Спеціальні потреби

Умєров: Україна веде боротьбу за звільнення усіх своїх територій окупованих Росією


Міністр оборони України Рустем Умеров під час зустрічі з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом в Одесі, 30 жовтня 2024 року. (Фото: REUTERS/Ніна Ляшонок)
Міністр оборони України Рустем Умеров під час зустрічі з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом в Одесі, 30 жовтня 2024 року. (Фото: REUTERS/Ніна Ляшонок)

Україна веде боротьбу за звільнення усіх своїх територій, захоплених Росією протягом останнього десятиліття. Думки про те, що Київ готовий змістити пріоритети зі звільнення території на забезпечення довгострокової безпеки є помилковими, запевняє міністр оборони України Рустем Умєров.


“Перш за все, ми боремося за цінності. Свобода, національні інтереси та територіальна цілісність – це частина наших цінностей, це наша країна”, - заявив Умєров, виступаючи в Осло на спільній пресконференції з міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом 15 листопада.

За його словами, нещодавні повідомлення у пресі про те, що Україна зміщує фокус у війні від звільнення територій на довготривалу безпеку, є неправдивими та становлять частину російської пропаганди.

“Нашим пріоритетом залишається захист людей, захист нації, звільнення людей від майже 10-річної тимчасової окупації, тому Крим і Донбас - це частина України”, - сказав він, додавши, що люди, які живуть на окупованих Росією територіях, чекають на звільнення.

Про те, що українські урядовці поступово стають більш відкритими ідеї територіальних поступок в обмін на довготривалу безпеку, зокрема писало видання The New York Times в контексті очікувань змін міжнародної політики США після приходу до влади новообраного президента Дональда Трампа.

“В міру того, як Україна розглядає прискорений графік переговорів, який просуває новообраний президент Дональд Дж. Трамп, вона надає принаймні стільки ж важливості отриманню гарантій безпеки, скільки й тому, де може пройти кінцева лінія припинення вогню”, - йдеться в статті за 13 листопада.

“Переговори мають ґрунтуватися на гарантіях”, – процитувало видання Романа Костенка, голову Комітету Верховної Ради України з питань оборони та розвідки.

“Для України немає нічого важливішого”, - додав Костенко.

На додаток NYT послався на неназваного високопоставленого українського посадовця, який заявив: “Територіальне питання надзвичайно важливе, але це все-таки друге питання. Перше питання — це гарантії безпеки”.

Втім як українські офіційні особи, так і деякі західні посадовці, визнаючи потенційні виклики, пов’язані з поверненням до Білого дому Дональда Трампа, також наголошували на тому, що наразі нема змін в офіційній позиції, за якою Україна прагне відновити свою територіальну цілісність та суверенітет в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року.

Перебуваючи нещодавно з візитом у Києві, верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив: “Мир, щоб він був миром, а не просто припиненням вогню, має бути справедливим і стійким”.

“Це є попередження для тих, хто каже, що ця війна має закінчитися, тому закінчімо її якнайшвидше, байдуже як”, - додав він.

Своєю чергою міністр оборони Великої Британії Джон Гілі наголосив, що у будь-яких мирних переговорах Києва та Москви “нічого не може бути досягнуто щодо України без українців”.

Тим часом міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен висловилася проти “фінляндизації” України.

“Я проти цього, так. Дивімось правді в очі, Україна була нейтральною до того, як на неї напала Росія”, — сказала Валтонен у кулуарах щорічного Паризького форуму миру.

“Це точно не те, що я б нав'язувала Україні. Точно не як першу альтернативу”, - додала вона.

В Норвегії Умєров обговорював зміцнення української ППО та тренування військових. Грам заявив, що обговорив з Умєровим ситуацію на полі бою в Україні, та співпрацю у сфері виробництва зброї. Посадовці підписали меморандум про двосторонню співпрацю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG