Спеціальні потреби

Путін, Лукашенко, Орбан - в переліку «ворогів преси», складеному «Репортерами без кордонів»


Володимир Путін, Олександр Лукашенко та Віктор Орбан - серед «ворогів преси» у переліку, оприлюдненому неурядовою організацією «Репортери без кордонів» в понеділок.

Олександр Лукашенко «піддає журналістів безпрецедентному рівню переслідувань після оскаржених виборів в серпні 2020 року», зауважили автори звіту. Щодо Росії, укладачі відзначають постійне погіршення ситуації. Серед нещодавніх порушень, зокрема, йдеться про утиски преси під час протестів на підтримку опозиціонера Олексія Навального. «Десятки журналістів було заарештовано, інколи із застосуванням сили, під час висвітлення протестів на підтримку Навального, деяких затримали довільно», - йдеться у звіті.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан став першим лідером країни-члена ЄС, який увійшов до цього переліку. З часу повернення до влади в 2010 році, «він посітйно і ефективно шкодить плюралізму та незалежності ЗМІ», йдеться у звіті.

Загалом, перелік нараховує 37 осіб. 17 з них потрапили до нього вперше. Цього року вперше опинився у переліку і 35-річний кронпринц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман. Серед порушень проти преси в звіті нагадали про залякування, катування, викрадення, що відбуваються в країні, і, зокрема, справу вбивства дописувача Washington Post Джамаля Хашкоджі. «Страхітливе вбивство Джамаля Хашкоджі стало проявом справді варварських хижацьких методів», - зауважили в організації.

Дві жінки з Азії - голова виконавчого району Гонконгу Керрі Лем та прем’єр-міністр Бангладеш Шайх Хасіна також вперше увійшли до «ворогів преси».

Дивіться також: Довгоочікувано і закономірно: Олексій Пукач відбуватиме довічне ув’язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. Відео


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG