Спеціальні потреби

Мистецтво помагає в боротьбі з екологічною катастрофою


Хоча компанії Бритиш Петроліум вдалося зупинити витік нафти у Мексиканську затоку, який тривав 87 днів, робота над очищенням затоки та її берегів триватиме ще довго. Компанія покриває всі витрати на подолання наслідків найбільшої в історії США екологічної катастрофи, однак, додаткові гроші ніколи не завадять.

Кілька митців у штатах Луїзіана і Флорида знайшли різні, цікаві способи зібрати гроші для фонду захисту і очищення Мексиканської затоки та допомоги людям, які постраждали від виливу нафти.

Маленька рибка не просто прикраса. Разом з іншими морськими мешканцями, вона повинна врятувати Мексиканську затоку.

Говорить ювелір-дизайнер Міґнон Фаґет:

«Люди хочуть робити добро. Так що одягаючи ці прикраси, вони засвідчують, що роблять свій внесок у корисну справу».

Міґнот Фаґет з Нового Орлеану дуже важко переживала трагедію в Мексиканській затоці і мріяла чимось допомогти:

«Я хотіла знайти вихід своєму горю з приводу того жахіття, що відбувалося».

Зарадити горю вона вирішила створивши колекцію срібних прикрас – тунця, креветок, крабів, устриць. Як жартома пояснює ювелір, усіх головних інгредієнтів улюбленого в цьому районі супу ґамба.

Вироби Міґнон не дешеві. Кожен такий підводний мешканець коштує близько ста доларів. Однак для її клієнтів справа не в ціні, а в тому, що 10 відсотків від продажу вона віддає благодійному фонду:

«Я була здивована, як і коаліція очищення берегів Луїзіани. Ми щойно передали їм чек на 20 тисяч доларів».

Марк Керк і Гетер Макфарлейн з Нового Орлеану не можуть «тягатися» з Міґнон. Утім це не стримує їх прагнення допомогти постраждалим унаслідок розливу нафти. У їх крамничці продаються вживані речі та сувеніри. Багато на них на заробиш, але… як каже Керк, «…чи це долар, чи тисяча, яка різниця... врешті решт все допомагає».

Найбільшою популярністю користуються футболки з написом «Рятуйте Мексиканську затоку». Їх продає у своїй крамниці Гетер Макфарлейн:

«… перше, що ми зробили, так це перерахували гроші з їх продажу у благочинні організації. Також ми любимо рибалити. То ж їздили в уражений район, щоби на власні очі побачити, що там дійсно відбувається».

Виглядає, що футболки найбільш ходовий товар, коли мова йде про збір грошей на очищення затоки.

Власниця іншої крамниці Лорен Том ледь встигає поновлювати замовлення у виробника. Вона приєдналася до програми порятунку морських черепах. Її футболки зроблені з органічної бавовни. Навіть напис «Врятуй мене» немає домішок нафтопродуктів, підкреслює Лорен:

«Ми уже перелічили 17 300 доларів. Але я не можу дочекатися перейти позначку у 20 тисяч».

Деякі, навпаки, вирішили використати нафту для порятунку затоки. Один з демонстрованих іміджів не є результатом уяви художника чи комп’ютерної програми. Це фотографія нафтової краплі під мікроскопом.

МитецьТом Сандерс пояснює:

«Створення іміджу забирає кілька годин, потім я маніпулюю пластинками ще кілька годин, вибираючи те, що мені подобається».

Серію фотографій під назвою «Мистецтво лиха» Том вирішив перенести на футболки. За допомогою він звернувся до свого товариша-дизайнера одягу Стіва Інсолії. Частину збору з продажу підприємці віддають у Фонд допомоги постраждалим від виливу нафти. Стів каже:

«Я вважаю, це чудова ідея, яка допомагає місцевим та іншим благодійним організаціям».

Том додає:

«Коли починаєш думати про наслідки того що сталося, то руйнівне мистецтво насправді виявляється дуже гарним».

Можливо, кажуть вони, мистецтво – це найкращий спосіб зробити проблему частиною її вирішення.

XS
SM
MD
LG