Спеціальні потреби

У США відпрацьовували реакцію на ядерну тератаку


Тисячі постраждалих, будинки у руїнах, а територія забруднена радіацією. Сценарій ядерного вибуху, влаштованого терористами, відпрацьовувала американська армія в штаті Індіана. У навчаннях задіяли більше трьох тисяч військових та поліцейських.

Усе виглядало досить реалістично. Перегорнуті автомашини, дороги, заблоковані уламками будівель, з руїн клубиться дим. Актори, які виконують роль постраждалих, несамовито кричать від болю і просять допомоги. Задля більшого драматизму – у декого навіть на обличчі та кінцівках штучна кров.

За сценарієм навчань, Національна гвардія, військові сили та групи швидкого реагування мають працювати синхронно. Їхнє завдання врятувати сто тисяч людей, які опинилися в епіцентрі ядерного вибуху. Ще мільйон мешканців міста потребує евакуації.

Керівник навчань Джеймс Ларсен з’ясовує суть операції:

«Найважливіша річ, якої військові тут мають навчитися, це як діяти в такій ситуації. Ми не часто тренуємося в умовах, які наближені до реальних. Наприклад, коли перед нами ворог у вигляді радіації».

Радіацію військові змивають водою, хоча у справжніх умовах для цього використовують хімікати. Солдатів не попереджають, що відбуватиметься далі.

Поки одні надають допомогу вагітній жінці, інші шукають постраждалих серед руїн. А поліція ловить в’язня, який втік із тюрми. У навчаннях навіть задіяні псевдожурналісти та фотографи.

Медбрат Захарія Дейвис розповідає:

«Сюди з’їхалося чимало груп з різних територій, різних частин країни і ми маємо працювати разом, як одна команда. Ми маємо бути готовими, в разі щось подібне станеться у реальному житті».

Поки військові виконують завдання, їхні наглядачі занотовують усе, що потребує удосконалення. Вона також фіксують час, потрібний на виконання кожної операції. Під час справжнього радіаційного лиха зволікання у кілька секунд може коштувати тисяч життів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG