Спеціальні потреби

Актуально

Білий дім хоче відновити із Кремлем переговори про ядерне роззброєння і розкрив кількість ядерних боєголовок в арсеналі

Списана міжконтинентальна балістична ракета Титан II стала одним з експонатів Ракетного музею "Титан", що знаходиться в музеї Грін-Вілль в Аризоні

Державний департамент вперше за останні чотири роки оприлюднив кількість ядерних боєголовок в арсеналі Сполучених Штатів. Станом на 30 вересня 2020 року в арсеналі Збройних Сил США було 3750 активних і неактивних ядерних боєголовок, що на 55 менше, ніж роком раніше.

Це найнижчий показник після того, як ядерний арсенал США досяг свого піку в розпал холодної війни з Радянським Союзом в 1967 році, тоді у США було понад 31 тисячі ядерних зарядів.

"Підвищення прозорості інформації про ядерні арсенали має важливе значення для нерозповсюдження ядерної зброї і роззброєння", - йдеться на сайті посольства США в Росії.

Чинний договір між США і РФ про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III/New START) обмежує кількість ядерних боєголовок в американському і російському арсеналах, і якщо сторони не укладуть нову угоду до закінчення терміну нинішнього договору - 5 лютого 2026, сторони можуть відмовитися від обмежень.

Договором СНВ-ІІІ передбачено скорочення обома сторонами розгорнутих ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників - до 700 одиниць.

Білий дім намагається відновити переговори з Росією з питань ядерного роззброєння, що зупинились за адміністрації Дональда Трампа. Президент Джо Байден запропонував російському колезі Володимиру Путіну негайно продовжити дію СНВ-III на 5 років відразу після вступу на посаду. Москва відразу ж погодилася з цією пропозицією. Договір продовжили без додаткових умов. Питання регулювання ядерної зброї піднімалось і під час особистої зустрічі лідерів у червні у Женеві.

Минулого тижня російські та американські дипломати провели в Женеві засідання за закритими дверима, щоб почати підготовку до розробки угоди, яка прийде на зміну СНО-III, а також про договір, що регулює звичайні озброєння. Джерела в Білому домі назвали переговори "продуктивними".

Також у вівторок сайт МЗС Росії повідомив про телефонні переговори між міністр закордонних справ Сергієм Лавровим та держсекретарем США Ентоні Блінкеном. "Співрозмовники обмінялися думками щодо перспектив відновлення повноцінної реалізації Спільного всеосяжного плану дій із врегулювання навколо іранської ядерної програми (СВПД), а також обговорили ряд актуальних питань двостороннього порядку денного", - йдеться в російському повідомленні. Поки що американське зовнішньополітичне відомство не підтвердило інформацію про розмову.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру, в січні 2021 року в арсеналі США було 5550 боєголовок, в Росії - 6255, в Китаї - 350, у Великій Британії - 225, а у Франції - 290. Ця статистика включає в себе списані боєголовки. За даними інституту, в арсеналах Індії, Пакистану, Ізраїлю та Північної Кореї, які не є учасниками "ядерного клубу", в цілому налічується близько 460 ядерних боєголовок.

У статті використано матеріали з сайту посольства США у Росії та Російської служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Документи Пандори: реакція світових лідерів, які фігурують у новому журналістському розслідуванні

Всі новини дня

Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський йдуть після відвідування церемонії покладання вінків до Національного меморіалу Пентагону 11 вересня в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США, 21 вересня 2023 р. REUTERS/Elizabeth Frantz

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.

У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.

Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.

Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:

– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;

Також США відправлять в Україну

– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.


Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.

Дивіться також:

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG