Спеціальні потреби

Бюро перепису: кожен сьомий американець живе у бідності


Цими днями Бюро перепису населення США оприлюднило звіт, згідно з яким кількість людей працездатного віку, які живуть у бідності, є найвищими за останні півстоліття. У чому причина – чи не економічна рецесія?

Щойно оприлюднений звіт Бюро перепису США відносно рівня економічного благополуччя американців лише підтверджує, що підстави для хвилювань великі.

Кількість бідних в країні зросла до 14,3 відсотка, що складає понад 43 з половиною мільйона людей – найбільший показник за 51 рік - весь той час, що Бюро збирає подібну інформацію.

Так, відповідно до звіту, кожен 7 американець живе у бідності. Одна з причин – економічна криза, через яку мільйони людей втратили роботу. Втім експертів найбільше турбує кількість дітей, що живуть у зубожінні. Згідно з дослідженням, як правило це діти, які живуть у родинах, де є лише працююча мама. І на сьогоднішній день працюючих мам набагато більше, ніж коли-небудь.

Ситуація могла б бути гіршою, якщо б не соціальні програми, запроваджені федеральним урядом. Так, у Бюро кажуть, що допомога з безробіття, яку люди отримали у 2008-2009 роках, втримала від бідності 1,3 мільйони американців.

Днями Сенат нарешті прийняв закон, який має пожвавити ринок праці шляхом надання малому бізнесу кредитів на загальну суму у 30 мільярдів доларів та податкових пільг на суму 12 мільярдів.

Згідно зі звітом, середній прибуток американської родини цього року, у порівнянні з 2009, не зріс. Таким чином, час фінансової скрути для середнього класу ще не скінчився.

Для визначення, чи у бідності живе певна родина, чи окрема людина, Бюро перепису користується так званою таблицею бідності, яка в залежності від інфляції міняється кожного року. Межа бідності – сума загального прибутку на рік - для певної родини встановлюється з урахуванням кількості її членів, їх віку та працездатності. Втім, географічне розташування значення не має. Варто також зазначити, що індекс бідності Бюро перепису – не єдиний. Так, Міністерство здоров’я та соціального захисту має власну методику, яка визначає рівень бідності в країні. Часто організації, які надають соціальну допомогу, користуються одночасно кількома джерелами для визначення тих, кому мають надходити кошти у першу чергу.

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG