Спеціальні потреби

Комісійна крамниця у Беверлі-Гіллс – принада для голлівудських зірок


Для багатьох комісійний магазин – остання надія отримати готівку, віддавши коштовні речі за безцінь. Для інших – можливість придбати речі набагато дешевше від того, ніж вони коштують у фірмових крамницях. І комісійними магазинами користуються навіть американські багатії. У найпрестижнішому районі у світі – Беверлі-Гіллс – комісійну крамницю тримає Йосі Дайна, серед клієнтів якого чимало мільйонерів та голлівудських зірок.

Йосі Дайна приїхав до США з Ізраїлю. Його батько – пекар з Тель-Авіва, а він сам у минулому – офіцер ізраїльської армії. Свою крамницю він тримає вже 30 років. Але такої популярності, як за останні 12 місяців, він ще не бачив ніколи.

У Беверлі-Гіллс сьогодні багато хто приносить речі, яких раніше ніхто не бачив. Це – історія Голлівуду: рідкісний знімок Кларка Ґебла, унікальні голлівудські фотографії, вилиті з бронзи руки відомого боксера Мохаммеда Алі, статуетки премії Золотий Глобус, вечірні торбинки, прикрашені золотом у 18 каратів та антикварний гребінець із золота у 24 карати. Загалом у цьому комісійному магазині знаходиться цінних речей на мільйони та мільйони доларів. Серед клієнтів Йосі Дайни – колекціонери, працівники аукціонів та художніх галерей, а також кінозірки – Леонардо Ді Капріо, Дженет Джексон, Лайза Мінеллі та Джордж Гамільтон. Йосі Дайна розповідає:

«Люди не хочуть платити повну суму. Ніхто не хоче йти до Картьє чи Геррі Вінстона та платити 100 тисяч доларів за те, що тут коштує 20 тисяч. І це не залежить від того, наскільки люди відомі. Одного разу Джордж Гамільтон мені сказав: «Ми заробляємо багато грошей, але ми не дурні. Ми актори, але шукаємо найкращу ціну». Тому, що їм щось подобається одного дня, а потім вони, якщо захочуть, можуть продати мені ці речі назад та отримати стільки ж, чи навіть більше».

Йосі Дайна спеціалізується на позичках, інколи сумою у кілька мільйонів, під заставу діамантів, коштовних годинників, скульптур та картин. Таким чином Йосі допомагав фінансувати навіть голлівудські фільми. Чимало клієнтів мешкають за кордоном та укладають контракти по телефону. Таємниця успіху Дайни – здатність швидко зібрати необхідну суму, розуміння предметів мистецтва та конфіденційність. Він каже:

«Якщо комусь потрібна позичка готівкою, наприклад, півмільйона, два чи три мільйони доларів, то мені потрібно щось, що коштує трохи більше. І я видам позичку негайно. Інакше вони мусять йти до банку, не знаючи, чи їм схвалять кредит, а потім, навіть якщо схвалять, це забере місяць чи два, аби його отримати. У мене це займає 24 години. Я можу дати стільки грошей, скільки вам треба».

Йосі Дайна – єдиний, хто поєднує продаж предметів мистецтва із видачею позичок під заставу скульптур чи живопису. Він пояснює це тим, що позичальники, на відміну від нього, не розуміються на мистецтві. Встановити вартість предметів мистецтва йому допомагають два його працівники. Часто, коли фінансова ситуація покращується, люди, що здали коштовні речі в комісійний магазин, викуповують їх назад. Інші приходять до Йосі, аби поповнити свої колекції. Виконавчий директор компанії оцінки ризику «Парсел прос» Джозеф Лем зазначає:

«Як колекціонер, ти завжди хочеш покращити свою колекцію. Не можливо, все здобути за раз. Забирає роки її покращити, збільшити, вдосконалити. Колекціонери зазвичай купують річ, потім її продають та купують кращу».

Джефрі Боунс, музичний продюсер, – також постійний клієнт Йосі. Йому також подобаються годинники, але дуже часто йому потрібна швидка готівка:

«Я вже давно його клієнт. Купив у нього багато годинників. Якщо я хочу купити годинники, яких у мене немає і мені не вистачає готівки, то він видасть мені позичку на один з моїх Патек Філіп чи Ролекс. Таким чином я матиму додаткову готівку і можу купити новий годинник, який мені подобається».

Керін Каплан, домогосподиня та мати трьох дітей, мешкає у Беверлі-Гіллс. Час від часу вона бере у Йосі позичку, купує та продає коштовності:

«Я – домогосподиня та маю чимало коштовних подарунків від мого чоловіка. Якщо я хочу якусь річ – годинник, обручку чи сережки – я завжди приходжу до Йосі подивиться, чи він це має. Я люблю інколи повертати ювелірні прикраси, і мені подобається торгувати».

Як правило, клієнти мають повернути позичку через чотири місяці, але з Йосі завжди можна домовитися про відстрочку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG