Спеціальні потреби

Держдеп розглядає обставини арешту журналістки Алсу Курмашевої в Росії


Журналістка Алсу Курмашева на засіданні суду в Казані, 1 квітня 2024р. REUTERS/Alexey Nasyrov
Журналістка Алсу Курмашева на засіданні суду в Казані, 1 квітня 2024р. REUTERS/Alexey Nasyrov

Держдеп розглядає можливість офіційного визнання арештованої в Росії журналістки видання Радіо Свобода Алсу Курмашевої незаконно ув’язненою.

Про це заявив Ведант Патель, перший заступник прессекретаря Державного департаменту США. Відповідаючи на запитання журналістів, він зауважив, що нині провадиться розгляд обставин затримання журналістки.

Ведант Патель під час брифінгу в Держдепартаменті.
Ведант Патель під час брифінгу в Держдепартаменті.

"Щодо визнання її [Алсу Курмашевої ред.] незаконно ув’язненою, я просто не збираюся випереджати наш процес. Нині ведуться обговорення та керований фактами процес. Ми постійно перевіряємо обставини затримання громадян США. Наразі у мене немає додаткової інформації", – заявив представник Держдепу.

Патель також додав, що Держдепартамент уважно стежить за справою Курмашевої та вкотре закликав Кремль звільнити її та зупинити репресії свободи слова.

"Для нас немає вищого пріоритету, ніж безпека громадян США за кордоном, і у випадку Алсу Курмашевої ми, як і раніше, глибоко стурбовані її затриманням у Росії. Повторюючи заяву президента, вважаємо, що її слід звільнити, і ми найрішучіше засуджуємо спроби Кремля залякувати, репресувати та карати журналістів та інших членів громадянського суспільства, які тривають", – сказав Патель.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден заявив, що "Путін повинен негайно звільнити Алсу Курмашеву". Він додав, що президент Росії Володимир Путін повинен звільнити усіх незаконно затриманих представників ЗМІ. Про це Байден говорив під час щорічної урочистої зустрічі з кореспондентами Білого дому 27-го квітня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG