Спеціальні потреби

Актуально

У протистоянні з Росією Україні сприятиме не лише військова допомога - експерти

На Фото: Роберт Зелик, колишній заступник Держсекретаря США, 11-тий президент Світового банку

Щоб здобути перевагу у відносинах з Росією, США мають запропонувати Україні масштабну допомогу, але за умови, якщо українці об'єднаються. Таким чином можна було з закінчити війну в Україні, вважає колишній заступник Держсекретаря США, 11 президент Світового банку, дипломат та аналітик Роберт Зелик.

"Якось мірою, це буде свого роду План Маршалла, бо План Маршалла був створений для того, щоб об'єднати Європу, економічно і політично, щоб вистояти перед радянською загрозою. То ж це те місце, де США могли б взяти на себе ініціативу і отримати перевагу, фокусуючись на тому, щоб Україна як незалежна нація вижила”.

Роберт Зелик наголошує на важливості здійснення усього можливого, щоб Україна зберегла свою незалежність як демократію, і закликає США розширити економічну допомогу Україні на додаток до військової.

"Як ви бачите, зараз багато російських зусиль спрямовані на те, щоб підірвати політичну та економічну систему України, вони намагаються тиснути, вони близькі до вторгнення, ви бачите кібератаки. Думаю, одна з речей, яких бракує в американській стратегії, це шляхи, де ми могли б отримати перевагу, зосереджуючись на економічній та політичній силі України”, - аналізує дипломат.

Ідея Плану Маршалла для України звучала раніше. Так у 2017-му році колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс закликав Захід до реалізації "плану Маршалла для України", який міг би гарантувати Україні значне економічне зростання та відтак зміцнити її у якості противаги негативному впливу та амбіціям Росії. Кубілюс закликав прив'язати інвестиції в Україну до виконання Києвом чітко окреслених вимог щодо реформування та ін.

Тоді ж британський економіст Тімоті Еш заявляв, що від запровадження "плану Маршалла для України" опиняться, передусім, українські олігархи. Економіст закликав офіційний Київ сфокусуватись на створенні сприятливих умов для бізнесу, адже саме це і забезпечить приток інвестицій.

У грудні минулого року колишній посол США у Росії Майкл Макфол у спільній статті з колишнім прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком пропонував адміністрації Байдена створити "Фонд розвитку Донбасу". На думку Макфола та Гончарука кошти з Фонду мають бути використані після завершення війни.

На думку авторів, такий "План Маршалла для східної України" самим фактом створення "дав би надію людям східної України, які страждають від жахливої окупації, та переміщеним осообам, що краще майбутнє можливе, якщо війна закінчиться".

"[...] успішна України стала би великим політичним головним болем для Кремля і очевидно значно вплинула би на внутрішньо політичну ситуацію у Росії, тому я завжди підтримував План Маршалла для України з боку ЄС, як найкращий шлях до змін у Росії", - твітував у січні Бен Аріс головний редактор Business News Europe.

На думку Аріса, процвітаюча Україна є найкращим заходом протидії Путіну.

"Якщо ми серйозні, то це має бути План Маршалла. "Північний потік-2" становить прекрасну нагоду: відмовтесь від транзиту газу, бо це ви бізнесу, який вмирає у будь-якому разі. Заваліть Україну значними коштами на відновлювальні джерела енергії та зробіть її провідним виробником водню у Європі. Вона може використати для цього наявні труби", - заявляв Аріс минулого року.

“Наша (американська - ред.) дипломатія зараз схильна бути реактивною, ініціативу здебільшого мають росіяни. На додаток до надсилання в Україну оборонної допомоги (я вважаю, це необхідно робити, щоб Україна могла себе захистити), я помітив, що європейці починають надсилати їм трохи економічної допомоги", - каже Зелик.

Як відомо, на початку лютого на тлі російської загрози Європейська комісія підтримала виділення Україні 1,2 мільярдів євро фінансової допомоги. Віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявив Ліга.нет, що цією підтримкою партнери хочуть дати сигнал інвесторам, що Україна фінансово стабільна і Євросоюз не покине її у кризові часи.

Це добрий момент, щоб Конгрес ініціював законопроект широкої економічної підтримки (України - ред.), але за умови, якщо українці об'єднаються.
Роберт Зелик

"І це міг би бути добрий момент, щоб і Білий дім пішов до Конгресу, до тих сенаторів, які відвідували Київ, і сказав: давайте ініціюємо законопроект широкої економічної підтримки (Україні - ред.), але за умови, якщо українці об'єднаються, бо зараз вони політично розділені, і якщо Україна проведе деякі реформи і антикорупційні заходи, які їм необхідні", - зазначив Роберт Зелик, який був президентом Світового банку з 2007 до 2012 років.

Про те, що у відносинах з Росією Захід мав би бути більш проактивним говорить і Джон Гербст, колишній посол США в Україні.

"Білий дім має бути сильнішим і більш проактивним. Ми останнім часом бачимо деякі тимчасові добрі кроки. Але ті кроки мають бути чіткими, ми маємо надіслати ті війська на схід НАТО, ми маємо надіслати більше зброї Україні. Адміністрація надсилає зараз протикорабельні ракети, але вони мають ще надсилати щось більше, ніж Стінгери, для повітряної оборони. Якщо ми це зробимо і натиснемо сильно на європейців - не просто їх консультувати, а натиснути у правильному напрямку щодо серйозних санкцій, тоді може не бути вторгнення”, - аналізує Джон Гербст, експет "Атлантичної Ради" у Вашингтоні.

Чи бути Україні в НАТО

Аналізуючи перспективи членства України в НАТО, Роберт Зелик, який працював заступником Держсекретарки США Кондолізи Райс, а пізніше - заступником глави Адміністрації президента Джорджа Буша, не покладає великих надій.

“На мою думку, перспективи того, що Україна потрапить в НАТО, є дуже-дуже низькою. Частково, бо я не думаю, що ми повинні запрошувати (в Альянс - ред.) країни, якщо ми не готові воювати і захищати їх. І я не впевнений, що американське суспільство погоджується на це. Але це не означає, що Україна повинна контролюватись Росією.

На мою думку, якщо Україна досягне успіху як економіка і демократія, вони можуть мати конструктивні відносини з Росією, Захід не намагається збудувати там нову Берлінську стіну.

Але починати треба з того, щоб не дозволити Росії підривати Україну. Звісно, в кінці кінців все залежатиме все одно від самих українців, вони повинні почистити свої деякі економічні і корупційні проблеми, які у них є, зробити так, щоб демократія працювала”, - розповідає Роберт Зелик.

Перспективи російського вторгнення

Війна в Україні, на його думку, найближчим часом малоймовірна.

“На мою думку, Путін буде обережним в питанні, чи починати зараз конфлікт. Принаймні, поки триватимуть Зимові Олімпійські ігри. Після Олімпіади, думаю, це залежатиме від того, в якому стані будуть переговори.

Моя думка - російські зусилля будуть більш спрямовані на те, щоб підірвати політичну систему в Україні, ви чуєте новини про шпигунство, варто цього очікувати також у кібер-просторі. Багато залежатиме від того, наскільки єдиною буле Україна. Думаю, з часом це можливо, що Росія вдасться до певних військових дій, спробує окупувати не всю країну, але якусь частину, може десь на півдні, біля Маріуполя чи Криму. Але їхня головна стратегія - дестабілізувати уряд в Києві і зламати волю людей”, - зазначив колишній заступник Держсекретаря США Роберт Зелик.

Путін розпочав свою війну проти Грузії на початку Олімпіади в Пекіні в 2008 році
Андерс Аслунд

Йому опонує Андерс Аслунд із Джорджтаунського університету. "Багато хто стверджує, що Путін не почне війну проти України під час Олімпійських ігор у Пекіні 4-20 лютого 2022 року. Я скептичний щодо цього. Путін розпочав свою війну проти Грузії на початку Олімпіади в Пекіні в 2008 році, але Китай став ще більш важливим", - зазначив експерт на своїй Твітер-сторінці.

Колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк вважає, що рівень загрози вторнення в Україну наразі високий, але не вважає, що вона може відбутись у найближчий час.

"Ситуація загрозлива, і в жодному разі ми не кажемо, що немає загрози. Рівень цієї загрози дуже високий", - сказав Загороднюк напередодні під час прес-конференції у Вашингтонському аналітичному центрі "Аналітична рада".

Андрій Загороднюк наразі очолює Центр оборонних стратегій. Каже, їхні фахівці на основі доступних всіх даних не виключають посилення російської агресії у другій половині лютого.

"Ми не погоджуємось з заявами деяких експертів, які заявляють, що вторгнення може відбутись будь-якої хвилини, хоч завтра. Втім вони (росіяни - ред.) накопичують війська на певній відстані від українського кордону, і ми думаємо, що у наступні кілька тижнів чи місяців вони можуть бути у позиції принаймні почати це.

Багато аналітиків вважають, і ми також, що 20 лютого - це день особливої уваги, тому що це кінець білорусько-російських навчань, і приблизно в цей час, на нашу думку, вони будуть готові", - зазначив Загороднюк.

У статті використано матеріали "Європейської правди", Ліга.нет, The Washington Post.

Всі новини дня

Зеленський і фон дер Ляєн обговорили нові зернові коридори

В офісі президента України наголошують, що Зеленський і фон дер Ляєн домовились підтримувати “конструктивний діалог” стосовно зняття обмежень на експорт зерна сусідніми з Україною державами. Фото: AP, зроблено 10 серпня 2023 року

Президент України Володимир Зеленський і президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили можливі альтернативні "коридори" для експорту українського зерна.

В офісі президента України наголосили, що Зеленський і фон дер Ляєн домовились підтримувати "конструктивний діалог" стосовно зняття обмежень на експорт зерна, введених деякими сусідніми з Україною державами.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський 2 жовтня заявив, що новий коридор, який дозволяє вантажним суднам перевозити українське зерно та залізну руду з чорноморських портів, значно знизив фрахтові розцінки, які, за його словами, швидше за все продовжать знижуватись і надалі.

Так званий тимчасовий гуманітарний коридор, про який говорить Микола Сольський, запустили у серпні, щоб уможливити експорт сільськогосподарської продукції після одностороннього виходу Росії із Чорноморської зернової угоди, що раніше протягом року дозволяла експортувати українське збіжжя морем.

Йдуть нові судна. Кожен фермер найближчим часом зможе відчути, що логістика за рахунок цього маршруту має подешевшати, а відповідно збільшиться (рентабельність) зерна
Микола Сольський

"Йдуть нові судна. Кожен фермер найближчим часом зможе відчути, що логістика за рахунок цього маршруту має подешевшати, а відповідно збільшиться (рентабельність) зерна", – заявив Микола Сольський.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Америки, міністр оборони Великої Британії Ґрант Шаппс заперечив повідомлення про те, що Королівський флот Великої Британії може допомогти захистити комерційні судна в Чорному морі, які перевозять українське зерно та інше продовольство для експорту.

Як пише Guardian, після інтерв'ю з міністром видання Sunday Telegraph повідомило, що "британський королівський флот може зіграти роль у захисті комерційних суден від російських атак у Чорному морі". Деякі медіа сприйняли це як зобов'язання, яке міністр нібито дав президенту України Володимиру Зеленському під час свого візиту до Києва минулого тижня, але нині на конференції Консервативної партії Шаппс заперечив це: "Я не думаю, що (про) це була моя розмова з президентом Зеленським".

Дивіться також: Українці провели мітинг у рідному місті спікера Палати Представників Маккарті. Відео

Сербія каже, що зменшила кількість військ на кордоні з Косово

ФОТОАРХІВ: Наслідки стрілянини у Косово

Сербія вдвічі зменшила кількість військ на кордоні із Косово, повідомив начальник генштабу армії Сербії генерал Мілан Мойсіловіч

Число військових зараз дійшло до "звичайних" розмірів - 4500 осіб, уточнив генерал.

Сербія наростила в регіоні збройні сили минулого тижня на тлі інциденту, який стався на півночі Косова 24 вересня. Тоді 30 чоловіків напали на поліцейських у селищі Баньска. Під час сутички загинули один правоохоронець та троє нападників.

Міністр внутрішніх справ Косова Целал Свечла звинуватив в організації та озброєнні людей сербську владу. А також додав, що правоохоронці з'ясовують можливу причетність Росії до інциденту. На місці злочину знайшли російську зброю та обладнання, а також документи, які вказують на зв'язок з Москвою, пояснив міністр.

Натомість міністерка закордонних справ Косова Доніка Гервалла-Шварц заявила, що поведінка Сербії нагадує дії Росії перед нападом на Україну у 2022 році: "Мало того, що війська стягуються до кордону, так ще й всі схеми однакові. Мова, вибір слів, методи - все схоже на те, як Путін поводиться в Україні".

Джон Кірбі, представник Ради нацбезпеки США заявив, що на кордоні розгортається "безпрецедентна кількість сербської артилерії, танків та механізованих піхотних підрозділів".

Речник НАТО Ділан Вайт сказав, що Велика Британія надсилає до Косова додаткових 600 військовослужбовців, щоб підсилити миротворчий контингент.

Зрештою в ході телефонної розмови президент Сербії Александр Вучич та голова Держдепу США Ентоні Блінкен погодились, що "потрібна деескалація конфлікту".

Косово проголосила незалежність від Сербії у 2008 році, через 9 років після закінчення кровопролитної війни. Незалежність країни визнали 119 держав, в тому числі США та більшість країн ЄС. Україна не визнає суверенітету Косова.

Косово здебільшого населяють етнічні албанці, але на півночі більша частина населення - серби, що нерідко протестують проти присутності там поліції Косова.

У статті використано матеріали AP

"Вони вплинули на наше життя". 18 родин зі США прийняли дітей з України, батьки яких загинули або зникли безвісти на фронті

Діти з України разом із дітьми американської родини, яка приймала їх три тижні.

У США у вересні відпочили 28 дітей з України, батьки яких загинули або зникли безвісти на фронті. Їх на три тижні прийняли у своїх домівках родини американців, переважно українських емігрантів, які мешкають у штаті Пенсильванія. Діти змогли помандрувати Америкою, поспілкуватися з однолітками зі США та відволіктися від втрат, які переживають. 28 вересня приймаючі родини провели їх додому в Україну, проте не планують припиняти спілкування.

До Черкас 10-річна Василина Сергєєва везе багато приємних спогадів зі США. В Америці вона провела три тижні. До США вперше в житті летіла на літаку. "Дивлюся в вікно, а там крило отак от хитається, я так думаю, хоч би не впали", - усміхається Василина.

У телефонні дівчинки - багато фотографій із подорожі: "Ми були на скелелазінні, на океані, мене намазали кремом, щоб я не згоріла... Ми поїхали на океан, там були такі великі хвилі, ми там сальто з подружками робили. Мені дуже сподобалося на океані".

Василина та Марта на відпочинку біля Атлантичного океану
Василина та Марта на відпочинку біля Атлантичного океану

Василину до США запросили, щоб відволіктися від дуже складного періоду в житті. Два старші брати дівчинки зараз на фронті, а її тато помер у жовтні 2022 року внаслідок поранень, отриманих на передовій.

Разом із фото з відпочинку в Америці дівчинка часто переглядає фотографії тата і ділиться спогадами про нього: "Такі спогади дуже хороші з ним, дуже класні спогади. Якось ми з ним купили піцу, і він не знав, як її приготувати, я теж не знала, тому що ми з ним або робили домашню, або замовляли завжди. І він узяв її в мікрохвильовку - і ця піца знизу згоріла".

Разом із Василиною до США прилетіла її однолітка, Марта Тимошенко з Тернополя. Тато Марти Максим - військовий, він зник безвісти у грудні минулого року біля Бахмута.

Тато Марти військовий Максим зник безвісти у грудні минулого року біля Бахмута.
Тато Марти військовий Максим зник безвісти у грудні минулого року біля Бахмута.

Марта пам'ятає момент, як на початку повномасштабної війни проводжала тата на фронт: "Тато, кажу, а що будеш робити? А він каже: піду добровольцем. Я тоді заплакала, бо знала, що йому телефон не завжди будуть давати, бо він уже був в армії, там було дуже жорстко. Раз він із пораненням приїхав, під Донецьком в нього було поранення осколком, а вдруге він там захворів чимось, замерз... А потім вже десь через місяць він зник".

Василину та Марту на три тижні в американському місті Ефрата в Пенсильванії прихистила сім'я Аліни Вечер, батьки якої - емігранти з України. Аліна має четверо власних дітей і не змогла не відгукнутися на прохання прийняти в гості дітей з України.

"Коли почалася війна, я завжди запитувала себе, що я можу зробити, чим я можу допомогти? І коли з'явилася така можливість, це дійсно відгукнулося в моєму серці: це наш шанс щось зробити. І я сподіваюся, що, взявши цих дівчаток, ми змогли зробити лише маленький внесок у відновлення України", - згадує вона.

Проте перед приїздом дівчат в Аліни було чимало хвилювань.

"Я думала: а що, якщо до нас потраплять сором'язливі дівчата, які не казатимуть, чого вони хочуть, і я буду весь час лише здогадуватися? Але вони не такі. Наші дівчата зовсім не сором'язливі, вони вміють розповісти, що їм потрібно. Ми також трохи хвилювалися, як ми впораємося? У нас четверо дітей, як ми будемо їх кудись возити? Але ми з чоловіком взяли дві автівки і змогли всіх перевозити", - пригадує Аліна.

Аліна та Ігор з міста Ефрата в Песильванії мають чотирьох дітей і прийняли на 3 тижні двох дівчаток з України
Аліна та Ігор з міста Ефрата в Песильванії мають чотирьох дітей і прийняли на 3 тижні двох дівчаток з України

Дівчатка прибули до США разом із групою інших дітей на початку вересня. Пригадують, що їм відразу припала до душі сім'я, яка запросила їх у гості.

"Мені сім'я дуже сподобалася. Ми з Мартою заходимо, і вони відразу почали усміхатися, обійматися", - пригадує Василина.

Аліна Вечер народилася у США і розмовляє переважно англійською, так само і її діти. Вони хвилювалися і через мовний бар'єр, проте з дівчатами з України відразу порозумілася вся сім'я, часто для цього не потрібні були слова. Аліна помітила, що дівчата дуже хотіли ділитися спогадами про своїх батьків.

"Був момент, коли одній із дівчаток стало дуже сумно. Для мене це було складно, бо коли це твоя дитина, ти знаєш, як її втішити, чим допомогти, а це дитина, яка живе під моїм дахом лише кілька тижнів і якій дуже не вистачає тата. І все, що я змогла, це просто сидіти і обіймати, доки вона не заспокоїлась. І мені було важко, як мамі було складно дивитися, як ця дитина переживає цей біль знову і знову", - пригадує Аліна.

Діти з України разом із дітьми американської родини, яка приймала їх 3 тижні.
Діти з України разом із дітьми американської родини, яка приймала їх 3 тижні.

Родина разом із дівчатками їздила до океану, парку розваг і просто гралися та проводили час разом.

"Я думаю, що цей досвід із нами матиме вплив на їхні життя, але вони вплинули на наше життя так само, якщо не більше. Одна з найбільших речей, які мене вразили, - ці дівчата, попри те, через що вони пройшли, попри жахи, які вони пережили й те, що вони бачили, - я бачу цей позитив і я знаю, що не з усіма дітьми так само. Але в них стільки радості та позитиву, я не бачу, що в них зникла надія, ця надія сяє крізь них", - поділилася емоціями Аліна.

Загалом у вересні у Пенсильванії побували 28 дітей з України, батьки яких загинули або зникли безвісти на фронті. Їх прийняли 18 родин, переважно з української діаспори, в рамках спільного проєкту для підтримки діток Uniting for Ukrainian Kids - громадських організацій "Рух реформації" з України та Together ministry зі США.

Діти з України під час кінних прогулянок у США
Діти з України під час кінних прогулянок у США

Профінансувати мандрівку і знайти приймаючі родини допомогла місцева протестантська церква в місті Ефрата, один із пасторів якої - Костянтин Резнік - теж родом із України. Він розповів, що сім'ї з церковної громади активно відгукнулися на пропозицію прийняти діток: "Я, як організатор, сказав, що візьму двох-трьох діток. І лише завдяки нашій церковній громаді ми змогли розмістити близько 20 дітей".

Костянтин розповів, що для родин провели спеціальний тренінг, їм розповіли про правила поведінки з дітьми: "Одне з них - якщо діти не згадують про свого тата, ми не запитуємо".

Втім залучені до проєкту волонтери розповіли, що дітям самим дуже хотілося говорити з ними саме на найболючіші теми.

"Те, що ми помітили, а це відгуки, які я зібрав від багатьох приймаючих сімей, - діти дуже хотіли поговорити про своїх татусів, розповідали подробиці. Вони дуже відкриті. Говорили, які подарунки татусі залишили родині, які слова на прощання їм сказали. Було чимало таких слізних розмов, коли ми плакали, діти плакали", - розповів Костянтин.

Він зауважив, що всі волонтери дуже звикли до дітей, яких приймали. І він сам звик до двох дівчаток, які гостювали в його домі: "Оскільки у дівчаток немає татусів, я був відкритим для розмов із ними, і я відчуваю, що тепер вони майже як мої доньки. Ми точно сумуватимемо за ними. Тож це був хороший досвід".

Група дітей з України під час екскурсії до Вашингтона
Група дітей з України під час екскурсії до Вашингтона

Мета проєкту - створити для дітей атмосферу безпеки, спокою та любові, аби відволікти їх від війни, дати змогу відпочити від сумних емоцій. Волонтери кажуть, що за час перебування у США діти стали спокійнішими. Їх возили на екскурсії, кінні прогулянки, а також організували денний табір, у якому займалися за спеціальною програмою для підтримки дітей, що пережили травму.

"Ця програма спрямована на те, щоб допомогти їм справлятися з емоціями, подивитися на світ інакше, поглянути, що вони можуть дати, а не тільки вимагати допомоги до себе... Діти розкрилися, вони почали сміятися, спілкуватися", - розповіла волонтерка проєкту U4UKIDS Анастасія Мелехова.

Група дітей з України під час екскурсії до Вашингтона
Група дітей з України під час екскурсії до Вашингтона

Загалом за програмою Uniting for Ukrainian Kids організатори планують влаштувати такий відпочинок для трьох тисяч українських дітей. Перша група з 17 дітей вже приїжджала до США влітку. Приймати наступну групу гостей з України у грудні готуються родини з Філадельфії.

Експерти пояснили, чому США важливо надалі підтримувати Україну

Експерти наголошують – США мають продовжити підтримувати Україну не тільки з моральних причин, а й причин власної безпеки. Фото: Будівля Капітолію, AP, фото зроблено 24 вересня

Продовження фінансової допомоги для України необхідне для безпеки всього регіону та є найкращою інвестицією, яку США можуть зробити для своєї безпеки. На цьому наголосили оглядачі після прийняття закону про тимчасове фінансування уряду США, який не містить нової допомоги Україні.

Журналіст із питань нацбезпеки для видання Washington Post Макс Бут в новій колонці підкреслив: вся безпекова підтримка, яку США вже надали Києву, складає лише 0,65% федеральних витрат, але завдяки цій допомозі та допомозі інших країн Заходу Україна змогла зупинити та почати відкидати російську агресію.

Це неймовірна інвестиція, особливо порівнюючи з останнім залученням США в інших війнах.
Макс Бут

"Це неймовірна інвестиція, особливо порівнюючи з останнім залученням США в інших війнах. Ми фінансуємо вільний народ, який бореться за збереження ліберальної демократії, який буде непохитною частиною західної спільноти протягом багатьох років. Якби ми припинили надавати допомогу Україні, це було б невимовною зрадою не лише народу України, а й усієї Європи", – пише він і додає, що, на його думку, продовження допомоги Україні – найкраще, що США можуть зробити й для гарантування власної безпеки.

На ризиках ненадання безпекової підтримки для України для всього регіону наполягає й інший оглядач Washington Post Джош Роджин: "Ті, хто хочуть позбавити Україну допомоги США, не розуміють руйнівних наслідків, які такий крок матиме для багатьох інших країн – і особливо для тих, які перебувають у полі зору Владіміра Путіна".

Експерт Джорджтаунського університету Андерс Аслунд твітує про те, що американській владі варто пояснити американцям, чому США потрібно й далі підтримувати Київ.

"Президент Байден має звернутись з промовою до американців, прояснивши, чому США мають надавати більше військової допомоги Україні", – пише він у соцмережі Х.

Президент Байден має звернутись з промовою до американців, прояснивши, чому США мають надавати більше військової допомоги Україні
Андерс Аслунд

Колишній посол США до Росії, а нині – професор Стенфордського університету Майкл Макфол наголошує на тому, що ненадання допомоги Україні – на руку Кремлю: "Палата представників тільки що надала Путіну великий подарунок. Сподіваюсь, найближчими тижнями його відберуть назад".

Раніше у колонці для MSNBC він пояснив, чому США мають продовжити підтримувати Україну не тільки з моральних причин, а й задля власної безпеки.

"Відстоювання демократії дає відчутні інструментальні переваги для американської національної безпеки. По-перше, перемога України критична для посилення європейської безпеки. По-друге, перемога України над однією з найбільших і найкраще озброєних світових армій надішле потужний сигнал стримування, оскільки китайський лідер Сі Цзіньпін підраховує вартість вторгнення на Тайвань", – зауважив Макфол.

Як повідомляв раніше Голос Америки, президент Байден закликав спікера Палати представників забезпечити підтримку надання Україні допомоги.

"Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана", - йдеться у заяві на сторінці Білого дому.

Законодавці від обох партій також закликали колег продовжити фінансову підтримку України.

Дивіться також: Брифінг. Ситуація в Конгресі, вибори в Словаччині, мітинги в Польщі

Брифінг. Ситуація в Конгресі, вибори в Словаччині, мітинги в Польщі
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Українці провели мітинг у рідному місті спікера Палати Представників Маккарті. Відео

Українська громада у Каліфорнії підняла український прапор і провела демонстрацію у Бекерсфілді - рідному місті спікера Палати Представників Кевіна Маккарті. Таким чином активісти хотіли пояснити, чому питання України - важливе.

Більше

XS
SM
MD
LG