Спеціальні потреби

США та Іран на форумі ООН обмінялися звинуваченнями


У Нью-Йорку у ці дні проходить конференція ООН, на якій кожні п`ять років перевіряється дотримання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Сполучені Штати до цієї події вирішили оприлюднити раніше таємну інформацію про обсяги своїх запасів ядерної зброї. Як відомо, світова спільнота сьогодні занепокоєна намаганням Ірану розробити ядерну зброю. У зв`язку з цим під час конференції державний секретар США та президент Ірану, обмінялись з трибуни Об`єднаних Націй взаємними звинуваченнями.

Зменшення ядерної загрози світу, є одним з пріоритетів закордонної політики США, заявила з трибуни ООН державний секретар Гілларі Клінтон. Вашингтон зробив перший крок у цьому напрямку, вперше оприлюднивши таємну інформацію про свої ядерні запаси.

«Тим, хто сумніваються, що США зроблять свій внесок у справу роззброєння, скажу: це наша репутація, це наші зобов’язання, і вони дають чіткий сигнал».

Пентагон оприлюднив дані, згідно з якими в арсеналі США 5133 ядерних боєголовок. Як стало відомо, найбільше ядерної зброї Сполучені Штати мали у 1967 році, у розпал Холодної війни -- понад 30 тисяч ядерних боєголовок.

У понеділок в ООН виступив президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад. Він звинуватив Сполучені Штати у погрозах застосувати ядерну зброю проти потенційних ворогів, і зокрема проти Ірану. Держсекретар Клінтон відкинула ці звинувачення, і у свою чергу звинуватила іранського лідера у спробах відвернути увагу світу від намагань Ірану розробити ядерну зброю і уникнути відповідальності.

«Іран – єдина представлена у цьому залу країна, яка за визначенням Ради директорів МАГАТЕ не дотримується своїх зобов’язань щодо ядерної безпеки. Єдина. Вона кидає виклик Раді Безпеки ООН і МАГАТЕ і ставить в небезпеку майбутнє ядерної безпеки. Саме тому ізоляція та тиск на Іран міжнародною громадськістю посилюється».

Іран на даний момент порушує ряд резолюцій ООН, які вимагають щоб він припинив збагачення урану.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Тегеран дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань.

«Нехай не буде сумнівів: від Ірану вимагається, щоб він розвіяв сумніви і побоювання щодо його ядерної програми».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG