Спеціальні потреби

Поліція і військові патрулюють вулиці Москви


Російські правоохоронці після виборів

На вулиці Москви надіслано тисячі поліцейських і військовослужбовців, щоб запобігти додатковим протестам у зв’язку з парламентськими виборами. У понеділок тисячі людей влаштували мітинг, щоб запротестувати проти, за їх словами, пошахрованих виборів. Сили безпеки розгорнено після того, як повідомлено про плановані додаткові протести.

У вівторок організатори протестів заявили, що більшість заарештованих все ще утримуються міліцією. Близько 120 людей було затримано під час подібної демонстрації і в Санкт-Петербурзі.

Французьке агенство новин (AFP) цитує слова російського працівника служб безпеки, який сказав, що Росія ввела внутрішні війська до Москви з метою забезпечення порядку.

Другий день поспіль державний секретар США Гілларі Клінтон заявляє про «серйозне занепокоєння» проведенням виборів, під час яких партія Путіна втратила більшість у Державній думі, і які були затьмарені звинуваченнями у підкиданні фальшивих бюлетенів та інших виборчих порушеннях.

Під час спілкування з представниками Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі пані Клінтон заявила, що російські виборці заслуговують «повноцінного розслідування виборчих порушень та махінацій». Російський президент Дмитро Медведєв наполягає, що вибори були «справедливими, чесними та демократичними».

Наприкінці для у понеділок російська міліція здійснила арешти демонстрантів, які, під проливним дощем, скандували «Росія без Путіна» та намагалися пройти колоною до Кремля. Демонстрація, в якій взяли участь кілька тисяч протестуючих, була однією з найбільших за останні кілька років.

Раніше місія спостереження за виборами ОБСЄ повідомила про масові порушення під час виборів на користь партії Путіна «Єдина Росія».

XS
SM
MD
LG