Спеціальні потреби

США послаблять обмеження, накладені на Кубу


Адміністрація Обами схвалила пакет нормативних змін, призначених для розширення взаємодії між країнами

Адміністрація президента США Барака Обами в п’ятницю оголосила про послаблення обмежень, накладених на Кубу. Метою цього нововведення є поліпшення економічних відносин між двома країнами.

Адміністрація схвалила пакет нормативних змін, призначених для розширення взаємодії між США і Кубою в таких областях як наука, гуманітарні дисципліни, торгівля та комерційні зв’язки.

Президент Обама заявив, що між країнами все ще існують «дуже відчутні відмінності» з питань демократії та прав людини, в той же час підкресливши, що кращий спосіб для вирішення розбіжностей – це саме взаємодія.

Реагуючи на це, Хоcефіна Відаль, яка відповідає за американські питання в Міністерстві закордонних справ Куби, заявила, що це позитивний кпрок «у процесі скасування блокади» і покращення відносин між США і Кубою. Водночас вона піддала критиці розпорядження президента Обами за те, що його метою є «сприяти змінам на Кубі щодо економічної, політичної і соціальної ситстеми» без пошанування суверенітету Куби.

План адміністрації президента США повинен сприяти проведенню спільних медичних досліджень, продажу кубинських лікарських засобів в США і полегшення банківських можливостей для американців, які перебувають на Кубі. Гуманітарні ініціативи включають в себе стипендії для наукових досліджень і вдосконалення інфраструктури Куби.

«Ці кроки допоможуть прискорити конструктивні зміни і розблокувати великі економічні можливості для кубинців і американців», – заявив міністр фінансів США Джейкоб Лью в своїй офіційній заяві.

Зміни, які вступлять в силу 17 жовтня, є ще одним передбаченої планом президента Обами кроком щодо нормалізації відносин з Кубою.

Дивіться також: Як сучасні технології впливають на політичну активність американців

Як сучасні технології впливають на політичну активність американців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG