Актуально
- Голос Америки
Помпео: Народ України має знати, що Америка його підтримує

Америка провадить єдину політику щодо України, запевнив Держсекретар США Майк Помпео спілкуючись з журналістами під час свого перебування в американському штаті Канзас 24 жовтня.
Він підкреслив, що адміністрація США під керівництвом президента Дональда Трампа зробила для допомоги України більше, ніж адміністрація очолювана президентом Бараком Обамою. Він також наголосив на тому, що США підтримують зусилля президента України Володимира Зеленського з подолання корупції.
Коментуючи розслідування, що проводять комітети Палати представників Конгресу США в рамках імпічменту президента, Помпео розкритикував конгресменів за надмірну втаємниченість і, зокрема поскаржився, що Держдеп не отримав доступу до сетнограм свідчень американських дипломатів в Конгресі, що відбулись цього місяця.
"Ми втілюємо важливу стратегію щодо України. Народ України має знати, що Америка його підтримує", - наголосив Помпео відповідаючи на питання журналістки Лілі Ву з KAKE-TV.
"Попередня адміністрація відмовлялась надавати оборонні військові системи народу України, залишаючи їх незахищеними перед російськими силами, які захопили Крим та Донбас на південному сході України. Ця адміністрація це змінила.
У них новий лідер – пан Зеленський і ми дуже сподіваємось, що корупцію, яка давно шкодить українській економіці, буде викорінено за його керівництва і що ми зможемо знайти шлях до зменшення конфлікту і щоб дали можливість гордому народу України розкрити свій потенціал".
Росіяни зайшли на Донбас за часів президентства Обами. Ця адміністрація США це змінила і надає підтримку Україні та Зеленському у подоланні корупціїМайк Помпео
Відповідаючи на питання журналіста Стівена Бісаги з KMUW Radio про те, чи існувало два паралельні канали у відносинах з Україною, про що говорив у свої свідченнях тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, Помпео ще раз наголосив на основних зовнішньополітичних пріоритетах США у відносинах з Україною.
"Ми втілювали єдину місію по відношенню до України", - заявив Помпео
"По-перше, там відбулась зміна керівництва. Пана Зеленського було обрано переважною більшістю. Ми хотіли підтримати його і переконатись, що він може успішно втілювати у життя те, що він обіцяв під час виборчої кампанії. Він обіцяв викорінити корупцію.
Якщо вам відома історія України, корупція поширена і від неї страждає народ України в кожній сфері української економіки. Тому стратегія полягала в тому, щоб допомогти викорінити корупцію. Ми хотіли підтримати пана Зеленського.
Потужна, менш корумпована Україна, де забезпечується безпека населення – це добре для України, добре для Європи і це стримує загрози, які надходять з РосіїМайк Помпео
По-друге, країні загрожує Володимир Путін та Росія. Коли ми стали до служби, то побачили, що попередня адміністрація (США - ГА) не зробила нічого, щоб захистити український народ, нічого, щоб допомогти їм в обороні та нічого, щоб підтримати їх інтереси в сфері безпеки. Ми надали оборонну допомогу. Державний департамент, наскільки пам'ятаю, цього року надав допомогу обсягом біля 140 мільйонів доларів, щоб вони змогли відновитись після того, що трапилось за часів Обами. Росіяни зайшли на Донбас за часів президентства Обами. Ця адміністрація США це змінила і надає підтримку Україні та Зеленському у подоланні корупції.
Потужна, менш корумпована Україна, де забезпечується безпека населення – це добре для України, добре для Європи і це стримує загрози, які надходять з Росії..." - наголосив головний американський дипломат.
Це нечувано і народ Америки має знати, що так подібні розслідування раніше не проводились так втаємничено, окремо від установ, де працюють ці талановиті дипломатиПомпео про розслідування в рамках процедури імпічменту
Помпео відмовився коментувати питання, які лежать в центрі розслідування, що проводять комітету Палати представників Конгресу США в рамках імпічменту президента, однак висловив невдоволення тим, що Державний департамент не отримав стенограми свідчень тимчасово повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора та інших співробітників Державного департаменту, які протягом двох минулих тижнів відбувались в комітетах Конгресу.
"Це нечувано і народ Америки має знати, що так подібні розслідування раніше не проводились так втаємничено, окремо від установ, де працюють ці талановиті дипломати. До нас надходить лише часткова інформація, через витоки, організовані на чиюсь користь. Це несправедливо з точки зору народу Америки", - зауважив посадовець.
Дивіться також: Як розслідування у Вашингтоні впливає на підтримку США України. Відео
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Байдена про Україну: У Білому домі розповіли деталі майбутнього звернення президента США

Речниця Білого дому Карін Жан-Пʼєр розповіла на брифінгу, що президент Байден хоче пояснити американському народові та Конгресу США, наскільки важливо продовжувати надавати Україні фінансову та безпекову допомогу. Коли саме буде звернення президента, речниця не уточнила.
Раніше у середу президент США Джо Байден анонсував, що виголосить велику промову про необхідність продовжувати допомагати Україні.
“Дуже скоро я виголошу велику промову з цього питання, і чому це критично важливо для Сполучених Штатів і наших союзників, щоб ми дотрималися свого зобов’язання”, — заявив президент.
Байден заявив, що занепокоєний майбутнім фінансуванням для України на тлі бюджетної кризи й відсторонення спікера Палати представників. Однак за словами речниці Білого дому, президент США вірить у незмінну двопартійну підтримку в Конгресі українського питання.
Жан-Пʼєр наголосила, що більшість законодавців — як у Конгресі, так і в Палаті представників — продовжують підтримувати виділення допомоги Україні, а промова Байдена буде спрямована на те, щоб переконатися, що обидві палати Конгресу дотримуються своєї обіцянки і проголосують за українське питання.
“Ми хочемо переконатися, що наше зобовʼязання перед народом України продовжуватиметься. Було б великою помилкою, якщо ми не продовжимо це робити”, — заявила посадовиця.
Крім цього, речниця висловила занепокоєння невеликою фракцією республіканців у Палаті представників, які “спричиняють хаос”.
Вона також зауважила, президент не надає переваги жодному із потенційних кандидатів на посаду спікера, і що це внутрішнє питання, із яким республіканцям треба розібратися, адже саме вони мають більшість у Палаті представників.
“Американці просто втомилися від внутрішньої боротьби, яку вони зараз бачать у Палаті. Вони хочуть бачити двопартійну співпрацю, і президент готовий це зробити”, — сказала Жан-Пʼєр.
Раніше Голос Америки повідомляв, що тимчасова 45-денна бюджетна резолюція США, ухвалена в останній день фінансового року, не містить додаткового фінансування для України. А звільнення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників США викликало ще більше занепокоєння щодо американської підтримки як серед українців, так і серед союзників.
- Голос Америки
США передали Україні понад 1 мільйон конфіскованих іранських патронів

Уряд США передав Україні 1,1 мільйона боєприпасів калібру 7,62 мм, які американські сили конфіскували під час передачі Іраном воєнізованому угрупованню в Ємені.
Патрони для стрілецької зброї були вилучені військово-морськими силами Центрального командування США з транзитного бездержавного судна Marwan 1 торік у грудні. Таким чином Корпус вартових Ісламської революції Ірану намагався допомогти хуситам у Ємені, де з 2015 року триває громадянська війна, в порушення резолюції Ради Безпеки ООН.
У липні через цивільні позови Міністерства юстиції американський уряд отримав право власності на ці боєприпаси.
У повідомленні американського Центрального командування йдеться, що "США зобов'язуються співпрацювати із союзниками та партнерами, щоб протистояти потоку іранської смертоносної допомоги в регіоні всіма законними засобами, включаючи санкції США та ООН і шляхом заборон".
Підтримка Іраном збройних груп загрожує міжнародній і регіональній безпеці, силам США, дипломатичному персоналу та цивільним жителям, додали у документі.
"Ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб пролити світло та зупинити дестабілізаційну діяльність Ірану", - підкреслено у повідомленні.
Нагадаємо, заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател, коментуючи запитання журналістів про нові моделі іранських дронів та потенційне нарощування їхнього експорту до Росії, напередодні заявив, що будь-який новий прилад, розроблений Іраном, створює потенційний ризик погіршення насильницьких та дестабілізаційних дій, у яких бере участь іранський режим.
Пател додав, що США продовжуватимуть "використовувати наявні інструменти, щоб притягнути іранський режим до відповідальності" у взаємодії з союзниками та партнерами, зокрема, з Європейським Союзом та Німеччиною, Францією та Великою Британією.
- Голос Америки
«Кроки Путіна схожі на кроки Гітлера». Ексспікер Палати представників Маккарті попереджає про загрози ізоляціонізму в останній промові

Колишній лідер республіканської більшості в Палаті представників США Кевін Маккарті після звільнення з посади спікера Палати виступив з промовою, де зокрема висловив занепокоєння довгостроковою перспективою у контексті російської агресії проти України і порівняв Путіна з Гітлером.
“Те, що відбувається дуже нагадує 1930-ті роки. Багато кроків, які робить [президент РФ Володимир] Путін, дуже схожі на кроки Гітлера”, – заявив Маккарті.
Нагадуючи факти з історії, Маккарті сказав, що Гітлер був розчарований програшем Німеччини у війні та, прийшовши до влади, позбавив німців свободи та відновив армію. Це відбувалося всупереч Версальському договору, але інші держави цьому не протидіяли, вони не заважали йому захоплювати інші країни.
Щодо підтримки України Сполученими Штатами, Маккарті сказав, що виступає за озброєння України, яке не означає, що їй треба надавати “готівку”.
Маккарті розкритикував західні країни за відсутність реакції на вторгнення Росії у Грузію та анексію Криму.
Політик також наголосив, що “тепер відбувається дещо навіть гірше за те, що сталося в 1930-х роках”. Бо, так само як Гітлер створив партнерство з Італією та Японією, так Путін, перед тим як напасти на Україну, створив партнерство з Китаєм, Північною Кореєю та Іраном.
“Тож те, що ми зараз зробимо, дуже важливо”, – сказав Маккарті.
Разом з тим, колишній лідер республіканців у Палаті представників підтримав провідний аргумент своїх однопартійців, який вимагає розв'язати проблему контрабанди наркотиків на південному кордоні США з Мексикою, перш ніж розв'язувати проблему війни в Україні.
Дивіться також:
- Голос Америки
Президент Байден впевнений у двопартійній підтримці України в Конгресі

Президент США Джо Байден заявив сьогодні, що він знає, що більшість членів Палати представників Конгресу продовжують підтримувати Україну.
Відповідаючи на питання, чи на тлі хаосу у Конгресі його турбує, що він не зможе виконати свої зобов’язання щодо допомоги Україні, Байден зазначив:
“Це турбує мене. Але я знаю, що більшість членів Палати представників і Сенату від обох партій заявляли, що вони підтримують фінансування для України. Дуже скоро я виголошу велику промову з цього питання, і чому це критично важливо для Сполучених Штатів і наших союзників, щоб ми дотрималися свого зобов’язання”.
Усунення з посади спікера Палати представників Кевіна Маккарті у вівторок, спричинене фракцією правих республіканців, стало першим випадком, коли палата усунула свого лідера з посади, яка є другою в черзі після президента після віцепрезидента.
Відставка відбулася через кілька днів після того, як законодавці не включили нових грошей для уряду президента Володимира Зеленського в законопроєкт про бюджет на наступний рік.
Конгрес схвалив 113 мільярдів доларів військової, економічної та гуманітарної допомоги для України після вторгнення Росії в лютому 2022 року, повідомляє Служба досліджень Конгресу.
Пентагон заявив, що у нього залишилося 1,6 мільярда доларів на заміну зброї, надісланої в Україну, не залишилося коштів в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI) і 5,4 мільярда доларів США за програмою президентських повноважень, яка дозволяє президенту Джо Байдену, відправляти зброю для України зі складів американської армії.
USAI дозволяє адміністрації Байдена купувати зброю у промисловості, а не брати її із запасів зброї зі складів США.
Республіканці призначили голосування на 11 жовтня, щоб обрати наступника, і мають зустрітися напередодні, щоб почути думку своїх кандидатів.
У повідомленні використано інформацію Reuters.
"Це турбує мене" – Джо Байден про зобовʼязання щодо допомоги Україні. Відео
Президента США Джо Байдена запитали, чи на тлі хаосу у Конгресі його турбує, що він не зможе виконати свої зобовʼязання щодо допомоги Україні? Послухайте, що він відповів.
Форум