Актуально
Шість цікавих фактів про американських матерів

Сьогоднішні мами у США освіченіші, ніж будь-коли раніше. Більшість жінок, які мають дітей молодшого віку, працює, і все більше матерів виступає в ролі єдиного або основного «годувальника» сім’ї. У той же час частка жінок, які не працюють, а доглядають вдома за дітьми, збільшилася в останні роки. Ці та наступні факти наводить дослідницький центр Pew.
1. Кількість мамів-представниць покоління «мілленіалів» (народжені з 1981 до 1997 року) зараз на підйомі. Вони склали левову частку у 2015 році (82% пологів). Незважаючи на це, все більше жінок-мілленіалів відкладає материнство на пізніше, і середній вік у час перших пологів зростає (у 1970-му він становив 21, у 2013-му – 26).
2. Матері народжують менше дітей в цілому, але жінки з високим рівнем освіти народжують більше, ніж раніше. У 1976 році близько 42% матерів у віці 40-44 роки мали четверо або більше дітей, в той час як близько чверті (24%) мала двоє дітей. Натомість у 2014 році 41% жінок цього віку мали двох дітей і тільки 14% – четверо або більше. Незважаючи на такі загальні показники, у високоосвічених жінок більше шансів мати великі сім’ї, ніж у минулому.
3. Рівень народжуваності в США зростає завдяки мамам іноземного походження. Серед жінок, народжених у США, рівень народжуваності знизився за останніх декілька десятиліть, але серед жінок іноземного походження – зріс. Це зумовлено і загальним зростанням цієї групи населення і відносно високим рівнем народжуваності серед цієї групи. У той час, як лише 14% населення були іноземного походження в 2014 році, приблизно чверть усіх новонароджених припадала на матерів іноземного походження.
4. Частка матерів, залучених до праці, стабільно зростала з 1975 по 2000 рік, але вирівнялася з тих пір. Більшість матерів працює поза домом сьогодні. 70% мамів із дітьми віком до 18 років були в складі робочої сили в 2014 році, в порівнянні з 47% в 1975 році. Більше того, матері є основними годувальниками в чотирьох із десяти сімей США. У майже половині сімей, де присутні батько і мати, обоє батьків зайняті повний час (у 1970 році ця цифра складала лише 31%).
5. Серед жінок, які беруть декретну відпустку, матері з вищим доходом беруть удвічі більше відпусток, ніж мами з низьким рівнем доходу. Серед батьків, які брали відпустку протягом останніх двох років, матері залишалися вдома в середньому 11 тижнів, у той час як чоловіки – лише один тиждень. Проте тривалість декретної відпустки відрізняється залежно від доходу.
Матері з кращими заробітками (75 тисяч доларів на рік і більше), як правило, довше перебувають у декреті, ніж жінки з доходом до 30 тисяч (12 тижнів на противагу до шести тижнів). Серед жінок, які брали декретну відпустку, близько половини (53%) говорить, що вони хотіли б провести більше часу вдома з дитиною, 36% задоволені тривалістю відпустки.
6. Материнський досвід відрізняється залежно від віку дітей. Більшість матерів (і батьків) стверджує, що бути батьками дуже або надзвичайно важливо для їхньої індивідуальності. Близько дев’яти з десяти мамів з дітьми до 18-ти років також говорять, що материнство є і корисним, і приємним, принаймні більшу частину часу.
Проте досвід батьківства залежить від того, скільки років їхнім дітям. Мама, в якої вік старшої дитини 5 років або менше, більше схильна, ніж мама, чия молодша дитина у віці від 13 до 17 років, говорити, що материнство приємне весь час (54% на противагу до 41%).
Дивіться також: Мати, оратор, медалістка Паралімпійських ігор: як поранення на війні змінило життя американки
Всі новини дня
- Голос Америки
Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.
У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.
Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.
Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:
– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;
Також США відправлять в Україну
– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.
За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.
Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.
Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.
Дивіться також:
- Голос Америки
США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.
Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.
Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.
«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.
Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.
«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.
Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.
«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.
У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.
"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.
Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео
Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.
Форум