Спеціальні потреби

Чисто американські травми


У країні американських ковбоїв Техасі, цими днями проходить щорічна виставка-ярмарок домашньої худоби. Минулого року до міста Гьюстон на ярмарок зібралось рекордні два з половиною мільйона відвідувачів.

Однією з найулюбленіших розваг під час цього заходу, завжди було і залишається родео. Ці ковбойські ігрища вважаються одним з найнебезпечніших видів спорту. На ярмарку в Гьюстоні за здоров’ям ковбоїв та тварин слідкують спеціальні групи медиків.

На ярмарку, найбільшому подібному заході у світі, безпеку ставлять понад усе.

Протягом трьох тижнів здоров’ям ковбоїв та тварин опікуються медики та ветеринари.

Людям надають допомогу у спеціально влаштованій клініці поряд з місцем проведення родео.

До групи входять лікарі, костоправи, масажисти, тренери з атлетичної підготовки. Керує цією командою Келі Ларкін:

«Ми надаємо увесь аспект медичної допомоги ковбоям. Ми піклуємося про них перед виступами і допомагаємо їм у разі травми».

Перед виступами ковбої приходять до клініки, переважно, накласти пов’язку на старі рани чи ушкодження.

Ларкін каже, що, як правило, ці хлопці знають, що їм потрібно. Так вже склалося, що їм постійно доводиться перев’язувати свої старі поранення.

Як розповідає лікарка Ліша Робертс, після виступів ковбої приходять переважно з великими синцями та забоями:

«Як правило, травми м’якої тканини. Ми не бачимо багато переломів. На днях був перелом великого пальця, але нічого надзвичайно серйозного».

За словами лікарів, попередні перев’язки та застосування різного захисту, як то шоломів, значно зменшили кількість серйозних травм. Однак, родео залишається більш небезпечним, ніж інші види спорту.

Як правило, травми м’якої тканини. Ми не бачимо багато переломів. На днях був перелом великого пальця, але нічого надзвичайно серйозного.
Ліша Робертс, лікар
Доктор Робертс відправила вершника з Південної Дакоти Шона Колемана на рентген, оскільки підозрює у нього перелом ребер. Щоправда, Шон каже, що планує змагатися не дивлячись на поради лікарів:

«Очевидно буде боляче. Але змагання за 50 тисяч доларів. Тож доведеться потерпіти».

Травми не оминають і інших учасників родео, тварин. Хоча, очевидно, вони травмуються менше за ковбоїв.

Головний ветеринар Гьюстонського ярмарку Ґреґ Канапе вказує, що це надзвичайно дорогі тварини, за якими потрібен догляд:

«Це цінні тварини. Їх вартість оцінюється тисячами доларів. Ми опікуємося ними. Тай власники ретельно доглядають за своїми улюбленцями, адже вони мають велике значення для них. Власники переймаються здоров’ям своїх тварин, від цього залежать їх виступи».

Хоча захисники тварин називають родео експлуатацією тварин, головний ветеринар ярмарку переконаний, що, принаймні, бики із задоволенням беруть участь у змаганнях:

«Протягом восьми секунд вони роблять усе можливе аби скинути наїзника. І за вісім секунд вже повертаються у своє стійло продовжувати їсти своє сіно».

Як розповідає ветеринар, у ярмарку бере участь 26 тисяч тварин. Він гарантує, що усі вони повернуться додому здоровими.
XS
SM
MD
LG