно та надмірно. З мирними демонстрантами так не можна поводитись».
Винним у кровопролитті у першу чергу колишній посол США в Україні вважає уряд:

«Головна відповідальність лягає на Віктора Януковича та його уряд, які повинні зупинити насильство. Вони повинні відкликати своїх бійців. Однак, виглядає, що цього вже недостатньо. Єдиний шлях, на мою думку, - це діалог між Януковичем та опозицією, які можливо, нарешті, зможуть знайти можливість виходу з кризи. Але виглядає, що це зробити буде важко, і останні кроки, використання сили останні два дні ще погіршили ситуацію. Але я не бачу, яка може бути інша альтернатива діалогу».

Це трагедія для України та українців. Надзвичайно прикро, що уряд зробив вибір на користь ескалації насильства
Стівен Пайфер
Застосування санкцій з боку Заходу дипломат досі вважає дієвим способом впливу на ситуацію, втім їх вектор повинен дещо змінитися. Пайфер наполягає на їх поглибленні та розширенні:

"Настав час розширити санкції та застосувати візові обмеження та фінансові санкції проти людей у колі Януковича не лише з тим, щоб припинити використання сили, але і натиснути на тих, хто має вплив на Януковича з тим, щоб останній погодився на пошук мирного шляху виходу з цієї кризи".

"Навколо нього чимало тих, хто мають нерухомість, скажімо у Відні, Лондоні, вони мають банківські рахунки на Заході, вони відправляють своїх дітей у західні школи. Якщо ці люди побачать, що виникла загроза їх можливості подорожувати та вести бізнес за кордоном, вони можуть на нього вплинути, щоб той змінив свою тактику".

Екс-посол США в Києві запевнив, що президент Обама уважно слідкує за подіями в Україні і готовий до більш жорстких кроків у разі необхідності.

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

XS
SM
MD
LG