Спеціальні потреби

Шаппс обговорив нагальні потреби України та прояснив позицію британського уряду щодо "мирної угоди" України з Росією


Міністр оборони Британії Грант Шаппс: "Немає жодного сенсу, щоб Британія намагалась переконати Україну, силою чи іншим способом, відмовитися від частини своєї території. Це рішення повністю за Україною". Фото: AP/Jacquelyn Martin
Міністр оборони Британії Грант Шаппс: "Немає жодного сенсу, щоб Британія намагалась переконати Україну, силою чи іншим способом, відмовитися від частини своєї території. Це рішення повністю за Україною". Фото: AP/Jacquelyn Martin

Нагальні потреби української армії обговорили телефоном міністри оборони України та Британії Рустем Умєров та Грант Шаппс. Про це повідомив Умєров у соціальній мережі Х (раніше Twitter).

"Провів телефонну розмову зі своїм колегою, міністром оборони Великобританії Грантом Шаппсом. ...Ми обговорили нинішню ситуацію на полі бою та нагальні потреби нашої армії. Основна увага приділяється далекобійній зброї, артилерії та боєприпасам", - розповів міністр оборони України.

Умєров також подякував Британії за нещодавній пакет безпекової допомоги на пів мільярда фунтів стерлінгів. "Ця підтримка свідчить про непохитну відданість Великої Британії підтримувати Україну до перемоги", - наголосив український посадовець.

Цього ж дня видання Politico повідомило, що міністр оборони Британії Грант Шаппс в ефірі Times Radio 14 травня запевнив, що Лондон не тиснутиме на Україну, щоб вона підписала мирну угоду з Росією, і не відмовиться від підтримки України в цій війні.

На вихідних британський тижневик Sunday Times повідомив, що міністр закордонних справ Британії Девід Камерон у квітні зустрівся на Флориді із ймовірним кандидатом на президента США від Республіканської партії Дональдом Трампом. Він намагався пояснити Трампу, чому Україна потребує більше військової допомоги та переконував його підтримати на той час законопроєкт про допомогу Україні.

Газета, посилаючись на "високопоставлене джерело", пише, що Камерон, серед іншого, сказав Трампу, що нова допомога Україні може забезпечити "найкращі можливі умови", щоб спробувати досягти угоди між Україною та Росією.

Камерон нібито запитав у Трампа щодо потенційної угоди про мир між Києвом та Москвою: "Які мали б бути найкращі умови, за яких ви як президент змогли б укласти угоду в січні? Обидві сторони утримують свої лінії та платять за це ціну".

Після цього речник прем'єр-міністра Британії заявив, що не підтверджує повідомлення Sunday Times. Позиція британського уряду полягає в тому, що Україна сама має вирішувати коли та за яких умов домовлятися з Росією.

Шаппс на прохання журналіста Times Radio прокоментувати ситуацію, сказав: "Немає жодного сенсу, щоб Британія намагалась переконати Україну, силою чи іншим способом, відмовитися від частини своєї території. Це рішення повністю за Україною".

А щодо завершення війни він додав: "Я не думаю, що для Путіна взагалі реальним є виграти цю війну. І важливо, щоб цього не сталося".

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG