Спеціальні потреби

Підписану Путіним "Стратегію національної безпеки" порівняли зі "сталінським постулатом"


"Стратегія національної безпеки Російської Федерації" затверджена на початку липня президентом Росії Володимиро Путіним у деяких моментах нагадує "сталінський постулат". Про це у своєму аналізі документа пише директор Московського центру Карнегі Дмитро Тренін.

Тренін звертає увагу, що стратегія змальовує світ, у якому гегемонія Заходу добігає кінця, що призводить світ до більш численних та інтенсивних конфліктів".

"Подібне поєднання історичного оптимізму (очікування кінця гегемонії Заходу) та глибокої стурбованості (Захід буде чинити спротив ще більш затято) чимось нагадує знаменитий сталінський постулат про загострення класової боротьби із просуванням до соціалізму", - пише Тренін.

У своєму аналізі Тренін відзначає, що стратегія Росії приділяє значну увагу західному тиску на Росію і робить наголос на внутрішніх питаннях: демографії, політичній стабільності, суверенітеті, міжетнічному мирі, економічному розвитку, боротьбі із глобальним потеплінням та традиційним цінностям. Експерт вказує, що при тому, що стратегія наголошує на важливості для Росії "норм моралі, заснованих на її власних традиціях", значна частина російської еліти не має жодних цінностей "окрім матеріальних"

"Росією править клас, який переважно обслуговує лише свої інтереси та прагне до особистого збагачення, жодним чином не турбуючись про суспільство та країну. Гроші, вірніше, великі гроші стали для цієї групи головною цінністю та найбільш руйнівним фактором сьогоднішньої Росії. У цьому, можливо, її найбільша вразливість", - пише Тренін.

Аналіз Треніна привернув увагу міжнародних оглядачів.

"Чи імовірно, що порядок денний модернізації буде успішним за президентства Путіна? Досі надмірних успіхів не спостерігається. Завжди наявні геополітичні спокуси", - твітує колишній міністр закордонних справ Швеції Карль Більдт.

Свій аналіз "Стратегії національної безпеки Російської Федерації" запропонувуала онлайн Дара Массікот, старша дослідниця корпорації RAND.

"Вона є дуже відмежованою: більш спрямована на виживання за тоном, видалено усі згадування про співпрацю із Заходом, - вказала Массікот. - "Людьский потенціал" народу Росії здається є вищим пріоритетом, ніж у попередніх документах та декретах, хоча ця ідея була присутня і раніше. У цьому документі твердиться про відсутність морального лідерства у світі, і що нинішнім лідерам (“західному ліберальному порядку”) бракує "привабливої ідеологічної основи для майбутнього світового порядку".

Дивіться також: Захист світу від дезінформації обговорили у штаб-квартирі ООН

Захист світу від дезінформації обговорили у штаб-квартирі ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG