Спеціальні потреби

Обама виступив у Новому Орлеані з нагоди 10 річниці урагану «Катрина»


У четвер президент США Барак Обама побував у Новому Орлеані та зустрівся з жителями міста, десять років тому зруйнованого ураганом «Катрина». Тоді жертвами стихійного лиха стали майже 1800 осіб.

Виступаючи в недавно побудованому громадському центрі в одному з тих районів міста, що найбільше постраждали від урагану, президент відзначив «вражаючі успіхи» у відновленні Нового Орлеану.

Свій виступ президент почав з розповіді про швидке та стійке відновлення американської економіки. За його словами, незважаючи на те, що протягом останніх кількох тижнів ситуація на світових фондових ринках була нестабільною, «у Сполучених Штатах Америки, з усіма тими проблемами, з якими нам досі доводиться мати справу, у нас в руках залишаються кращі карти, і нам потрібно правильно ними зіграти».

Говорячи про стихійне лихо, що спіткало жителів Нового Орлеану десять років тому, президент сказав: «Світ нажахано спостерігав за тим, як вода дедалі прибувала, затоплюючи ці історичні вулиці Нового Орлеану, як люди рятувалися на дахах, на вулицях лежали трупи людей, діти плакали, як тисячі людей зібралися на стадіоні «Супер Доум».

«Те, що почалося як стихійне лихо, перетворилося на техногенну катастрофу, продемонструвавши нездатність уряду подбати про своїх громадян», – продовжив Обама.

Унаслідок урагану постраждали величезні території на узбережжі Мексиканської затоки. На відновлення постраждалих районів було виділено мільярди доларів з федерального бюджету.

Обама зазначив, що відновлення міста - зразок інновацій, ліквідації наслідків стихійного лиха і стійкості людей. На зміцнення дамб, які колись не змогли захистити Новий Орлеан, було витрачено більше 14 мільярдів доларів.

Президент також зазначив, наскільки важливо підвищити стійкість до стихійних лих.

«Під час кліматичних змін нам належить пережити нові екстремальні природні явища, суворіші посухи, більш спустошливі лісові пожежі, сильніші шторми», – сказав Обама. – Саме тому на додаток до таких заходів як будівництво нових і вдосконалених дамб, ми також інвестуємо кошти у відновлення зволожених земель та інших екосистем, які настільки ж важливі для захисту від штормів».

Особливу увагу президент приділив соціальним проблемам. «Ви, – сказав він, звертаючись до жителів Нового Орлеану, – приклад того, що може бути зроблено, коли хороші люди об'єднуються перед обличчям трагедії та колосальних труднощів і, допомагаючи одне одному, будують краще майбутнє».

«Проект відновлення міста передбачає не просто відновлення ... у його колишньому вигляді, – наголосив президент. – Мета полягає в тому, щоб побудувати місто таким, яким воно має бути, – місто, де кожен житель, хоч би ким він був, хоч би як виглядав і хоч би скільки грошей заробляв, мав можливість досягти успіху».

Разом з президентом Обамою в Новий Орлеан приїхала Донна Брезіл – політична радниця адміністрації та уродженка міста. Брезіл працювала в державному відомстві, створеному після урагану для відновлення міста.

«Катрина» була не просто стихійним лихом, – сказала вона. – У всіх відношеннях і для всіх жителів вона стала особистою трагедією. Знадобилося приблизно десять років, щоб завершити деякі відновлювальні роботи. Я думаю, що багато чого ще належить зробити. Ми пишаємося всім тим, що вже зроблено».

Барак Обама зустрівся з мером міста Мітчем Лендрі і жителями кількох районів, де в останні десять років тривали інтенсивні відновлювальні роботи.

«Ми розуміємо, наскільки важка була ця втрата, як це було боляче і як важко було пережити це і запам'ятати все. Ми робимо це не для того, щоб згадувати про минуле, а для того, щоб рухатися вперед. Тому що це місто, яке повільно, але очевидно і стійко, завдяки загальним зусиллям, рухається вперед», – сказав президент.

Нагадаємо, що 29 серпня 2005 року шторм прорвав захисні дамби в Новому Орлеані, внаслідок чого понад 80% території міста виявилися затоплені.

На місто, розташоване на березі Мексиканської затоки, обрушилися тропічні зливи та ураганний вітер, швидкість якого досягала 280 кілометрів на годину. Загинули 1800 осіб; більше мільйона залишилися без даху над головою.

Збитки від «Катрини» перевищили 135 млрд доларів. Цей ураган став найбільш руйнівним стихійним лихом в історії Сполучених Штатів і призвів до найбільшим фінансових втрат.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG