Спеціальні потреби

Дівчатка-підлітки мають більше шансів на успіх, якщо у них настирливі матері


Нещодавнє дослідження університету Ессексу в Англії доводить позитивний вплив високих очікувань батьків на дітей. Якщо батьки піднімають стандарти вище, зменшується шанс дівчаток завагітніти і страждати від невдач, які супроводжують раннє материнство, пише видання Daily Mail. Батьківський тиск також означає більшу ймовірність того, що доньки вступлять до університету, отримуватимуть вищу зарплату і знайдуть собі успішного партнера.

Дослідження охоплювало більше 15-ти тисяч англійських школярок віком 13 і 14 років у період між 2004 і 2010 роками.

Дослідники стверджують, що користь від наполегливих батьків була найбільш помітною серед найменш академічно успішних підлітків, що часто не мають друзів або вчителів, які б їх заохочували.

Дослідниця Еріка Раскон-Рамірез зазначає: «У багатьох випадках нам вдавалося зробити те, що ми вважали більш зручним для нас, навіть тоді, коли це було проти волі наших батьків. Але як би ми не намагалися уникати рекомендацій наших батьків, цілком імовірно, що вони в кінцевому підсумку впливають, у більш витонченій манері, на вибір, який ми розглядали як виключно особистий».

«Міра очікувань у даному дослідженні відображає поєднання прагнень і переконань щодо ймовірності здобуття вищої освіти, повідомлених головним із батьків, ким у більшості випадків є мати», говорить дослідження.

Результати дослідження, представлені на конференції Королівського економічного товариства, показують, як батьки з високими очікуваннями можуть зменшити шанс дівчинки-підлітка завагітніти на чотири відсотки в порівнянні з батьками з «посередніми устремліннями», повідомляє Daily Mail.

Підліткове материнство означає, що дівчинка, швидше за все, рано залишить школу і зароблятиме менше, ніж інші, якщо вона отримає роботу, йдеться в повідомленні. Вона також стикнеться з більш високим шансом сформувати відносини з «малоосвіченими і схильними до безробіття чоловіками».

Діти матерів-підлітків частіше мають хронічні проблеми зі здоров'ям, такі як ожиріння, гірше справляються в школі, самі стають матерями в підлітковому віці і в кінцевому підсумку мало заробляють.

Дивіться також: Елітна школа за ізраїльським зразком підготувала Україні лідерів

Елітна школа за ізраїльським зразком підготувала Україні лідерів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG