Спеціальні потреби

"Викриття злочинів Путіна" - слухання в Конгресі США наголошують на важливості розслідування воєнних злочинів РФ


Грегорі Мікс і Майкл Маккол головують під час засідання Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США, архівне фото
Грегорі Мікс і Майкл Маккол головують під час засідання Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США, архівне фото

Американські конгресмени заслухають свідчення українців, постраждалих від російських воєнних злочинів. До законодавців США також звернеться Генеральний прокурор України Андрій Костін.

Голос Америки транслюватиме слухання наживо з перекладом українською.

Слухання в Комітеті з міжнародних справ Палати представників США, покликані привернути увагу законодавців до подій в Україні та наголосити на необхідності переслідування винуватців у злочинах. Слухання вестиме голова Комітету конгресмен-республіканець Майкл Маккол. Маккол послідовно виступає за підтримку України і в лютому очолив візит делегації Конгресу до України.

Маккол активно намагається переконати своїх однопартійців у важливості підтримки України на тлі того, що опитування показують меншу підтримку допомозі Україні серед республіканців, порівняно з прибічниками демократів. Так, згідно з результатами опитування Axios/Ipsos, опублікованими в березні, 59% американців підтримують надання безпекової та фінансової допомоги Україні. Більшість демократів (79%) та незалежних виборців (60%) це підтримують, а підтримка серед республіканців становить 42%.

В інтерв'ю NBC минулого тижня Маккол, відповідаючи на питання ведучого щодо того, чи не будуть законодавці-республіканці перешкоджати додатковій допомозі Україні, наголосив на важливості подій в Україні для світу. "Те, що відбувається в Україні, визначатиме те, що станеться на Тайвані та в Тихоокеанському регіоні, - сказав законодавець. - Я вважаю, що найкращим засобом стримування президента [Китаю] Сі [Цзіньпіна] є поразка Путіна в Україні".

А спілкуючись з каналом АВС минулого місяця, Маккол різко відреагував на заяву однопартійця сенатора від штату Міссурі Джоша Говлі, який нарікав, що президент США Джо Байден поїхав до України, замість того, щоб відвідати місце аварії потяга в Огайо. Маккол назвав протиставлення внутрішніх та зовнішньополітичних пріоритетів "надуманим вибором".

"Ми можемо робити те, і інше, - сказав Маккол і додав. - Ми не бачили нічого схожого з Другої світової війни в часи покоління мого батька - найбільше вторгнення до Європи, найбільша загроза для Тихоокеанського регіону з Другої Світової війни. Ми не можемо зарити голову в пісок і це ігнорувати. Інакше росіяни будуть на кордоні з Польщею, а очільник Сі [Цзіньпін] вдереться у Тайвань".

Уряд США нещодавно оголосив нові ініціативи, спрямовані на те, щоб допомогти Україні розслідувати воєнні злочини. Так, за результатами зустрічі з Костіним в понеділок, генеральний прокурор США Меррік Гарланд повідомив, що США призначать прокурора до Гааги, який зосередиться на переслідуванні воєнних злочинів РФ в Україні.

Гарланд також відзначив роботу Команди Мін'юсту США із переслідування воєнних злочинців. Команда, у співпраці з українською Генпрокуратурою "розслідуватиме конкретні злочини, скоєні російськими силами, включаючи незаконні напади, спрямовані проти цивільних", повідомили в Офісі генпрокурора США за результатами зустрічі в понеділок. Також відбувається співпраця з розслідування можливих воєнних злочинів, в ході яких постраждали чи загинули американці. Такі злочини підпадають під безпосередню юрисдикцію американських правоохоронців.

Для того, щоб воєнні злочинці не мали змогу отримати прихисток в США, наприкінці минулого року американський Конгрес надав нові повноваження Міністерству юстиції США переслідувати звинувачених у воєнних злочинах, які перебувають у США. "Це означає, що в наступні роки та десятиліття російські воєнні злочинці, які прибудуть до нашої країни, постануть перед американським судом", - повідомили в Офісі генпрокурора США.

Костін, який планує звернутись до конгресменів, з 17 квітня перебуває у США з робочим візитом. На зустрічі з Гарландом в понеділок український генпрокурор говорив про притягнення Росії до відповідальності за звірства. В інтерв'ю Голосу Америки, Костін виступив за створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Росії. Такий трибунал, каже Костін, матиме юрисдикцію над вищим військово-політичним керівництвом Росії.

Генпрокурор наголосив на важливості виконання ордера МКС щодо арешту Путіна за примусову депортацію українських дітей, а також компенсації завданих Росією збитків коштом приватних та суверенних активів РФ, йдеться на сайті генпрокуратури.

Росія заперечує свою провину в скоєнні воєнних злочинів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG