Спеціальні потреби

Путін про Росію, Америку, світ та самого себе


Путін про Росію, Америку, світ та самого себе
Путін про Росію, Америку, світ та самого себе

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що на майбутніх президентських виборах головним противником вважає самого себе. Він також підтвердив, що в разі свого обрання збирається призначити главою уряду Дмитра Медведєва і готовий розглянути питання про помилування Михайла Ходорковського, якщо той подасть прохання про помилування.

Володимир Путін, який знову висунув свою кандидатуру на пост президента країни, провів у четвер 15-го грудня чергову «пряму лінію» в національному ефірі.

Путін: вибори були чесними

Путіну поставили запитання щодо його оцінок мітингів росіян на Болотній площі в Москві і в інших містах Росії, які протестують проти «нечесних і нелегітимних» думських виборів. Прем'єр відповів, що він «абсолютно нормально» ставиться до вуличних акцій і до вираження опозицією своєї точки зору щодо політичних процесів.

Разом з тим, на думку Путіна, незадоволення підсумками виборів у світовій практиці виявляється «завжди і скрізь» і це – справа «політичної культури». Що ж стосується вимог протестуючих росіян скасувати підсумки парламентських виборів і призначити нові, Путін заявив, що для цього немає підстав. Він повторив уже відому позицію Кремля, згідно з якою всі факти про нібито порушення на виборах повинні вирішуватися в «судовому порядку».

Заходом, який допоможе зняти підозри в підтасовуванні майбутніх президентських виборів, Путін запропонував Центрвиборчкому РФ встановити цілодобово працюючі веб-камери на всіх виборчих дільницях країни.

Противники Путіна – противники Росії?

У ході свого виступу Путін обрушився з різкою критикою на американського сенатора-республіканця Джона Маккейна, який раніше заявив, що Путін, який загрожує демократії в Росії, може розділити в майбутньому долю лівійського диктатора Каддафі ...

Путін висловив упевненість, що Росія буде і далі проводити незалежну зовнішню політику. При цьому він додав, що Захід «далеко неоднорідний і в нас друзів більше, ніж ворогів».

«Загалом, це не відносно мене сказано, це сказано щодо Росії, – підкреслив прем’єр, – Росію хочуть деякі посунути куди-небудь в сторону, щоб вона не заважала панувати на земній кулі».

Самого Маккейна, в минулому військового льотчика, Путін звинуватив у можливому вбивстві мирних громадян у В'єтнамі і в тому, що американському політику нібито сподобалася «розправа з Каддафі».

Путін також повідомив, що лівійський диктатор «був убитий американськими безпілотними літаками і силами іноземного спецназу».

Нинішній прем'єр-міністр, який має намір у березні 2011-го року втретє балотуватися на вищий державний пост, запевнив всіх росіян, що майбутні президентські вибори стануть абсолютно чесними і справедливими і все буде залежати тільки від особистої позиції громадян країни.

Разом з тим Путін застеріг від порушення чинного законодавства усіх тих, хто намагається «дестабілізувати» ситуацію і поставити питання про «нелегітимність» нинішньої і майбутньої російської влади.

Чому в Росії немає реальної опозиції?

«Говорити, що вже зовсім у нас немає опозиції, це було б «художнім перебільшенням»,– відповів на таке питання Володимир Путін. На його думку, партійна система країни все ще перебуває в стадії формування.

Путін зазначив, що немає нічого страшного в тому, що Партії народної свободи (ПАРНАС), одним із співголів якої є Михайло Касьянов, не вдалося зареєструватися в Міністерстві юстиції. Разом з тим Путін не виключив, що російській владі потрібно зробити кроки для лібералізації політичного процесу в країні і можливо навіть зареєструвати партію Касьянова.

При цьому Путін піддав принизливій критиці самого Касьянова, який протягом першого президентського терміну Путіна виконував обов'язок глави уряду. Путін заявив, що будучи прем'єром, Касьянов, прізвисько якого було, за чутками, «Міша – 2%», протягом останніх півтора-двох років прем'єрства працював з «нульовою ефективністю».

Чому у путінської Росії немає союзників?

Відповідаючи на це питання політолога Миколи Злобіна, прем'єр-міністр Путін заявив, що категорично не згоден з постановкою питання, що у Росії немає союзників. Навпаки, за словами Путіна, рішення Міжнародного олімпійського комітету про проведення Олімпіади в Сочі показало, що «у Росії багато союзників» і міжнародне співтовариство дуже добре ставиться до Росії саме тому, що країна проводить незалежний зовнішньополітичний курс.

«Ми із Сполученими Штатами хотіли бути союзниками, – заявив Путін, – просто те, що я зараз бачу і те, про що я говорив у Мюнхені, це не союзництво. Мені іноді здається, що Америці не потрібні союзники, їй потрібні васали. Але ми хочемо і будемо вибудовувати відносини зі Штатами, тому що я бачу, що і в самих Сполучених Штатах відбувається певна трансформація...»

Путін піддав критиці політику Вашингтона в Афганістані і в Іраку, яка, на його думку, часто нібито не враховує інтереси навіть найближчих євроатлантичних союзників.

Він також негативно оцінив фінансову політику США, яка, на його думку, становить загрозу світовій економіці. «Коли штучно накачують економіку грошима, виникають так звані економічні бульбашки. Тобто гроші дають штучно, починає виробництво пухнути, а потім продукцію дівати нікуди», – пояснив Володимир Путін.

На замітку

Нагадаємо, що нинішня «пряма лінія» стала для Путіна десятою за рахунком. Подібний формат спілкування із співвітчизниками Путін ввів у 2001-му році, займаючи тоді пост президента РФ. Цього разу Путін за чотири з половиною години відповів на 88 питань.

Трансляцію провели кілька федеральних і теле- і радіоканалів. Росіянам пропонувалося задати питання прем'єру, зателефонувавши до студії за телефоном «гарячої лінії», відправивши SMS-повідомлення, а також через форму зворотного зв'язку на сайті телепрограми - http://www.moskva-putinu.ru.

XS
SM
MD
LG