Спеціальні потреби

Ураган Метью рухається до Ямайки


Тропічний шторм Метью на фото із космосу
Тропічний шторм Метью на фото із космосу

Потужний ураган Метью дещо зменшив свою силу зі шторму категорії п’ятої до четвертої на своєму шляху над Атлантикою. Шторм, як очікується, принесе значні дощі і створить хаос у частині Карибського басейну протягом наступних кількох днів.

Американські синоптики кажуть, що Метью є найсильнішим ураганом над Атлантичним океаном з часу Фелікса у 2007 році. З максимальним стійким вітром у 250 кілометрів на годину і сильнішими поривами, Метью, як очікується, залишиться потужним штормом через неділю.

Метью впливатиме на більшу частину регіону Карибського моря в найближчі дні, в тому числі на Ямайці, Гаїті і Кубі.

Синоптики прогнозують опади від 25 до 38 сантиметрів, а в окремих випадках навіть понад 63 сантиметри по всій Ямайці і на південному заході Гаїті. Американський Національний центр ураганів каже, що сильні дощі можуть призвести до «небезпечних для життя повеней і зсувів ґрунту».

Буря вже забрала свою першу жертву. Губернатор колумбійського регіону Ла Гуахіра заявив, що вітри тропічного шторму в сільській частині країни вбили 67-річного місцевого чоловіка.

Спричинені Метью хвилі будуть впливати на ділянки берегів Пуерто-Ріко, Гаїті, Ямайки, Аруби, Бонайре, Кюрасао, Венесуелі і Колумбії протягом наступних кількох днів. Ці умови можуть призвести до небезпечних для життя припливів та інших явищ.

Передбачається опади дощу від п’яти до 10 сантиметрів, а в більших кількостях, як очікується, в Арубі, Бонайре і Кюрасао протягом суботи. Подібні кількості опадів також очікується уздовж узбережжя Колумбії від венесуельського кордону до Річачі.

Синоптики прогнозують від двох до п’яти сантиметрів опадів уздовж узбережжя Венесуели від Коро до колумбійського кордону.

Куба готується до можливого приходу Метью в східній частині країни. «Ми повинні стежити за цим», сказав ведучий метеопрограми.

Дивіться також: На оновлення ядерної зброї США планує витратити 1 трильйон доларів протягом наступних 30 років

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG